محاکمه پنج آلمانی به اتهام کودتای راست افراطی | آلمان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پنج نفر در آلمان به دلیل توطئه راست افراطی برای ربودن وزیر بهداشت و سرنگونی دولت در اعتراض به محدودیت‌های کووید-19 محاکمه شدند.

دادستان ها می گویند که این چهار مرد 44 تا 56 ساله و یک زن 75 ساله می خواستند “با استفاده از خشونت، شرایطی شبیه به جنگ داخلی در آلمان ایجاد کنند … تا باعث سرنگونی دولت و دموکراسی پارلمانی شوند”.

گفته می شود که آنها قصد داشتند با خشونت وزیر بهداشت، کارل لوترباخ را که در میان گروه های راست افراطی به دلیل اقدامات ضد کووید محبوبیت ندارد، ربودند.

گفته می شود که مظنونان معتقد بودند که امپراتوری آلمان در قرن نوزدهم سیستم حکومتی واقعی این کشور بود و باید یک نظم حاکم اقتدارگرا دوباره برقرار شود.

گمان می‌رود که مظنون زن، به نام الیزابت آر، سرکرده این گروه بوده است.

اعتقادات آنها با جنبش راست افراطی رایشبورگر (شهروندان رایش) همخوانی دارد، که مشروعیت قانون اساسی آلمان پس از جنگ را رد می کند و شباهت هایی با جنبش های شهروند مستقل و QAnon در ایالات متحده دارد.

کارل لاوترباخ
کارل لاوترباخ یک هدف ادعایی بوده است. عکس: جان مک دوگال / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ

آنها ظاهراً قصد داشتند قبل از ربودن لاوترباخ، با آسیب رساندن به خطوط برق، خاموشی سراسری را در سراسر کشور ایجاد کنند و در صورت لزوم محافظان او را بکشند. دادستان ها گفتند که آنها سپس می خواستند یک مجمع ویژه در برلین برای سرنگونی علنی دولت و تعیین یک رهبر جدید تشکیل دهند.

هیچ نشانه ای مبنی بر اینکه گروهی که خود را متحد میهن پرستان می نامیدند، نزدیک به راه اندازی کودتا بود، وجود نداشت. اما دادستان ها گفتند که تهیه سلاح و پول توسط این گروه نشان می دهد که آنها “جنایتکاران خطرناکی هستند که می خواستند برنامه های خود را اجرا کنند”.

هنگامی که مظنونان در آوریل 2022 دستگیر شدند، پلیس 22 قبضه سلاح گرم شامل یک اسلحه کلاشینکف و صدها گلوله مهمات و همچنین مقادیر زیادی پول نقد، طلا و نقره کشف و ضبط کرد.

گفته می شود این زن که شش ماه بعد دستگیر شد، اسناد متعددی از جمله “حکم دستگیری” برای لوترباخ برای این گروه تهیه کرده است. این معلم بازنشسته همچنین نامه هایی خطاب به ولادیمیر پوتین و رئیس جمهور لهستان، آندری دودا نوشت.

در روز چهارشنبه، لوترباخ خواستار احکام سخت برای مظنونان شد تا به جلوگیری از «کپی‌کارها» کمک کند. او گفت که تهدیدها و حتی توطئه های قتل علیه سیاستمداران به دلیل “قطب بندی شدید اجتماعی” در جامعه آلمان، به ویژه در سیستم عامل های آنلاین، در حال افزایش است.

«جامعه به روش‌های افراطی به افراط‌گرایی ادامه می‌دهد… تسلیم نمی‌شود. ما حتی مشکلات بزرگتری خواهیم داشت.» او به مجله اشپیگل گفت.

رایشبورگر که مدت‌ها توسط منتقدان به‌عنوان بدقول‌ها و توپ‌های عجیب نادیده گرفته می‌شد، در سال‌های اخیر به طور فزاینده‌ای رادیکال شده و به‌عنوان یک تهدید امنیتی فزاینده دیده می‌شود.

یک گروه راست افراطی دیگر که قصد سرنگونی دولت را داشت – از جمله یک نماینده سابق مجلس نمایندگان و اشراف – در ماه دسامبر کشف شد، اگرچه مقامات این گروه را به گروهی که ادعا می شود برای ربودن لوترباخ طراحی کرده بود مرتبط نکرده اند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …