“ما سخت با این کار مبارزه خواهیم کرد”: کارگر مشتاق آزمون انتخاباتی در روترگلن | سیاست اسکاتلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

Oدر خیابان اصلی روترگلن، حال و هوای فعالان کارگری اسکاتلند به روشنی آفتاب بعد از ظهر بود که آنها برای کوبیدن درب، هنگام صرف چای جمع شده بودند. آنها با مایکل شانکس، کاندیدای جدیدشان در انتخابات پیش‌بینی‌شده برای کرسی که در حال حاضر در اختیار مارگارت فریر، نماینده سابق SNP و قانون‌شکن کووید است، بودند.

اما این شکوفایی مزیت سختی داشت: رهبران حزب کارگر این انتخابات بین‌المللی را آزمونی حیاتی برای آنچه نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند تغییری چشمگیر در سیاست اسکاتلند پس از استعفای نیکولا استورجن در فوریه می‌دانند. احتمالاً این آخرین انتخابات پیش از انتخابات عمومی خواهد بود و حزب کارگر آن را راهی برای ارسال پیامی به رأی دهندگان در سراسر بریتانیا در مورد قابلیت انتخابی خود می بیند.

فریر، که اکنون به‌عنوان یک مستقل فعالیت می‌کند، پس از بازدید از مشاغل محلی و سفر به عوام و بازگشت به عوام علیرغم اینکه می‌دانست در سپتامبر 2020 به کووید مثبت مبتلا شده است، با ظلم ملی مواجه شد – یک جرم جنایی. او علیه توصیه ای مبنی بر تعلیق او از مجلس عوام استیناف می کند. انتظار می رود که این استیناف با شکست مواجه شود و یک دادخواست فراخوان به راه بیندازد. اگر 10 درصد از رای دهندگان روترگلن آن را امضا کنند، فریر کرسی خود را از دست می دهد. بازدیدهای مکرر آبان نیوز از منطقه نشان داده است که خشم از رفتار او فروکش نکرده است.

معاون رهبر حزب کارگر اسکاتلند، جکی بیلی، در حالی که با شنکس از خریداران استقبال می کرد، این را صریح بیان کرد. «روترگلن برای حزب بریتانیا و حزب اسکاتلند اهمیت دارد. این فرصتی برای ما است تا تفاوتی را که حزب کارگر در این جامعه محلی ایجاد می کند، اما در واقع در جوامع محلی در سراسر کشور، به وضوح نشان دهیم. بنابراین برای ما اهمیت زیادی دارد.»

او افزود: «این برای SNP اهمیت زیادی دارد، و واقعاً رقابتی بین این دو خواهد بود. بنابراین ما با این سختی مبارزه خواهیم کرد.»

بیلی و شنکس با خریداران در روترگلن صحبت می کنند
بیلی و شنکس با خریداران در روترگلن صحبت می کنند. عکس: مردو مک‌لئود/ آبان نیوز

همانطور که این رقابت نقطه عطفی برای حزب کارگر خواهد بود، همچنین آزمونی برای رهبر جدید SNP، حمزه یوسف، پس از شروع طاقت فرسا در تصدی او به عنوان وزیر اول است. آخرین نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که پس از استعفای استورجن، مبارزات انتخاباتی رهبری حزب، و یورش پلیس به خانه استورجن، با دستگیری همسرش، پیتر مورل (که بعداً بدون هیچ اتهامی آزاد شد) حمایت از SNP کاهش یافته است.

نشانه های قوی وجود دارد که رای دهندگان اسکاتلندی اکنون کمتر احتمال دارد که بر اساس ترجیحات قانون اساسی خود از کدام حزب حمایت کنند. برخی از رای دهندگان قبلی SNP اکنون از حزب کارگر حمایت می کنند، همانطور که رای دهندگان یک بار محافظه کار نیز همینطور هستند.

یک نظرسنجی Survation برای True North، یک موسسه مشاوره سیاسی که توسط مشاوران سابق الکس سالموند راه اندازی شده بود، نشان داد که تقریباً 22 درصد از رای دهندگان SNP گفتند که تحقیقات پلیس این احتمال را کاهش داده است که آنها با حزب باقی بمانند. استعفای استورجن به عنوان رهبر باعث شده بود 11 درصد از رای دهندگان SNP نسبت به حزب احساس رضایت کمتری داشته باشند.

با وجود این، نظرسنجی همچنان SNP را با 38 درصد به 31 درصد، در میان افرادی که انتظار شرکت در انتخابات عمومی را دارند، به استثنای «نمی‌دانم»، هفت امتیاز جلوتر از حزب کارگر می‌بیند. دیگر نظرسنجی های اخیر نشان می دهد که حزب کارگر به SNP نزدیک تر است.

یوسف روز چهارشنبه به TalkRadio گفت که از این یافته ها دلجویی کرده است. او گفت: “ما برخی از سخت ترین شش هفته را در تاریخ مدرن حزب پشت سر گذاشتیم.” ما تقریباً دیوار به دیوار پوشش منفی و دشواری برای مهمانی داشتیم. [but] با وجود این همه توجه منفی، ما همچنان پیشرو و مورد اعتماد مردم اسکاتلند هستیم.»

SNP که اکنون در مرحله انتخاب نامزد خود برای روترگلن است، امیدوار است با ایجاد شک و تردید در ذهن رأی دهندگان در مورد اینکه آیا کیر استارمر اکثریت مطلق را به دست خواهد آورد، با افزایش حزب کارگر مبارزه کند. کارشناسان نظرسنجی بر این باورند که حاشیه پیروزی حزب کارگر بر محافظه‌کاران در انتخابات شوراهای انگلستان به اندازه‌ای نبود که به اکثریت در عوام تبدیل شود.

یوسف گفت که این امر می تواند باعث شود که SNP در وست مینستر “تعادل قدرت” را حفظ کند. او اظهارات مکرر استارمر مبنی بر اینکه حزب کارگر هرگز با SNP معامله نخواهد کرد را رد کرد و استدلال کرد که پس از انتخابات، موضع حزب کارگر تغییر خواهد کرد.

آنالیز دادز، رئیس حزب کارگر، در صحبت با The Take with Sophy Ridge در اسکای نیوز، استدلال کرد که زمانی که افزایش حزب کارگر در اسکاتلند به تصاحب “مهم” کرسی های هدف در شوراهای انگلیس اضافه شد، “من معتقدم که ما در مسیری قرار داریم که تشکیل دولت اکثریت».

مایکل شنکس
مایکل شنکس می گوید که رای دهندگان برای نمایندگی جدید فریاد می زنند. عکس: مردو مک‌لئود/ آبان نیوز

در روترگلن، شانکس، یک معلم مطالعات مدرن که در محلی زندگی می کند، گفت که رای دهندگان “برای نمایندگی جدید فریاد می زنند”. اما انتخاب او – پس از اینکه برای مدت کوتاهی از حزب تحت رهبری جرمی کوربین به دلیل رویکرد «ورشکسته» آن در قبال برگزیت و مقابله «متاسفانه ناکافی» با یهودستیزی کنار رفت – نشان دهنده عزم حزب کارگر اسکاتلند برای حذف نامزدهای احتمالی است که می‌ترسند حرکت استارمر را به‌سوی طراحی بسیار دقیق تضعیف کند. زمین مرکزی

در فرآیند نامزدی راترگلن، مدیر اجرایی حزب اسکاتلند به دقت سوابق کاری نامزدها، فیدهای رسانه های اجتماعی و بیانیه های عمومی را مورد بررسی قرار داد. خشم محلی وجود داشت که دو عضو شورای مردمی نتوانستند چهار نفر نهایی را انتخاب کنند و دو حزب حوزه انتخابیه از این روند به رهبری حزب شکایت کردند.

فعالانی که مرتباً درها را در حوزه انتخابیه می‌کوبند، از تغییر محسوس استقبال از ابتدای سال تاکنون خبر می‌دهند. مردم محلی که 16 سال پیش به SNP رای دادند، اکنون به آنها گوش می دهند، به ویژه خروج استورجن را دلیلی برای تجدید نظر می دانند.

آنها همچنین از پیامی که یک پیروزی بزرگ در اینجا برای فعالان و رای دهندگان بالقوه حزب کارگر در سراسر بریتانیا ارسال می کند آگاه هستند. یکی گفت: “ما نمی توانیم فقط آن را ببریم، باید آن را شکست دهیم.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …