دیمیتری مدودف از روسیه مدعی است که کشورهای حوزه بالتیک به روسیه تعلق دارند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

نخست وزیر سابق روسیه روز سه شنبه سه کشور بالتیک را “ما” خواند و افزود لهستان “به طور موقت اشغال شده است”.

دیمیتری مدودف، سیاستمدار روسی آتشین، روز سه شنبه گفت که بالتیک متعلق به روسیه است.

نخست وزیر اسبق روسیه در توییتر خود از لیتوانی، لتونی و استونی به عنوان استان های “ما” یاد کرد و گفت که آنها به خاطر حمله روسیه به اوکراین “خود را آلوده کرده اند”.

این اظهارات تحریک آمیز در پاسخ به اظهارات امانوئل ماکرون در هفته گذشته مبنی بر اینکه مسکو “از قبل از نظر ژئوپلیتیکی شکست خورده است” انجام شد.

«در واقع، اینطور است [Russia] رئیس‌جمهور فرانسه به روزنامه Opinion گفت: در رابطه با چین وارد نوعی فرمانبرداری شده است و دسترسی خود را به بالتیک از دست داده است، که بسیار مهم بود، زیرا این امر باعث تصمیم سوئد و فنلاند برای پیوستن به ناتو شد.

سه کشور کوچک بالتیک توسط اتحاد جماهیر شوروی اشغال شده بودند تا اینکه در سال 1991 فروپاشید. اتحاد جماهیر شوروی توسط بخش های بزرگی از جمعیت که آینده خود را در اتحادیه اروپا و ناتو پذیرفته اند، منفی نگریسته می شود.

از زمان حمله روسیه به اوکراین در ماه فوریه، نگرانی ها در بالتیک در مورد تهدید ناشی از روسیه افزایش یافته است. آنها حامیان سرسخت اوکراین هستند، کمک، تسلیحات و میزبانی جمعیت قابل توجهی از پناهندگان اوکراینی را ارائه می کنند.

مدودف که بین سال‌های 2000 تا 2004 نخست‌وزیر روسیه بود، به‌عنوان یک صدای خشن ضد غرب و طرفدار جنگ در کرملین ظاهر شد. اظهارات تحریک آمیز او اغلب جنجال ایجاد می کند.

به گزارش آسوشیتدپرس، وی همچنین با اشاره به حضور ناتو در داخل این کشور که شامل 10000 سرباز آمریکایی است، از لهستان به عنوان “موقتاً اشغال شده” یاد کرد.

اگرچه لهستان مستقیماً در اتحاد جماهیر شوروی نبود، اما کشور اقماری اتحاد جماهیر شوروی بود. نظام کمونیستی که در بین مردم فاسد و بی‌اثر تلقی می‌شد، در سال 1989 فروپاشید.

مدودف در پاسخ به اظهارات ماکرون نوشت: یک ضرر ژئوپلیتیکی؟

اکنون، همه کشورهای عضو ناتو شب‌ها به رختخواب می‌روند و صبح از خواب بیدار می‌شوند و به روسیه فکر می‌کنند. علاوه بر این، برخی از بزدل‌ها و مبتلایان به دردهای خیالی، مانند لهستان موقتاً اشغال شده و استان‌های بالتیک ما، به خوبی آلوده شده‌اند. خودشان.”

وی افزود: «بنابراین، اگر واقعاً ضرری رخ داده است، این ضرر ناشی از سیاست بدوی ناتو است که جاه طلبی اساسی آن برای ایفای نقش استثنایی در قرن بیست و یکم است.

یکی از پیامدهای تهاجم روسیه این است که سوئد و فنلاند – که از لحاظ تاریخی با ناتو همسو بودند، اما نه اعضای کامل – را وادار کرد تا برای پیوستن به ائتلاف نظامی تلاش کنند و اندازه و قدرت آن را افزایش دهند.

هلسینکی در آوریل پذیرفته شد، اگرچه عضویت استکهلم به دلیل اختلاف سیاسی با ترکیه به تعویق افتاده است.

مدودف در پست توییتری خود که بیش از یک میلیون بازدید داشته است، مدعی شد که اروپا به عنوان یک دست نشانده برای “هوس های انحرافی آمریکایی ها” عمل می کند.

او افزود: «در این فرآیند، با شهوت مازوخیستی به اقتصاد خود و اروپایی‌های عادی آسیب می‌زند.

جنگ اوکراین به تورم بالا در سراسر اروپا دامن زده است و به ویژه بر قیمت مواد غذایی و انرژی تأثیر گذاشته است.

در ژانویه، یک نظرسنجی یوروبارومتر دریافتند که اکثریت قریب به اتفاق شهروندان اتحادیه اروپا از ادامه حمایت بلوک ها از اوکراین حمایت می کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …