چهره های سرخ در ایرلند به دلیل تاج گذاری توسط شریک لئو وارادکار | تاجگذاری شاه چارلز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

هنگامی که رهبران ایرلند در مراسم تاجگذاری پادشاه چارلز سوم شرکت کردند، به عنوان نقطه عطفی در روابط بین دوبلین و لندن مورد استقبال قرار گرفت.

رئیس‌جمهور مایکل دی هیگینز، لئو وارادکار، وزیر امور خارجه و میشل اونیل، معاون رهبر شین‌فین، برای نشان دادن احترام به همسایه‌شان، این سابقه را ایجاد کردند – پیشینیان آنها از تاجگذاری‌های قبلی خودداری کرده بودند.

با این حال، مت بارت، شریک وارادکار، این یادداشت را دریافت نکرد. در موتورسیکلت VIP و در کلیسای وست مینستر، او یک سری کامنت های بی احترامی را در اینستاگرام برای گروه خصوصی خود که بیش از 350 دنبال کننده دارد، منتشر کرد.

او در 6 مه هنگامی که به صومعه نزدیک می‌شدند، از ماشین تائوسیاچ پست کرد: «فکر می‌کنم به طور تصادفی تاج پادشاهی انگلستان را برگزیده‌ام.

این پست ها که روز شنبه در روزنامه ایرلندی تایمز گزارش شد، باعث شرمساری دولت شده و وارادکار را در یک اشتباه جدید دیپلماتیک قرار داده است.

به محض ورود به صومعه، بارت، مشاور متخصص قلب، دستوری را که در دفترچه دستور خدمات برای خاموش کردن تلفنش آمده بود را نادیده گرفت و جوک ها و مشاهداتی را در مراسم منتشر کرد.

یک پاراگراف از صفحه 38 جزوه نظر او را جلب کرد. «عصای ملکه و عصای ملکه توسط کشیش راست و جناب راست، لرد چارترز GCVO و کشیش راست رز هادسون ویلکین CD MBE، اسقف دوور از محراب آورده شده است. ملکه به نوبه خود آنها را لمس می کند.

بارت عکسی از آن با خط سبز در اطراف جمله آخر منتشر کرد. او گفت: “به نظر می رسد فیلمنامه یک شب خوب، tbh.”

در لیست شرکت کنندگان، او به کشیش راست جیمز نیوکوم اشاره کرد که عنوان منشی گنجه را دارد. بارت این موضوع را برجسته کرد و گفت: «تا اوایل 20 سالگی این شغل را داشتم.»

بعداً او عکسی از چارلز که تاج خود را بر سر داشت منتشر کرد و آن را با کلاه دسته بندی کتاب های هری پاتر مقایسه کرد. او نوشت: “واقعاً نیمی از آن انتظار داشتم “گریفیندور” را فریاد بزند.

برخی از مفسران گفتند که وارادکار که در ماه مارس با شوخی در مورد رابطه بیل کلینتون با مونیکا لوینسکی باعث ایجاد شکاف شد، با فیلم برداری از دماغ برداشتن هیأت ایرلندی به شأن هیئت ایرلندی اضافه نکرده است.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

میریام لرد، ستون نویس ایرلندی تایمز، گفت: «صبح آنها از Hankiegate به Instagate رفت. او گفت که مداخلات بارت تلاش برای اعمال مرهم پس از برگزیت در روابط دیپلماتیک را تضعیف می کند. رفتار عجیب شخصی که به عنوان مهمان نماینده ایرلند در این مراسم مهم دولتی در آنجا حضور دارد و حضور او به عنوان یک حرکت نمادین نشان دهنده بهبود روابط این ایالت با بریتانیا است.

دفتر taoiseach هیچ واکنشی فوری نشان نداد.

پل کاستلو، طراح ایرلندی که با خانواده سلطنتی ارتباط دارد، به ساندی ایندیپندنت گفت که این اظهارات برای بریتانیا توهین آمیز بود. او گفت: “شما می توانید بگویید که سرگرم کننده است اما وحشتناک است.” بدیهی است که متیو فکر کرد که این یک شوخی عالی است.

کاستلو از بارت خواست که عذرخواهی کند و گفت وارادکار باید به همسرش می گفت که تلفنش را خاموش کند. او گفت که انگلیسی‌ها اکنون مطالبی دارند که می‌گویند ایرلندی‌ها نمی‌دانند در چنین شرایطی چگونه رفتار کنند. فقط امیدوارم مطبوعات انگلیسی به آن دست پیدا نکنند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …