سازمان دیده بان فدرال به تشریح اتهامات سوء رفتار توسط راشل رولینز می پردازد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بازرس کل وزارت دادگستری روز چهارشنبه گفت، راشل اس. رولینز، وکیل ایالات متحده در ماساچوست، از دفتر خود برای “تقویت” یک متحد سیاسی سوء استفاده کرد، قوانین اخلاقی را برای دریافت بلیط رایگان از بوستون سلتیکس زیر پا گذاشت و با قسم به بازرسان به بازرسان دروغ گفت.

این گزارش 161 صفحه‌ای – یکی از خارق‌العاده‌ترین محکومیت‌های عمومی یک دادستان فدرال مستقر در تاریخ اخیر – یک روز پس از آن منتشر شد که خانم رولینز اعلام کرد در پایان این هفته استعفا می‌دهد و اذعان داشت که او تبدیل به یک “حواس پرتی مضر شده است”. ” در یکی از مهمترین دفاتر این اداره.

بازرس کل مایکل ای. هوروویتز سال گذشته پس از گزارش منتشر شده مبنی بر شرکت او در گردهمایی کمک مالی کمیته ملی دموکرات ها با عنوان جیل بایدن، بانوی اول، تحقیقاتی را درباره خانم رولینز آغاز کرد.

تیم او تشخیص داد که این اقدامات ناقض سیاست ها و قوانین علیه انتخابات است. او گفت، اما این تحقیق به سرعت گسترش یافت و طیف قابل توجهی از سوء رفتارهای آشکار را در بر گرفت، از جمله تلاش برای بی اعتبار کردن یک رقیب سیاسی و پذیرش پروازها و اقامت در یک استراحتگاه که هزینه آن توسط یک شرکت ورزشی و سرگرمی پرداخت می شد.

کارکنان بازرس کل در این گزارش نوشتند که ناظر داخلی این وزارتخانه «تعریفات متعدد دیگری در مورد رولینز دریافت کرد». در این گزارش آمده است که آنها شامل اتهامات سوء استفاده از موقعیت، نقض احتمالی قوانین هدایا و سایر سیاست های اداره می شوند.

دفتر بازرس ویژه ایالات متحده، یکی دیگر از آژانس های نظارت فدرال، یافته های خود را در مورد خانم رولینز بلافاصله پس از انتشار گزارش بازرس کل منتشر کرد و به این نتیجه رسید که او قانون هچ را که فعالیت سیاسی مقامات فدرال را محدود می کند، نقض کرده است.

هنری کرنر، بازپرس ویژه، در نامه‌ای به رئیس جمهور بایدن، تخلفات وی را یکی از «فحش‌آمیزترین تخلفاتی» توصیف کرد که وی تا کنون بررسی کرده است.

به گفته یک مقام ارشد وزارت دادگستری، جاشوا اس. لوی، جاشوا اس. لوی، معاون او تا زمانی که کاخ سفید جانشین او را معرفی کند، جانشین خانم رولینز خواهد شد.

خانم رولینز در حالی که دفترش در حال رسیدگی به یکی از پرمخاطب ترین پرونده های خود در سال های اخیر است، ترک می کند: تحقیقات در مورد افشای اسناد طبقه بندی شده امنیت ملی توسط Airman Jack Teixeira، یک گارد ملی هوایی 21 ساله که به یک شاخه اطلاعاتی در یک بخش اطلاعاتی منصوب شده است. پایگاه در کیپ کاد، در ماساچوست.

آقای هوروویتز گفت که از شواهدی مبنی بر اینکه خانم رولینز مخفیانه به خبرنگار بوستون هرالد در مورد تحقیقات احتمالی وزارت دادگستری در مورد یکی از نامزدهایی که پس از آن برای جانشینی او به عنوان دادستان منطقه سافولک، کوین آر. هایدن، نامزد شده بود، بسیار نگران شده است. به نفع یک دوست و متحد، ریکاردو آرویو.

به گفته بازرسان، خانم رولینز “تلاش های خود را برای پیشبرد نامزدی آرویو” به سمت شغل خود به عنوان عالی ترین مقام اجرای قانون فدرال در بوستون انجام داد.

او ابتدا سعی کرد یکی از دستیاران ارشد خود را متقاعد کند که نامه ای صادر کند مبنی بر اینکه وزارتخانه درباره آقای هیدن به دلیل فساد عمومی تحقیق می کند. بازرسان متوجه شدند که وقتی آن شخص امتناع کرد، در تلاشی ناموفق برای علنی کردن ادعاهای خود قبل از انتخابات به روزنامه مراجعه کرد.

آقای هیدن در انتخابات مقدماتی در ماه سپتامبر آقای آرویو را شکست داد و در انتخابات عمومی در نوامبر پیروز شد. هرالد با استناد به یک “منبع مجری قانون فدرال” که نامش فاش نشده است، داستانی درباره تحقیقات احتمالی سه روز پس از برگزاری مقدماتی منتشر کرد. او هرگز به جرمی متهم نشده است.

به نظر می‌رسد که انگیزه خانم رولینز، تا حدی، انتقام گرفتن در پی گزارش مخرب منتشر شده در بوستون گلوب درباره اتهام آزار جنسی علیه آقای آرویو در دوران نوجوانی بوده است. او معتقد بود که توسط کمپین آقای هیدن منتشر شده است – و به گفته بازرس کل، در شب انتخابات به آقای آرویو قول داد که آقای هیدن “از روزی که با شما این کار را کرد پشیمان خواهد شد.”

او ابتدا در مصاحبه ای در 6 دسامبر با بازرسان آقای هوروویتز منبع بودن را انکار کرد، اما اعتراف کرد که زمانی که مدت کوتاهی پس از آن مجدداً با او مصاحبه شد، مقامی بود که در داستان به آن اشاره شد.

در اواخر دسامبر، آقای هوروویتز به دادستان های بخش اطلاع داد که خانم رولینز بازرسان خود را برای تعقیب احتمالی گمراه کرده است. او گفت که آنها از طرح اتهام خودداری کردند.

سخنگوی دادستان کل مریک بی. گارلند اظهار نظری نکرد.

وکیل خانم رولینز این گزارش را کم اهمیت جلوه داد. او گفت که نقض مقررات و قوانین فدرال که توسط بازرسان مشخص شده است چیزی بیشتر از “خطاهای فرآیندی” است، و او به سادگی نتوانسته است با انتظارات متفاوتی که از نقش یک مقام فدرال پیش می‌رفت، سازگار شود.

وکیل او، مایکل آر. برومویچ، که بازرس کل وزارت دادگستری بود، گفت: «حقیقت اصلی این است که خانم رولینز از یک مقام منتخب و تقریباً هیچ محدودیتی برای فعالیت‌هایش به محیط بسیار منظم دفتر دادستانی ایالات متحده منتقل شد. از سال 1994 تا 1999

او پیشنهاد کرد که او می‌توانست کارهای بیشتری برای عقب‌نشینی از ادعاهای آقای هوروویتز انجام دهد، اما «بر این باور بود که راه بهتر این است که از سمت خود کناره‌گیری کند و موضوع را قبل از اینکه دفتر و وزارت دادگستری او را تحت تأثیر قرار دهد، پایان دهد».

اما بازرسان، که ده‌ها پیامک و ایمیل‌های خانم رولینز به همکاران را بررسی کردند، به نتیجه متفاوتی رسیدند: اینکه او بارها مرزهای بین وظایف دولتی و شکایات، زندگی خصوصی یا اهداف سیاسی‌اش را محو کرده بود.

به عنوان مثال، در اوایل سال 2022، خانم رولینز با سلتیکس تماس گرفت تا 30 بلیط رایگان برای اعضای لیگ بسکتبال جوانان محلی به دست آورد، و یک کارمند در دفتر دادستانی ایالات متحده را برای کمک به ترتیب تدارکات استخدام کرد – یک تلاش خیرخواهانه که با این وجود فدرال را نقض کرد. دستورالعمل های اخلاقی

او سپس با پذیرش پیشنهاد یکی از کارمندان سلتیکس برای یک جفت بلیط بازی، مشکل را تشدید کرد. آن صندلی‌ها، در منطقه‌ای با قیمت اسمی 350 دلار، بسیار بهتر از صندلی‌هایی بودند که به بچه‌ها داده می‌شدند که در تیرهای باغ TD قرار داشتند و هر کدام 80 یا 85 دلار ارزش داشتند.

“حیرت آور!” او پس از اینکه یکی از کارمندان سلتیکس بلیط ها را برای او ایمیل کرد، نوشت. “متشکرم!!!”

خانم رولینز همچنین بیش از 2000 دلار برای سفر، اقامت و سرگرمی از یک شرکت ورزشی و سرگرمی مستقر در کالیفرنیا که میزبان او برای یک اجلاس دو روزه در اوجای، کالیفرنیا، در ماه ژوئن بود، پذیرفت.

خانم رولینز به بازرسان گفت که در یک میزگرد با محوریت حقوق مدنی و مشارکت مدنی شرکت کرده است و فکر می‌کند که نیازی به دریافت تاییدیه اخلاقی برای این سفر نیست زیرا از قبل با سازمان‌دهندگان این رویداد رابطه داشته است.

اما طبق مقررات فدرال، وی موظف بود قبل از پذیرش دعوت نامه، از دفتر مرکزی وزارتخانه در واشنگتن تأییدیه بگیرد.

در ژانویه، خانم رولینز 2307.66 دلار پس از بازجویی از او به شرکت بازپرداخت کرد. در این گزارش آمده است که او در حال حاضر به دنبال بازپرداخت از وزارت دادگستری است و ادعا می کند که این سفر یک سفر رسمی بوده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …