آیا اجرای Royal Mail غیرممکن ترین کار در FTSE است؟ | نامه ی سلطنتی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آهنگامی که او روی صفحه نمایش ظاهر شد و پیام شاد دیگری را از ماشینش تحویل داد، سیمون تامپسون تماسی با فروشنده دوره گرد داشت. اوایل سال 2021 بود و مدیر سابق Ocado چندی پس از تصدی پست اصلی در آنجا به بازدید از دفاتر رویال میل می‌رفت و 100000 اتهام جدید خود را از طریق ویدئو با ترفند آشنای “سلام تیم” خود مطرح می کرد.

به سرعت تا اواخر سال 2022 و هزاران کارگر خشمگین پست که لباس‌های صورتی روشن به تن داشتند بیرون پارلمان غوغا می‌کردند و فریاد می‌زدند «ما می‌خواهیم تامپسون را بیرون بریم». یک بچه مدرسه ای در صف اعتصاب دیتی می خواند اصرار به رفتن او ویدئوهای معمولی پرهیجان برای کارکنان، که به عنوان پارچه های قرمز برای گاو نر اتحادیه کارگران ارتباطات دیده می شد، بی سر و صدا از بین رفته بود.

در حال حاضر، با توافق دستمزد و تعهدات در مورد الگوهای کاری و سیاست های مرخصی که پس از یک سال مذاکرات اتحادیه، توافق شده است، تامپسون استعفا داده است. این شرکت نتایج سالانه خود را در 18 می گزارش خواهد کرد.

تماشاگران ادعا می‌کنند دوران تصدی او با کتاب بازی بسیار آشنای این مرد 507 ساله مطابقت دارد. کسب و کار. یکی از مدیران سابق هیئت مدیره می گوید: «الگوی تکراری وجود دارد. «رئیس اجرائیه وارد می‌شود و فکر می‌کند که می‌تواند تغییر ایجاد کند، برای مدتی با اتحادیه خوب بازی می‌کند، در ازای تغییر با یک معامله حقوقی موافقت می‌کند و سپس این تغییر اجرا نمی‌شود. سپس الگو دوباره شروع می شود.

در اینجا آمده است که هر رئیسی در طول دو دهه گذشته این کار پردرآمد اما دشوار را مدیریت کرده است:

آدام کروزیر (2003 – 2010)

آدام کروزیر در سال 2003 مدیر اجرایی شد. برخلاف اسلاف قبلی خود، بیل کاکبرن و جان رابرتز، که برخاسته از پسران تلگرام اداره پست بودند، رئیس سابق اتحادیه فوتبال یک فرد خارجی بود. منابع می‌گویند کروزیر تصویری آرام‌تر، بدون کراوات و کمتر رسمی به این نقش آورده است. خودی ها می گویند که او لحن جدیدی به راه انداخت، زود شروع کرد و تا ساعت 5 بعد از ظهر به پایان رسید تا به خانه نزد خانواده اش بازگردد.

آدام کروزیر.
آدام کروزیر. عکس: لیندا نایلیند/ آبان نیوز

او توسط آلن لیتون، رئیس سابق آسدا منصوب شد، که طولانی‌ترین صندلی شرکت را در بین سال‌های 2002 تا 2008 حفظ کرد. او مدیری صریح و کاریزماتیک بود و اتحادیه به آن پاسخ داد. لیتون حتی به یکی از معدود روسای پست سلطنتی تبدیل شد که با تهدید اقدام صنعتی روبرو شد، زیرا اعضا در سال 2003 از اعتصاب حمایت نکردند. برای از بین بردن قلدری در سازمان، مشکلی که امروزه همچنان باعث ایجاد تعارض در نیروی کار می شود.

اما در سال 2007، روابط در میان ترس از کاهش مشاغل تیره شد، CWU با پلاکاردهایی که روی آن نوشته شده بود “لیتون و کروزیر را اخراج کنید” با کاریکاتور این جفت که به عنوان لورل و هاردی به تمسخر گرفته شده بود، نشان داد. Crozier علیرغم تشخیص اینکه بسته‌ها به بخش مهمی از تجارت در عصر اینترنت تبدیل می‌شوند، قبل از اینکه به این تغییر بپردازد، به سمت اقلیم‌های درخشان‌تر در ITV رفت. مدت کوتاهی پس از خروج او، رویال میل بدون حمایت بودجه عمومی «ترازنامه ورشکسته» اعلام شد.

مویا گرین (2010 – 2018)

این کانادایی اولین غیربریتانیایی و اولین زنی بود که در سال 2010 از پست کانادا رسید، جایی که سودش سه برابر شده بود اما روابط دشواری با اتحادیه ها داشت. (در پایان دوره تصدی او، یک اتحادیه کارنامه ای منتشر کرد که در آن به احترام او درجه F را به او دادند.)

گرین برای اصلاح این گروه استخدام شد و رویال میل از اداره پست جدا شد که بعداً با 555 مدعی در مورد رسوایی Horizon موافقت کرد. سپس دولت متهم شد که پست رویال را بسیار ارزان فروخته است و در سال 2013 آن را عرضه کرد. گرین، رئیس کارکنان خود در پست کانادا، امیلی پانگ را برای انجام همان کار در رویال میل آورد. کارگردان سابق به یاد می آورد: «امیلی هوش هیجانی او بود. تو در جلسه هیئت مدیره شوخی می کنی و امیلی باید به او توضیح می داد که این یک شوخی بود. مویا ترکیب عجیبی بود: نوازش خز و خوشحالی با افرادی مانند نمایندگان مجلس یا مانند الکس فرگوسن در منچستریونایتد که بر سر شما فریاد می‌کشند.

رویال میل به پروازهای برتر FTSE در زمان تصدی مویا گرین می پیوندد، در تصویر.
رویال میل به پروازهای برتر FTSE در زمان تصدی مویا گرین می پیوندد، در تصویر. عکس: Royal Mail Group/PA

گرین به مدت هشت سال در پست باقی ماند و بیش از 12 میلیون پوند جمع آوری کرد و بازده سهامداران قابل توجهی را ارائه کرد، اما نتوانست به طور قابل توجهی به تغییر جهت دور شدن از نامه های پستی و افزایش رقبا که سهم بازار بسته های خرده فروشی آنلاین را به خود اختصاص دهند، برطرف کند. اتحادیه ها حتی او را در ادبیات مبارزات انتخاباتی به عنوان گرینچ در حال دزدیدن کریسمس به تصویر کشیدند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

بازگشت ریکو (2018-2020)

این آلمانی، اولین مورد از دو انتصاب نیمه داخلی، در بدو ورود به سال 2018 جنجال برانگیخت، زیرا به او یک «سلام طلایی» 6 میلیون پوندی داده شد. تصمیم او برای رفت و آمد از پنت هاوس خود در سوئیس با منظره دریاچه زوریخ نیز باعث خشم نیروی کار شد و به او لقب «پستچی پرنده» را دادند. (بعدها، اتحادیه غیبت او را در مقر خود در لندن با کارتون «والی کجاست؟» به سخره گرفت.) نبردی کوتاه با اتحادیه‌ها بر سر طرح‌های بازسازی او بر دوره کوتاه تصدی او غالب شد، و تجارت قبل از همه‌گیری همه‌گیر شد. رویال میل از FTSE 100 خارج شد و Back با پرداخت یک میلیون پوند در می 2020 کنار گذاشته شد.

سایمون تامپسون (2021 – 2023)

او توسط کیت ویلیامز – رئیس سابق و رئیس سابق لیسانس که به این نقش فکر می کرد – پس از یک دوره به عنوان یک مدیر غیر اجرایی منصوب شد. تامپسون بین نقش‌های دیجیتالی بازی کرده بود و اخیراً طرح آزمایش و ردیابی کووید 37 میلیارد پوندی مورد انتقاد قرار گرفته بود و تجربه‌اش بعداً توسط بک زیر سوال رفت.

سایمون تامپسون.
سایمون تامپسون. عکس: ROYAL MAIL GROUP/AFP/Getty Images

تامپسون از یک دوره ماه عسل لذت برد، زیرا قرنطینه باعث رونق تحویل خرده فروشی آنلاین شد. سهام افزایش یافت و شرکت به سرمایه گذارانی از جمله سرمایه دار چک دانیل کرتینسکی با سود 400 میلیون پوندی پاداش داد و اتحادیه ها را که خواستار افزایش دستمزد بودند خشمگین کرد. روابط تند ناشی از آن با نیروی کار و اجرای اعتصابات در دوره حساس کریسمس گذشته، و عملکرد کمیته منتخب تصادف خودرو در اوایل سال جاری، منجر به متهم شدن وی به “بی کفایتی یا بی اطلاعی” توسط نمایندگان مجلس خواهد شد.

International Distributions Services، شرکت مادر رویال میل، گفت که در مراحل “پیشرفته” انتصاب رئیس جدید است و تامپسون تا اکتبر باقی می ماند. نامزد احتمالی بعدی مشخص نیست. ویلیامز در آخرین بار وارد صحنه شد مبنای موقت اما بیانیه روز جمعه حاکی از آن است که تکرار بعید است، در حالی که مدیر بازرگانی، نیک لاندون، این تجارت را به خوبی می شناسد اما نقش مدیر اجرایی نداشته است. عضو سابق هیئت مدیره می گوید: «اتحادیه ها همیشه مرد بازی می کنند، نه توپ. هدف قرار دادن رئیس تا زمانی که آنها بروند و همه چیز دوباره شروع شود.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …