پس از گزارش‌هایی مبنی بر وجود پهپاد در نزدیکی فرودگاه، پروازها به گاتویک تغییر مسیر دادند فرودگاه گاتویک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پروازهای ورودی در فرودگاه گاتویک روز یکشنبه پس از گزارش هایی مبنی بر وجود یک پهپاد در نزدیکی فرودگاه به حالت تعلیق درآمد.

گاتویک گفت 12 پرواز ورودی به دلیل هشدار باید به فرودگاه های دیگر هدایت شوند.

این فرودگاه قبلاً در دسامبر 2018 حدود 1000 پرواز را در یک دوره سه روزه در نتیجه گزارش‌های هواپیماهای بدون سرنشین لغو یا منحرف کرده بود. هیچ مقصری پیدا نشد و در مورد مدت زمانی که طول کشید تا باند فرودگاه غرب ساسکس بازگشایی شود، انتقادهایی وجود داشت.

سخنگوی گاتویک نتوانست بگوید که آیا یک پهپاد پس از آخرین مشاهده گزارش شده کشف شده است یا خیر.

آنها گفتند: “ایمنی مسافران اولویت مطلق فرودگاه است و – به دنبال رویه های تعیین شده – عملیات در گاتویک لندن به طور موقت در ساعت 13:44 به حالت تعلیق درآمد در حالی که تحقیقات در مورد رویت یک پهپاد مشکوک در نزدیکی فرودگاه انجام شد.

این تحقیقات اکنون تکمیل شده و فرودگاه در ساعت 14:35 بازگشایی شد. 12 فروند هواپیمای ورودی به فرودگاه های دیگر در جریان تحقیقات هدایت شدند. با این حال، ما انتظار داریم که بسیاری از این افراد امروز به گاتویک لندن بازگردند.

بریتیش ایرویز اعلام کرد که یکی از پروازهایش تحت تأثیر قرار گرفته است و هواپیما قبل از سوخت گیری در استانستد فرود آمده و به گاتویک باز می گردد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …