صندوق دفاع حقوقی بیش از یک میلیون دلار برای متهمان مرگ متروی جردن نیلی جمع آوری کرد | جردن نیلی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جمع‌آوری کمک مالی آنلاین برای دنیل پنی، که جردن نیلی، یکی از مترو سواران را در پرونده‌ای که نماد ترس از جنایت، نژادپرستی و هوشیاری است، در تنگنای مرگبار قرار داد، بیش از یک میلیون دلار برای دفاع قانونی او جمع‌آوری کرد.

جمع آوری کمک مالی برای دنیل پنی، یک تفنگدار سابق سفیدپوست، که روز جمعه به قتل درجه دوم در قتل نیلی، سیاه پوست متهم شد، در GiveSendGo است. وب‌سایت جمع‌آوری کمک‌های مالی مسیحی همچنین میزبان برنامه‌هایی برای راست‌گرای کایل ریتن‌هاوس و گروه‌های راست افراطی، از جمله شورشیان 6 ژانویه بوده است.

وجوهی برای پرداخت هزینه های حقوقی آقای پنی که ناشی از هرگونه اتهام جنایی و هرگونه دعوای مدنی آتی که ممکن است ایجاد شود و همچنین هزینه های مربوط به دفاع از او جمع آوری می شود. از همه مشارکت‌ها بسیار قدردانی می‌شود،” صفحه جمع‌آوری کمک مالی گفت.

این کمپین، که توسط وکلای Penny، Raiser & Kenniff، PC ایجاد شده است، ادعا می کند که هر گونه درآمدی که بیش از هزینه های قانونی او باشد، به “برنامه حمایت از سلامت روان در شهر نیویورک” اهدا خواهد شد. بنیانگذار این شرکت، استیون ام رایزر، تأیید کرد که شرکت او کمپین را آغاز کرده است.

قتل نیلی نزدیک به دو هفته پیش خشم گسترده‌ای را در سراسر شهر نیویورک و ایالات متحده برانگیخت و مرگ او بر نابرابری نژادی و اقتصادی مداوم و عقب‌ماندن خدمات بهداشت روانی و اجتماعی این شهرستان تأکید کرد. علاوه بر این، مرگ نیلی توجه به جرم و جنایت – با وجود نرخ پایین جرم و جنایت در شهر نیویورک – و هوشیاری را دوباره جلب کرده است.

پنی حمایت طیف وسیعی از راست‌های ایالات متحده، از جمله جمهوری‌خواهان ارشد مانند ران دیسانتیس، فرماندار راست فلوریدا را به خود جلب کرده است، که پنی را به خاطر اقداماتش «سامری خوب» خوانده است.

این برخورد مرگبار زمانی رخ داد که نیلی – که با بی خانمانی و بیماری روانی دست و پنجه نرم می کند – وارد واگن قطار متروی منهتن شد و فریاد زد که خسته، گرسنه و آماده مرگ است. ویدئویی که توسط یک روزنامه‌نگار آزاد ضبط شده است، سواران را که نیلی را روی زمین نگه داشته‌اند، به تصویر می‌کشد.

پنی خیلی بعد از اینکه نیلی از حرکت ایستاد و حداقل یکی از سوارکاران از او درخواست کرد که مرد را رها کند، نیلی را در خفه نگه داشت. مقامات پلیس نیلی را بیهوش پیدا کردند و او در بیمارستان مرده اعلام شد. پزشکی قانونی شهر مرگ نیلی را یک قتل تلقی کرد.

در حالی که افسران پلیس پنی را بازداشت کردند و پس از این حادثه از او بازجویی کردند، آنها او را آزاد کردند و اعتراض عمومی و بررسی شدید آن تصمیم را برانگیخت. الوین براگ، دادستان منطقه منهتن، روز پنجشنبه اعلام کرد که پنی به اتهام قتل عمد درجه دوم محاکمه خواهد شد و او روز جمعه به پلیس تسلیم شد. او اندکی پس از آن در دادگاه حاضر شد و با قرار وثیقه 100000 دلاری آزاد شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …