تلفات جاده ای استرالیا با تلفات بیشتر از قبل از همه گیری است | حمل و نقل

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جاده های استرالیا در حال تبدیل شدن به مرگبارتر هستند، با افزایش تقریبا 6 درصدی مرگ و میر جاده ای در سال گذشته، زیرا تلفات به طور قابل توجهی بیشتر از قبل از همه گیری کووید و بدتر از اهداف ایمنی بلند مدت باقی مانده است.

آخرین آمار تلفات جاده‌ای، که از 12 ماه منتهی به 31 مارس را پوشش می‌دهد، 1204 مرگ در جاده‌های استرالیا را نشان می‌دهد که افزایش سالانه 5.9 درصدی را نشان می‌دهد.

از مجموع جان باختگان، 557 نفر راننده بوده اند که نسبت به 545 نفر در سال قبل 2.2 درصد افزایش داشته و 189 نفر مسافر بوده اند که نسبت به 182 نفر در سال قبل 3.8 درصد افزایش داشته است.

مرگ عابران پیاده 22.6 درصد افزایش یافت و به 163 نفر در سال گذشته رسید، در حالی که مرگ و میر موتورسواران با 7 درصد افزایش به 246 نفر رسید.

قلمرو شمالی 14 درصد کاهش در مرگ و میرهای جاده‌ای ثبت کرده است، از 43 مورد در سال گزارش قبلی به 37 مورد در سال‌های 2022-23 – با این حال همچنان بالاترین نرخ سرانه مرگ و میر جاده‌ای را با 14.76 نفر در سال به ازای هر 100000 جمعیت دارد. با میانگین کشوری 4.61.

تعداد تلفات 289 نفر در نیو ساوت ولز مشابه سال قبل بود و این تنها ایالتی است که در مسیر دستیابی به اهداف ایمنی جاده ملی است.

هر ایالت دیگر افزایش مرگ و میر جاده ای را ثبت کرده است. در استرالیای غربی، مرگ و میرها از 154 مورد در سال قبل به 180 مورد در سال 2022-23 افزایش یافته است – افزایش 16.9 درصدی – و در قلمرو پایتخت استرالیا، جهش از 10 به 17 نشان دهنده افزایش 70 درصدی است.

ویکتوریا، استرالیای جنوبی و تاسمانی به ترتیب 9.7 درصد، 9.4 درصد و 9.1 درصد تلفات جاده ای را افزایش دادند.

این افزایش، کشور را از دستیابی به اهداف در استراتژی ملی ایمنی راه دورتر می کند، استراتژی ای که در سال 2021 هدف کاهش 50 درصدی مرگ و میرهای جاده ای تا سال 2030 را تعیین می کند. این هدف همچنین شامل هیچ مرگ و میر کودکان هفت سال یا کمتر تا سال 2030 نمی شود.

بر اساس تجزیه و تحلیل ارائه شده توسط انجمن اتومبیل استرالیا (AAA) – سازمان اوج اتومبیلرانی کشور که نماینده گروه های مستقر در ایالت مانند NRMA است، عوارض جاده های ملی اکنون 19٪ بالاتر از سطح مورد نیاز است تا استرالیا در مسیر رسیدن به هدف 2030 خود قرار گیرد. ، RACV و RACQ.

میزان مرگ کودکان خردسال در جاده های استرالیا همچنان بالاست. در 12 ماه منتهی به مارس 2023، 18 کودک هفت ساله یا کمتر در حوادث جاده ای جان خود را از دست دادند که مشابه سال قبل است که 12.5 درصد بیشتر از زمانی است که هدف سال 2030 تعیین شده بود.

دلایل افزایش تلفات جاده ای نامشخص است. کارشناسان حمل‌ونقل قبلاً انگشت اتهام را به افزایش محبوبیت خودروهای شاسی‌بلند و کابین‌های دوگانه در سال‌های اخیر و مزایای مالیاتی که جذب آنها را به عنوان یکی از عوامل تشویق می‌کند، نشانه رفته‌اند. مطالعات نشان داده است که کودکان در مقایسه با یک خودروی استاندارد هشت برابر بیشتر در معرض خطر تصادف با یک SUV هستند.

در ویکتوریا، یک کمیته پارلمانی در حال بررسی چگونگی تأثیر همه‌گیر کووید بر ایمنی جاده‌ها است، زیرا این ایالت در سال گذشته افزایش نامتناسبی را در تلفات عابران پیاده و روستایی ثبت کرد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

با این حال، انجمن اتومبیل استرالیا گفت که جمع‌آوری ضعیف داده‌ها از همه دولت‌های ایالتی و قلمرو، توانایی مقامات را برای تدوین یک پاسخ مبتنی بر شواهد به افزایش مرگ و میر محدود می‌کند.

مایکل بردلی، مدیر عامل AAA، گفت: «این گزارش سؤالات جدی در مورد تعهد دولت به کاهش تروماهای جاده ای ایجاد می کند. یک CBD شهری یا یک بزرگراه ملی.

«شما نمی‌توانید چیزی را که اندازه‌گیری نمی‌کنید، بهبود ببخشید، و وقتی صحبت از آسیب‌های جاده‌ای استرالیا به میان می‌آید، دولت مشترک المنافع اقدامات بسیار کمی انجام می‌دهد. خانواده‌های قربانیان شایستگی این را دارند که بدانند دولت‌ها از هر تصادف درس می‌گیرند و اقداماتی را برای جلوگیری از ابتلای دیگران به سرنوشت مشابه انجام می‌دهند.»

او گفت تا زمانی که دولت ها علیه اهدافی که تعیین می کنند گزارش ندهند، هزینه های جاده ای استرالیا همچنان یک فوتبال سیاسی خواهد بود.

مرگ و میرهای جاده ای طی پنج سال گذشته افزایش یافته است و فقدان گزارش داده های ترومای جاده ای درک دلایل این روند و شناسایی اقدامات لازم برای پیشگیری از آنها را دشوار می کند.

بودجه هفته گذشته مقداری پول برای افزایش جمع آوری داده ها اختصاص داد.

مرگ و میرهای جاده ای در استرالیا در سال 1970 با 30.4 مرگ در سال به ازای هر 100000 نفر به اوج خود رسید و قبل از همه گیری به پایین ترین حد تاریخی قبل از همه گیری کاهش یافت و در پنج سال گذشته دوباره افزایش یافت.

در جدیدترین مقایسه OECD در مورد تلفات جاده ای، استرالیا رتبه 23 از 36 کشور OECD را به خود اختصاص داده است و ایالات متحده در رتبه آخر قرار دارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …