اسکرام به شکل ساختمانی: لیمریک امیدوار است با جذابیت جدید، برتری راگبی را به دست آورد | ایرلند

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بر فراز مرکز لیمریک در یک آرایه شش طبقه از آجرها و ستون ها و طاق هایی که به شکل ساختمانی به یک اسکرام تشبیه شده است.

The International Ragby Experience، جدیدترین جاذبه توریستی ایرلند در اطراف خود با یک شوخی که نمایش های ایرلند را در زمین پخش می کند، خودنمایی می کند. این مجموعه 30 میلیون یورویی (26 میلیون پوندی) دارای طراحی، مقیاس و جاه طلبی برای مطابقت با وضعیت کشور به عنوان یک ابرقدرت راگبی است.

به‌جای یادگاری‌ها و کرایه‌های سنتی موزه، از فناوری صوتی و بصری برای روایت داستان راگبی و ثبت مناظر، صداها و فضای آن استفاده می‌کند. لیزرها و دستگاه‌های تعاملی به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهند لگد زدن، دویدن و سرکشی خود را آزمایش کنند.

هدف جذب 100000 بازدیدکننده در سال و ایجاد یک مقصد راگبی ایرلندی در این مرکز استان در جنوب غربی ایرلند، 120 مایلی از استادیوم آویوا در دوبلین است.

این ساختمان در ماه جاری افتتاح شد و تنها دو ماه پس از آن که ایرلند مقام شماره یک جهان خود را با یک گرند اسلم قهرمانی شش کشور به ثبت رساند، افتتاح شد و انتظارات برای جام جهانی فرانسه در سپتامبر را افزایش داد.

عکس بیرونی از تجربه بین المللی راگبی در لیمریک.
عکس بیرونی از تجربه بین المللی راگبی در لیمریک. عکس: پل لیهان

بری هانون، مدیر اجرایی این جاذبه گفت: “ما آن را برنامه ریزی نکردیم، اما زمان فوق العاده است – شما تیم شماره 1 جهان را دارید که به جام جهانی می رود.” ما می خواستیم برای شهر و ورزش کاری انجام دهیم. چکمه و توپ گرد و خاکی نیست. ما سعی می‌کنیم داستان‌هایی را از همه جا ثبت کنیم.»

مارتین جانسون و فرانسوا پینار که به ترتیب انگلیس و آفریقای جنوبی را به افتخار جام جهانی رساندند، برای افتتاحیه رسمی به دیگر اسطوره های راگبی پیوستند.

معمار، نیل مک‌لافلین، چهار ساختمان متروکه را در برجی از آجرهای قرمز با سقف‌های طاق‌دار بلند که بالای آن یک ایوانی با چشم‌اندازهای پانوراما قرار دارد، در هم آمیخت که به عنوان فضایی مدنی برای قرن آینده و فراتر از آن در نظر گرفته می‌شود. روآن مور، مشاهده کنندهمنتقد معماری، آن را به یک قصر ایتالیایی قرون وسطایی با استعاره های راگبی تشبیه کرد – ستون ها و طاق ها به وضوح به عنوان یک تیم کار می کنند تا همه چیز را حفظ کنند.

یک بنیاد خیریه که توسط مالک اسب مسابقه، جی پی مک مانوس، که اهل لیمریک است، تأسیس شد، این پروژه را تامین مالی کرد. این به عنوان یک سرمایه گذاری غیر انتفاعی عمل خواهد کرد و امید می رود به احیای یک مرکز شهری در حال رو به نابودی کمک کند.

پس از عبور از یک گردان، وارد گذرگاهی می‌شوید که صدای تونل یک استادیوم در روز مسابقه تپش دارد. دری باز می‌شود که به اتاقی منتهی می‌شود که در آن افراد – بسیاری از آنها زن – در حال بازی راگبی هستند.

شما به پنج طبقه بالا می روید که هر کدام حول ارزش های تعیین شده راگبی یعنی شور، نظم، صداقت، همبستگی و احترام ساخته شده اند.

هیچ اشاره ای به “محاکمه تجاوز جنسی راگبی” در سال 2018 که ایرلند را تقسیم کرد، وجود ندارد. دو بازیکن بین‌المللی ایرلندی از تجاوز به یک زن جوان تبرئه شدند، اما پخش گفتگوهای آنها در شبکه‌های اجتماعی سوالاتی را در مورد تبعیض جنسی و زن‌ستیزی در فرهنگ راگبی ایجاد کرد. هانون گفت: “ما در تلاشیم تا داستان های مثبت را به پسران و دختران آموزش دهیم.”

پل اوکانل، ستاره محلی راگبی و صندلی این جاذبه، به مشاجره صدها بازیکن از سراسر جهان برای مشارکت مجازی کمک کرد. جانی ویلکینسون از انگلیس یک ضربات نمایشی ارائه می دهد که پس از آن بازدیدکنندگان می توانند یک توپ واقعی را به اهداف روی دیوار بزنند. Faf de Klerk آفریقای جنوبی نحوه پاس دادن را نشان می دهد. Tadhg Furlong از ایرلند نکاتی را در مورد سرکشی ارائه می دهد. یک کارت QR تلاش بازدیدکنندگان را ثبت می کند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

جانی سکستون ایرلندی پس از قهرمانی در گرند اسلم در ماه مارس، جام شش ملت گینس را بالای سر برد.
جانی سکستون ایرلندی پس از قهرمانی در گرند اسلم در ماه مارس، جام شش ملت گینس را بالای سر برد. عکس: دن شریدان/INPHO/Shutterstock

صداها و چهره‌های دیگر ستاره‌های ایرلندی مانند جانی سکستون، کیت ارلز و برایان اودریسکول نیز ظاهر می‌شوند، اما تاکید جهانی است. یک نقشه دنیای دیجیتال تعاملی، پرچم‌ها و سرودهایی از اسپانیا، ایتالیا و آرژانتین، به‌علاوه یک ویدیوی نزدیک از هاکای قبل از بازی سیاه‌پوستان وجود دارد. اما هیچ نشانه ای از پیروزی ایرلندی وجود ندارد. هانون گفت: “ما در حال حاضر شماره یک هستیم، اما همه چیز چرخه ای است.”

موفقیت ایرلند در راگبی – که با تسلط لینستر در اروپا و تیم ملی مردان زیر 20 سال در اروپا تجلی یافته است – جمعیت 5 میلیونی این کشور و راگبی را که سومین کمانچه در فوتبال و ورزش های گالیک بازی می کند، رد می کند. بسیاری به ساختاری اعتبار می دهند که مدارس، باشگاه ها، استان ها و تیم های ملی را به تسمه انتقال استعداد تبدیل می کند. پیتر برین، سخنگوی اتحادیه فوتبال راگبی ایرلند، گفت: «این جنبه متمرکز آن است. کنترل می‌تواند کلمه زشتی باشد، اما در اینجا به این معناست که شما بار بازیکنان را زیاد نمی‌کنید، بلکه می‌توانید حجم کاری آنها را مدیریت کنید.”

روزنامه نگار Fintan O’Toole مربی ایرلند، اندی فارل، که اهل لنکاوی است، نسبت به جایگزینی سنت شکست قهرمانانه با عمل گرایی طبقه کارگر انگلیسی، اعتبار می دهد. او به بهانه جویی علاقه ای ندارد. این یک لفظ لفظی قوی دارد – شما یا کارها را انجام می دهید یا نمی کنید.

برین گفت که دلیل هر چه باشد، موفقیت ایرلند نمی تواند تا ابد ادامه یابد. ما امیدواریم که این کرم هرگز نچرخد، اما این طبیعت ورزش است.

حرم لیمریک به بازی ممکن است به تعویق آن روز کمک کند. دستگاه‌های تعاملی کودکان را مجذوب خود می‌کند که از لیزر دور می‌شوند و به نوبت توپ را پا می‌زنند و پاس می‌دهند. «خیلی واقع بینانه بود. من آن را دوست داشتم.» الا دیدیگان، 16 ساله، از لیمریک گفت. من قبلاً راگبی بازی نکرده‌ام اما در واقع ممکن است.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …