در اینجا همه بحث‌های سقط جنین که این هفته در دادگاه‌ها و نهادهای دولتی ایالات متحده اتفاق می‌افتد، آورده شده است

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مخالفان سقط جنین مجدداً در تلاش هستند تا در آخرین دور دادگاه و اقدام قانونی در مورد موضوع تفرقه، محدودیت هایی را اعمال کنند.

این دور از تلاش ها بر ایالت هایی متمرکز است که قبلاً ممنوعیت هایی را در نظر گرفته اند و سیاستی که در دادگاه های فدرال در حال اجرا است.

در اینجا چیزهای کلیدی در مورد آخرین تحولات در حماسه درباره چگونگی حل و فصل سیاست سقط جنین پس از لغو سال گذشته توسط دادگاه عالی ایالات متحده Roe v. Wade و حق سراسری سقط جنین وجود دارد.

سیاست دولت بنفش

از زمان حکومت دابز در سال گذشته، محدودیت‌های سقط جنین در اکثر ایالت‌های تحت کنترل جمهوری‌خواهان وضع شده است و حمایت از دسترسی به سقط جنین در اکثر ایالت‌هایی که دموکرات‌ها بر آن تسلط دارند، اعمال شده است.

اما چنین داستان یکسانی در 11 ایالت با کنترل تقسیم شده توسط دولت وجود نداشته است. به عنوان مثال، ویرجینیا وضعیت موجود خود را حفظ کرده است، در حالی که ورمونت اصلاحیه قانون اساسی را برای حفظ دسترسی به سقط جنین تصویب کرده است و لوئیزیانا و کنتاکی ممنوعیت هایی را اعمال کرده اند.

تغییر به سرعت در کارولینای شمالی در ماه آوریل اتفاق افتاد، زمانی که یکی از قانونگذاران ایالتی از دموکرات به جمهوری‌خواه تغییر کرد و به جمهوری‌خواه رای کافی داد تا وتوی فرمانداری را نادیده بگیرد.

قانونگذاران فوراً ممنوعیتی را تصویب کردند که کمتر از اکثر موارد محدودکننده بود – اجازه سقط جنین در 12 هفته اول بارداری، که در میان ممنوعیت های جدید کمترین محدودیت است. روی کوپر فرماندار دموکرات آن را وتو کرد. اما قانونگذاران روز سه شنبه این حق وتو را نادیده گرفتند و قانون جدید قرار است از اول ژوئیه اجرایی شود.

تلاش مجدد در مورد ممنوعیت در نبراسکا، کارولینای جنوبی

نبراسکا و کارولینای جنوبی هر دو ایالت‌های تحت سلطه جمهوری‌خواهان هستند که قانون‌گذاران جمهوری‌خواه برای توافق بر سر جزئیات ممنوعیت سقط جنین تلاش کرده‌اند.

هر دوی آنها در این هفته، تنها چند هفته پس از آن که تلاش‌های قبلی در آرای رویه‌ای به ندرت انجام شد، در حال بررسی ممنوعیت‌ها هستند.

و هر دو قوانین احیا شده ای دارند که نسبت به نسخه هایی که قبلا رد شده بودند، محدودیت کمتری دارند.

در کارولینای جنوبی، قانونگذاران جمهوری خواه در مورد ممنوعیت سقط جنین در تمام مراحل بارداری یا فقط پس از تشخیص فعالیت قلبی – معمولاً حدود شش هفته، اغلب قبل از اینکه زنان بدانند باردار هستند، اختلاف نظر داشتند. نسخه ای از ممنوعیت کمتر سخت گیرانه اکنون در دست بررسی است.

در نبراسکا، قانونگذاران پس از شش هفته از ممنوعیت مخالفت کردند. اکنون قانونگذار تک مجلسی منحصر به فرد در حال بررسی ممنوعیت سقط جنین در هفته 12 بارداری است. این به لایحه ای اضافه شده است که مراقبت های تایید کننده جنسیت برای افراد زیر سن قانونی را نیز ممنوع می کند.

محدودیت در مونتانا

در مونتانا، فرماندار گرگ جیانفورته روز سه شنبه ممنوعیت سقط های اتساع و تخلیه را امضا کرد که معمولاً در سه ماهه دوم بارداری انجام می شود.

یک چالش حقوقی انتظار می رود.

و این اولین چالش در مورد سیاست در ایالت نخواهد بود. یک قاضی ماه گذشته حکم داد که او پیش از امضای قانون، ممنوعیت را به طور پیشگیرانه مسدود نخواهد کرد.

ایالت در سال 2021 ممنوعیت گسترده تری را برای سقط جنین پس از 20 هفته بارداری تصویب کرد، اما دادگاه عالی ایالت حکم داد که آن را در انتظار اعتراض دادگاه اجرا نمی کند و سقط جنین را تا زمان زنده ماندن در حدود هفته 24 قانونی می داند.

استدلال دادگاه در مورد یک قرص سقط جنین

بیشتر نبردهای حقوقی در مورد سقط جنین از زمان تصمیم دادگاه عالی دابس در سال 2022 بر این موضوع متمرکز شده است که آیا قوانین اساسی ایالت ها از حق سقط جنین حمایت می کند یا خیر.

اما یکی در سطح ملی پیامدهایی دارد.

یک گروه ضد سقط جنین به دنبال لغو تاییدیه سال 2000 اداره غذا و داروی ایالات متحده در مورد میفپریستون، یکی از دو دارویی که به صورت ترکیبی در اکثر سقط جنین های ناشی از دارو در ایالات متحده استفاده می شود، شکایت کرد.

یک قاضی فدرال در تگزاس موافقت کرد. دادگاه تجدیدنظر ناحیه 5 ایالات متحده مستقر در نیواورلئان روز چهارشنبه در حال استماع استدلالات در مورد این موضوع است. در همین حال، دادگاه عالی ایالات متحده گفته است که میفپریستون می تواند در بازار باقی بماند. در حال حاضر استفاده از آن در سقط جنین ممنوع است، به استثنای برخی موارد، در ایالت هایی که ممنوعیت وجود دارد.

پاسخ فوری دادگاه مدار بعید است. انتظار می رود که این پرونده در نهایت به دادگاه عالی کشور بازگردد. پرونده مستقر در تگزاس می تواند با پرونده ای در واشنگتن ادغام شود، جایی که قاضی فدرال دیگری ماه گذشته حکم داد که محدودیت های مایفپریستون در گروهی از ایالت های تحت رهبری دموکرات ها که شکایت کرده اند قابل لغو نیست.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …