دانشگاه های انگلیسی هشدار دادند که بیش از حد به هزینه های دانشجویان چینی اعتماد نکنند | دانشگاه ها

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سازمان تنظیم‌کننده آموزش عالی انگلیس به دانشگاه‌ها درباره اتکای بیش از حد به شهریه‌های دانشجویان چینی هشدار داده است، زیرا ریشی سوناک از قول قبلی خود برای بستن شعبه‌های مؤسسه کنفوسیوس تحت حمایت پکن در بریتانیا عقب‌نشینی کرد.

دفتر دانشجویان (OfS) روز پنجشنبه به 23 دانشگاه با تعداد بالای دانشجویان چینی نامه نوشت و از آنها خواست تا در صورت وقفه ناگهانی در استخدام در خارج از کشور، برنامه ریزی احتمالی آنها را ببینند.

در گزارش OfS آمده است: «چنین وقفه‌هایی می‌تواند به‌عنوان مثال، ناشی از تغییر محیط ژئوپلیتیکی باشد که می‌تواند تأثیر فوری و قابل‌توجهی بر درآمد داشته باشد». ما به ارائه دهندگانی که به ویژه در معرض این خطرات هستند نامه نوشته ایم تا از آنها بخواهیم برنامه های خود را با ما در میان بگذارند.

دانشگاه‌ها به‌عنوان بخشی از مدل‌های کسب‌وکار خود، به‌دلیل هزینه‌های بسیار بالاتری که می‌توانند دریافت کنند، به‌طور فزاینده‌ای به دانشجویان بین‌المللی وابسته شده‌اند، که کاهش ارزش شهریه‌های داخلی را که از زمان معرفی آن‌ها در سال 2012 کمی افزایش یافته است، جبران می‌کند.

چین از نگرانی خاصی برخوردار است زیرا بیش از هر کشور دیگری دانشجو را به انگلستان می فرستد. 27 درصد از کل دانشجویان غیر اتحادیه اروپا در مؤسسات آموزش عالی بریتانیا، یا 151690 دانش آموز، از چین در سال 2021/22 بودند. دانشگاه کالج لندن و دانشگاه منچستر بیشترین تعداد را جذب کردند.

سوزان لاپورث، مدیر اجرایی OfS، گفت: «دانشجویان بین‌المللی مزایای اقتصادی، فرهنگی و آموزشی عظیمی را برای آموزش عالی در انگلستان به ارمغان می‌آورند. اما همچنان این نگرانی وجود دارد که برخی از دانشگاه‌ها بیش از حد به درآمد شهریه دانشجویان بین‌المللی وابسته شده‌اند، به طوری که دانشجویان یک کشور گاهی اوقات بخش مهمی از مدل مالی را تشکیل می‌دهند.

دانشگاه‌ها باید بدانند که اگر استخدام بین‌المللی انتظارات را برآورده نکند، چه کاری انجام خواهند داد. ما امروز به تعدادی از موسسات نامه نوشتیم تا اطمینان حاصل کنیم که آنها نسبت به این خطر هوشیار هستند و برنامه های اضطراری معتبری برای محافظت از آنها در برابر عواقب ناشی از کاهش ناگهانی درآمدشان در نظر گرفته شده است.

نگرانی‌های OfS در حالی مطرح می‌شود که دولت اعتراف کرد که از وعده نخست‌وزیر مبنی بر بستن شعبه‌های مؤسسه کنفوسیوس (CI) که وابسته به دانشگاه‌های سراسر بریتانیا هستند، عقب‌نشینی کرده است.

سلف سوناک، لیز تراس، از سفر خود به تایوان برای یادآوری تعهد خود در جریان رقابت رهبری حزب محافظه کار در ژوئیه 2022 استفاده کرد و مدعی شد که این موسسات قدرت نرم چین را ترویج می کنند.

او گفت: تابستان گذشته، نخست‌وزیر بریتانیا، چین را بزرگ‌ترین تهدید بلندمدت برای بریتانیا توصیف کرد و گفت موسسات کنفوسیوس باید بسته شوند. او درست می‌گفت و ما باید شاهد اجرای فوری این سیاست‌ها باشیم.»

شماره 10 اما در روز چهارشنبه اعتراف کرد که سوناک نظر خود را تغییر داده است. یک سخنگوی گفت: “مانند هر نهاد بین المللی که در بریتانیا فعالیت می کند، CI باید شفاف و در چارچوب قانون عمل کند. ما در حال انجام اقداماتی برای حذف تمام بودجه های دولتی از CI در بریتانیا هستیم، اما در حال حاضر قضاوت می کنیم که ممنوعیت آنها نامتناسب است.

آنها همچنین گفتند توجه به این نکته مهم است که دولت به طور مستقیم به این موسسه کمک مالی نکرده است.

یک مؤسسه خیریه بریتانیایی که ماه گذشته گزارشی بسیار انتقادی درباره نقش مؤسسات در بریتانیا منتشر کرد، با این حال، روز پنجشنبه استدلال خواهد کرد که قانون آموزش عالی (آزادی بیان) – که هفته گذشته به قانون تبدیل شد – به تنظیم کننده ها اجازه می دهد تا آنها را تعطیل کنند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

این قانون دارای بخش خاصی در مورد بودجه در خارج از کشور است که قوانین قبلی را اصلاح می کند تا اداره امنیت را ملزم به نظارت بر بودجه خارج از کشور ارائه دهندگان آموزش عالی کند تا پیامدهای آن را برای آزادی بیان و آزادی آکادمیک ارزیابی کند..

شفافیت بریتانیا و چین در گزارش ماه گذشته خود دریافت که پکن چینی‌هایی را که متقاضی تدریس در این موسسات بودند به دلیل گرایش سیاسی، قومیت و توانایی آنها در پیروی از دستورالعمل‌های حزب کمونیست چین (ح‌ک‌پی) در امور خارجی بررسی کرد.

این دستورالعمل‌ها کارکنان را ملزم می‌کنند تا ارزش‌های CCP را اجرا کنند، که منجر به این ادعا می‌شود که دانشگاه‌ها مسئولیت‌های قانونی را برای محافظت از دانشجویان خود در برابر آزار و اذیت نقض می‌کنند.

دانشگاه‌های بریتانیا (UUK) که به‌عنوان 140 دانشگاه صحبت می‌کند، گفت که این بخش به خوبی از خطرات اتکای بیش از حد به جریان‌های محدود درخواست‌های دانشجویی آگاه بوده و برای تنوع بخشیدن به پایگاه دانشجویی خود تلاش کرده است. تعداد دانشجویان از هند، نیجریه و امارات همگی افزایش یافته است.

UUK درعوض بر خطرات مالی دانشگاه‌ها از فریز شدن هزینه‌ها و افزایش هزینه‌ها تاکید کرد. یک سخنگوی گفت: “دانشگاه ها به یک مدل بودجه روشن، خوب فکر شده و منسجم نیاز دارند تا از کار خود چه در حال حاضر و چه در آینده محافظت کنند.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …