نیکی هیلی، نامزد جمهوری خواه ریاست جمهوری، ممنوعیت سقط جنین فدرال را کم اهمیت می داند | نیکی هیلی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

نیکی هیلی، فرماندار سابق کارولینای جنوبی که برای نامزدی ریاست جمهوری سال 2024 جمهوری‌خواهان رقابت می‌کند، از درخواست‌ها برای ممنوعیت سقط جنین فدرال فاصله گرفته و گفته است که قول دادن به چنین مانعی جهانی برای خاتمه، دروغگویی به مردم آمریکا است.

هیلی در مصاحبه ای با Face the Nation در CBS News در روز یکشنبه از پیروی از برخی دیگر از رقبای بالقوه جمهوری خواه خود برای ریاست جمهوری با حمایت از ممنوعیت سراسری از طریق قوانین کنگره خودداری کرد. در عوض، او گفت که از حق هر ایالت برای تعیین حدود سقط جنین حمایت می کند.

او گفت: “برخی ایالت ها طرفدار زندگی هستند – من از آن استقبال می کنم.” برخی از کشورها در مورد سقط جنین اشتباه کرده اند – ای کاش اینطور نبود. ما باید مطمئن شویم که صدای مردم شنیده می شود.»

هیلی، 51 ساله، قاطعانه در جناح ضد سقط جنین حزب جمهوری خواه قرار دارد و سابقه ای برای اثبات آن دارد. او به عنوان فرماندار کارولینای جنوبی، قانونی را امضا کرد که سقط جنین پس از 20 هفته را ممنوع می کند، بدون استثنا برای تجاوز جنسی یا زنای با محارم.

این قانون پس از تصمیم دادگاه عالی ایالات متحده در ژوئن گذشته برای لغو حق سقط جنین در سراسر کشور اجرایی شد.

علیرغم موضع تندرو او، نامزد جمهوریخواه ریاست جمهوری اکنون در تلاش است تا با کنار گذاشتن خود از صحبت در مورد ممنوعیت فدرال، این تصویر را ملایم کند. نتیجه ناامیدکننده این حزب در انتخابات میان دوره ای نوامبر گذشته به طور گسترده به پیام جمهوری خواهان در مورد سقط جنین نسبت داده شد، که کاملاً با احساسات عمومی طرفدار انتخاب افکار عمومی آمریکا فاصله دارد.

روز یکشنبه، هیلی که در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ، سفیر سازمان ملل در سازمان ملل بود، دلیل تردید خود در مورد ممنوعیت فدرال را به بحث در سنای آمریکا اشاره کرد. بر اساس شرایط آن، چنین ممنوعیتی تنها با 60 رأی موافق تأمین می شود.

جمهوری خواهان در مجلس 100 نفری سنا با دو کرسی در اقلیت هستند.

او گفت: «ما باید حقیقت را به مردم آمریکا بگوییم. برای انجام یک استاندارد ملی، باید اکثریت مجلس، 60 رأی سنا و یک رئیس جمهور را داشته باشید. ما 100 سال است که 60 سناتور حامی زندگی نداشته ایم.

وی افزود: «بنابراین این ایده که یک رئیس جمهور جمهوری خواه می تواند همه سقط جنین ها را ممنوع کند صادقانه با مردم آمریکا نیست.»

حالت دو لبه هیلی – ضد سقط جنین در سطح ایالتی، دوسوگرا در سطح ملی – تا حدی شرایط تعامل او با رقبای جمهوری خواه را مشخص می کند. او یکی از چهار نامزد جمهوری خواه است که به طور رسمی نامزدی خود را برای ریاست جمهوری اعلام کرده اند و چندین نفر دیگر در بال ها منتظر هستند.

هیلی کمپین خود را در ماه فوریه راه اندازی کرد و خود را به عنوان رئیس جمهور برای «نسل جدید» معرفی کرد. اما او تا کنون برای یافتن جایگاه خود تلاش کرده است، و از به رسمیت شناختن نام عمومی پایین و تنها 4.2 درصد در میانگین چرخشی Real Clear Politics در نظرسنجی ها تلاش کرده است.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

سایر نامزدهای جمهوری خواه نیز با موضوع سقط جنین دست و پنجه نرم می کنند. ترامپ این هفته در تالار شهر خود در CNN مکرراً از پاسخ دادن به اینکه آیا از ممنوعیت سقط جنین فدرال حمایت می‌کند یا نه، خودداری کرد و تنها اظهارات بی‌هیجانی را ارائه داد: «رئیس‌جمهور ترامپ تصمیم خواهد گرفت که چه چیزی برای کشور عالی است و چه چیزی منصفانه است. برای کشور.»

هیلی همچنان با احتیاط به دور ترامپ می پردازد که همچنان پیشتاز جمهوری خواهان است. در پاسخ به این سوال که Face the Nation در مورد این واقعیت که ترامپ هفته گذشته مسئول آزار جنسی ای جین کارول شناخته شد، اظهار نظر کند، او مخالفت کرد.

او گفت: «حکمی وجود دارد و من فکر می‌کنم درخواست تجدیدنظر وجود دارد، و فکر می‌کنم مردم آمریکا باید بر اساس آن تصمیم خود را بگیرند».

تیم اسکات، سناتور جمهوری خواه از کارولینای جنوبی که در حال بررسی امکان نامزدی ریاست جمهوری است، از ممنوعیت سقط جنین فدرال در 20 هفته حمایت کرده است. ران دیسانتیس، فرماندار جمهوری‌خواه فلوریدا که آخر هفته را در ایالت بحرانی آیووا با رای‌گیری زودهنگام در آماده‌سازی برای نامزدی احتمالی ریاست‌جمهوری سپری کرد، همچنین خود را با تندروهای ضد سقط جنین همسو کرده است.

او در آوریل قانون Forida را امضا کرد که ممنوعیت شدید سقط جنین را در شش هفته به اجرا در می‌آورد – قبل از اینکه بسیاری از زنان حتی بدانند باردار هستند.

هیلی و دیسانتیس در هفته‌های اخیر با شدت بیشتری به مقابله با یکدیگر پرداخته‌اند، زیرا هر دو در نظرسنجی‌ها تا حدودی از ترامپ عقب مانده‌اند. هیلی فرماندار فلوریدا را به خاطر اختلافش با دیزنی ترول کرده و او را “لاغر پوست” خطاب کرده و از غول سرگرمی دعوت کرده است تا دنیای دیزنی را به کارولینای جنوبی منتقل کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …