جنگ اوکراین: دستاوردهای باخموت، کشته شدن آمریکایی ها توسط واگنر، جت های جنگنده F-16

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

اینها آخرین تحولات جنگ اوکراین در این چهارشنبه است.

اوکراین مدعی است که اطراف باخموت را دانه بندی کرده است

کی‌یف روز سه‌شنبه اعلام کرد که در روزهای اخیر 20 کیلومتر مربع را از نیروهای روسی در اطراف باخموت تصرف کرده است.

این شهر ویران شده شرقی که به یک “چرخ گوشت” تشبیه شده است، برای ماه ها کانون درگیری بوده و هر دو طرف متحمل خسارات سنگینی شده اند.

ارتش اوکراین مدعی است که در حال بازپس گیری زمین در شمال و جنوب است و کنترل روسیه بر شهر سابق معدن نمک را کاهش می دهد – که در حال حاضر 90 درصد تخمین زده می شود.

گانا مالیار معاون وزیر دفاع اوکراین گفت: «در روزهای اخیر، نیروهای ما حدود 20 کیلومتر مربع از شمال و جنوب باخموت را آزاد کردند.

وی افزود که نیروهای روسی به تلاش خود برای “ویران کردن کامل شهر با کمک توپخانه” ادامه می دهند.

موسسه مطالعات جنگ مستقر در ایالات متحده در ارزیابی روزانه خود اعلام کرد که روسیه با وجود “ضدحملات محدود و محلی” اوکراین، نیروهای خود را در باخموت تقویت می کند.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین روز دوشنبه تاکید کرد که عملیات متقابل مورد انتظار اوکراین آغاز نشده است، زیرا ارتش او به زمان بیشتری نیاز دارد.

این می تواند شاه ماهی قرمز برای فریب نیروهای روسیه باشد.

ادعا می شود که یک داوطلب آمریکایی توسط مزدوران واگنر کشته شده است

گروه واگنر مزدور روسی روز سه شنبه مدعی شد سربازانش یک شهروند آمریکایی را در باخموت کشته اند.

یوگنی پریگوژین، رئیس واگنر، در ویدئویی که در فضای مجازی منتشر شد، از مرگ این سرباز داوطلب خبر داد که ظاهراً یکی از اعضای سابق نیروهای ویژه ایالات متحده از آیداهو بود.

پریگوژین در کنار جسد مردی که ادعا می کرد آمریکایی است، گفت: «او برای ملاقات ما آمد. وی گفت جسد به مقامات آمریکایی تحویل داده خواهد شد.

یورونیوز نتوانست ادعای او را تأیید کند.

با وجود هشدار مقامات به شهروندان مبنی بر عدم سفر به این کشور، از زمان آغاز جنگ در سال گذشته، حداقل 12 آمریکایی در جنگ در اوکراین کشته شده اند.

رئیس مزدور همچنین مدعی شد که نیروی او زمینی را در باخموت تصرف کرده است.

وی گفت: امروز یگان های واگنر 200 متر پیشروی کردند و مساحتی به وسعت 113 هزار متر مربع را اشغال کردند و تنها 1.46 کیلومتر مربع در باخموت در کنترل دشمن باقی مانده است.

لاستیک‌های بریتانیا برای تامین جت‌های اوکراینی ساخته می‌شود

کیف برای به دست آوردن اف-16 از لندن حمایت دریافت کرده است – چیزی که ماه هاست بیهوده خواستار آن بوده است.

داونینگ استریت روز سه شنبه گفت که لندن می خواهد یک “ائتلاف بین المللی” برای کمک به اوکراین برای دستیابی به جنگنده های پیشرفته غربی ایجاد کند.

بیانیه آن پس از دیدار بین ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا و مارک روته، همتای هلندی اش – که او نیز می خواهد هواپیماها را به اوکراین عرضه کند – در جریان نشست شورای اروپا در ایسلند انجام شد.

داونینگ استریت اضافه کرد که مسئله «ارائه قابلیت‌های جنگ هوایی به اوکراین (…)، از آموزش گرفته تا تحویل هواپیماهای F-16 است.

یک روز قبل از آن زلنسکی گفت که «بسیار خوشبین» است که پس از دیدار با سوناک، جت‌های جت در دسترس هستند.

کشورهای غربی قبلاً در تأمین تجهیزات نظامی چنین گران قیمت و پیچیده به اوکراین مردد بودند و اوکراین آنها را متهم به دودلی کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …