وقتی هوگو سانچز 38 گل برای رئال مادرید زد – همه با اولین لمسش | رئال مادرید

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ضربه سر قاطع ارلینگ هالند مقابل اورتون سی و ششمین گل او در لیگ در این فصل بود که بالاترین گل او در لیگ برتر از زمانی که رون دیویس مهاجم ساوتهمپتون در فصل 1966-1967 گل 37 را به ثمر رساند. با قراردادی تا سال 2027، او می تواند اولین بازیکنی باشد که برای چهار فصل متوالی کفش طلا را در انگلیس می برد. چند بازیکن موفق به این موفقیت در لیگ های بزرگ اروپایی شده اند: ژان پیر پاپن (1988-1992) و کارلوس بیانکی (1976-1979) در فرانسه، روبرت لواندوفسکی در آلمان (2018-2022)، لیونل مسی (2017-2021). ) و هوگو سانچز در اسپانیا (1984–1988).

سانچز در فصل 1984–1985 پیچیچی را برای اتلتیکو مادرید برد و سپس به رئال مادرید رفت و در هر یک از سه فصل بعدی آن را به دست آورد. با این حال، چشم نوازترین دستاورد او در فصل 1989-1990 بود، زمانی که او پنجمین پیچیچی خود را در شش سال به دست آورد. او نه تنها با رکورد 38 گل تلمو زارا در لیگ – که در سال‌های 1950-1951 به ثبت رسید و تنها 60 سال بعد با زدن 40 گل در یک فصل کریستیانو رونالدو از آن گذشت، برابری کرد – بلکه تمام 38 گل خود را با یک ضربه تمام کرد. در مقام مقایسه، 86 درصد از 36 گل هالند با ضربه های تک لمسی، از جمله هفت ضربه پنالتی به ثمر رسیده است. از شش برنده قبلی کفش طلا، تنها مو صلاح در فصل 19-2018 با 73 درصد به این سطح از کارایی نزدیک شده است.

هوگو سانچز تلاش کرد تا ضربه گری لینهکر را مهار کند.
هوگو سانچز تلاش کرد تا ضربه گری لینهکر را مهار کند. عکس: گتی ایماژ

سانچز برای سه بازی از 38 بازی لیگ محروم شد، بنابراین، مانند هالند، بیش از یک گل در هر بازی به ثمر رساند. حتی با وجود اینکه همه آنها گل‌های تک لمسی بودند، سانچز طیف گسترده‌ای را به نمایش گذاشت، از عروضی گرفته تا شاعرانه در اجرایشان. اگرچه سهم عادلانه ای در قلمرو شکارچیان غیرقانونی گل کلاسیک بود، اما او همچنین به ضربه دیدنی و به ویژه علامت تجاری خود از بالای سر علاقه داشت – یا شیلیایی.

در آوریل 1988 در مقابل لوگرونیس او شاید مشهورترین گل خود را به ثمر رساند، یک والی آکروباتیک با پای چپ که اسم خاص خود را داشت. آقای گل. مدیر او، لئو بینهاکر هلندی، درباره پایان بازی گفت: “وقتی بازیکنی چنین گلی را به ثمر می رساند، بازی باید متوقف شود و یک لیوان شامپاین به 80000 هوادار که شاهد آن بودند تقدیم شود.” در مصاحبه با مارکا، سانچز مدعی شد که «حدود 15000 سال پیش را امتحان کرده استهیلناس و حدود 30 گل زد. نرخ تبدیل 0.2% چیزی نیست که بتوان در مورد آن نوشت، اما باید حساب و کتاب زیادی انجام داد.

سانچز مطمئن شد که چنین گل‌هایی با بوکمارک کردن آنها با جشن سالتو که بسیار تقلید شده بود، به خاطر می‌مانند. جانشینان او عبارتند از پیر امریک اوبامیانگ. مهاجم گابنی گفت: «در کودکی هوگو سانچز را در تلویزیون دیدم که چنین گل‌هایی را جشن می‌گرفت. “فکر می کردم باورنکردنی است و می خواستم این کار را انجام دهم. تلنگری که من گاهی اوقات هنگام گلزنی انجام می دهم در واقع ادای احترام به او است.”

اولین گل سانچز در فصل 90-1989 با پیروزی رئال مقابل اسپورتینگ خیخون در روز افتتاحیه به ثمر رسید. این نمونه کاملی از غرایز شکارچی او بود. او ابتدا به یک ضربه ایستگاهی از راه دور که تیر دروازه را به ثمر رساند، واکنش نشان داد و در ریباند از داخل محوطه جریمه ضربه زد. این چیز زیبایی نبود، کمی در سمت ناهموار، حتی زمانی که توپ را به اشتباه به زمین کوبید، اما او را در مسیر رسیدن به رکورد تلا قرار داد. اکثر گل‌های او مانند گل اول از داخل محوطه جریمه و با پای چپ مورد علاقه‌اش به ثمر رسید.

هوگو سانچز پس از گلزنی رئال مقابل لوگرونس در سال 1989 جشن می گیرد.
هوگو سانچز پس از گلزنی رئال مقابل لوگرونس در سال 1989 جشن می گیرد. عکس: گتی ایماژ

گراهام هانتر، روزنامه نگار اسپانیایی فوتبال می گوید که هواداران رئال مادرید به سادگی گل های او اهمیتی ندادند. دیدن او به ثمر رساندن این تعداد گل در یک فصل قهرمانی، اما همچنین دیدن او در پایان با چنین قدرتی – گاهی خیلی ساده، گاهی یک پنالتی، گاهی یک ضربه بالای سر، که به خاطر آن شهرت داشت – تجسم راه مادرید می خواست دنیا آنها را ببیند. ما بالاتر از شما هستیم، ما هستیم رژیم قدیمی ما نیازی به سه یا چهار لمس یا ساخت و ساز نداریم. ما فقط گل می زنیم. این چیزی است که هوگو سانچز به آنها داده است.

تقریباً یک چهارم گل‌های او با ضربه‌های سر بود و در کنار تکان‌های ساده، او از تلاش‌های پروازی عجیب و غریب بدش نمی‌آمد، که بهترین آنها در مالاگا به ثمر رسید، زمانی که او در هوا با یک سانتر برخورد کرد و آن را به پایین پرتاب کرد. گوشه. تنها چهار گل از 38 گل او پنالتی بود (نسبت بسیار کمتری نسبت به هالند که 7 ضربه نقطه از 35 گل خود را به ثمر رسانده است) اما به طور قابل توجهی، دو تای آنها در برابر رقیب سرسخت بارسلونا بود.

او همچنین تعداد انگشت شماری از ضربات آزاد مستقیم را به ثمر رساند که یا به گوشه بالایی ضربه زده شد و یا به بهترین شکل قرار گرفت. او یکی از بهترین گل های خود را در مقابل لوگرونس به ثمر رساند، و توپ را از فاصله 25 یاردی به گوشه دروازه هدایت کرد و اولین هت تریک از سه هت تریک خود در آن فصل را به ثمر رساند. دومین هت تریک او در بزرگترین پیروزی رئال در این فصل رقم خورد، شکست 7-0 کاستیون که با ضربه ای از بالای سر همراه بود که با چیزی نزدیک به بی شانسی همراه بود.

محرومیت برای بازی ماقبل آخر فصل مقابل باشگاه قدیمی خود اتلتیکو به این معنی بود که او به سه گل مقابل اویدو در سی و هشتمین و آخرین بازی فصل نیاز داشت تا با رکورد 38 تلا برابری کند. در دنیای کوچک فصل او، هر سه گل کمی متفاوت بودند. . اولین ضربه پنالتی بود که او با قدرت به گوشه بالا فرستاد. دومی یک ضربه سر قدرتمند بود. و سومی ضربه مستقیمی بود که از کنار دروازه بان سرگردان به ثمر رسید.

هنوز بیش از 20 دقیقه به پایان مسابقه باقی مانده بود و او چندین موقعیت برای زدن گل سی و نهم داشت که می توانست رکورد کامل در لالیگا را به دست آورد. او در دقایق پایانی چند موقعیت داشت – یک شوت از بیرون محوطه که با فاصله کمی از تیرک دروازه خارج شد و یک ضربه از فاصله نزدیک که توسط دروازه بان مهار شد. اگر هر یک از این شانس‌های دیرهنگام تبدیل به گل می‌شد، او از مجموع تلا پیشی می‌گرفت، اما در عین حال 100% بازی‌های تک لمسی خود را خراب می‌کرد – رکوردی که حتی هالند نیز بعید است از آن فراتر رود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …