لیست انتظار NHS، تورم، بدهی ملی … یکی یکی، تعهدات سوناک در حال فروپاشی است | پولی توینبی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تیلیست انتظار NHS در انگلستان برای درمان بیمارستانی به تازگی رکورد خود را شکسته و به 7.3 میلیون نفر رسیده است. درست قبل از انتشار داده‌ها، محافظه‌کاران یک عذرخواهی زمزمه‌آمیز دیگر برای از دست دادن یک هدف زمان انتظار NHS صادر کردند. استیو بارکلی، وزیر بهداشت، اذعان کرد که وعده درمان همه کسانی که 18 ماه منتظر عمل بودند تا آوریل محقق نشد – با حدود 10000 نفر در آن دسته هنوز در صف هستند. انتظار بسیاری از این اعترافات را داشته باشید – این اعتراف در پوشش برنامه هایی که با صدای بلند اعلام شده بود برای بهبود دسترسی به پزشکان عمومی پنهان شد.

چه شانسی برای کاهش چشمگیر پیش از انتخابات عمومی بعدی در لیست انتظار غول پیکر وجود دارد؟ از اقتصاددانان و تحلیلگران سلامت بپرسید، چشم انداز تاسف بار است. آنیتا چارلزورث، مدیر تحقیقات و تجزیه و تحلیل اقتصادی در بنیاد سلامت می گوید: «به شدت کوچک است. نایجل ادواردز، رئیس Nuffield Trust می گوید: «نزدیک به صفر. من شک ندارم که آنها اهداف خود را از دست خواهند داد، زیرا بیش از 10 درصد از جمعیت منتظر درمان هستند.

در اینجا دلایلی وجود دارد که چرا هر گونه نفوذ عمیق به صف بسیار نامحتمل به نظر می رسد. این رقم 7.3 میلیون نفر تعداد بیشتری را پنهان می کند که هنوز وارد سیستم نشده اند، زیرا هنوز افراد کمتری نسبت به قبل از کووید برای درمان مراجعه می کنند. مؤسسه مطالعات مالی می‌گوید که اگر همه آنها برگردند، ممکن است به 9 میلیون افزایش یابد، برخی از آنها در نتیجه تأخیر بیمارتر شده‌اند، از ترس اینکه بار سنگینی کنند. این در حالی است که هر ماه 3 درصد از فهرست‌ها ناپدید می‌شوند، زیرا دیگر نیازی به درمان ندارند، خصوصی می‌روند یا در حالی که منتظر هستند می‌میرند.

هدف برنامه بهبود دولت تا سال 2024-25 “افزایش فعالیت های انتخابی 30 درصد نسبت به سطوح قبل از همه گیری” است، که به گفته IFS، “بسیار بعید به نظر می رسد که محقق شود”. اشاره می‌کند که نخست‌وزیر وعده کاهش معنی‌دار در فهرست NHS در سال جاری را داده است، اما این امر مستلزم «افزایش واقعاً قابل‌توجهی در تعداد بیمارانی است که می‌تواند درمان کند» یا تعداد افرادی که به فهرست‌ها می‌پیوندند باقی بماند. به طور غیرمنتظره ای کم است» زیرا مردم فکر نمی کنند به مراقبت نیاز دارند، یا «به دلیل عدم دسترسی به آن». اوج هنوز نرسیده است. ساجد جاوید، وزیر پیشین بهداشت هشدار داد که فهرستی 13 میلیونی امکان پذیر است.

تلاش برای کاهش فهرست ممکن است مانند دویدن از پله برقی پایین باشد. چارلزورث می‌گوید: اگر شروع به کوتاه‌تر شدن کند، «بیماران زیادی که اکنون در حال تردید هستند، ظاهر می‌شوند. پیش‌بینی دقیق غیرممکن است. خیلی به شدت آنفولانزای زمستان آینده، ادامه کووید، و اینکه آیا اعتصابات پرستاران و پزشکان جوان در معرض تهدید قرار می گیرند، بستگی دارد. اگر برای رفع مشکلات اجتماعی کاری انجام نشود، تخت های بیمارستانی مسدود می شود. نرخ تورم نامشخص بودجه ها را از بین می برد. چارلزورث می‌گوید: حتی خبرهای خوب نیز می‌توانند به این مشکل بیفزایند: چارلزورث می‌گوید: گسترش مراکز تشخیصی جامعه برای دریافت اسکن‌های سریع‌تر از مردم «بیماری بیشتری را پیدا می‌کند که به درمان بیشتری نیاز دارد».

لیست‌های انتظار سم سیاسی هستند: دولت و حزب کارگر این را می‌دانند. در قدرت، مبالغ هنگفتی را صرف کرد تا آنها را تقریباً به صفر برساند. این روزها، با توجه به اینکه NHS در میان نگرانی‌های عمومی قرار دارد، حذف فهرست‌ها یکی از پنج «تعهد Sunak برای ایجاد آرامش خاطر» است. اگر این یکی متزلزل به نظر می رسد، بقیه هم همینطور هستند: موسسه ملی تحقیقات اقتصادی و اجتماعی هشدار می دهد که سوناک در مسیر دستیابی به هدف خود برای به نصف رساندن تورم در سال جاری بود. تعداد مهاجرت قبل از برگزیت دو برابر شده است. با وجود وحشی گری لایحه مهاجرت غیرقانونی، تعهد او برای بریدن قایق های کوچک به همان اندازه غیرقابل حمل به نظر می رسد. در مورد «ما اقتصاد را رشد خواهیم داد، مشاغل و فرصت‌هایی با درآمد بهتر ایجاد می‌کنیم»، حتی اگر تولید ناخالص داخلی بریتانیا – در حال حاضر پایین‌ترین تولید ناخالص داخلی در بین کشورهای G7 – تقریباً افزایش یابد، باز هم دستمزدها برای همه به جز چند کشور برتر از قیمت‌ها عقب خواهد ماند. همچنین وعده سوناک مبنی بر “کاهش بدهی ملی” محتمل به نظر نمی رسد – یا اگر محقق شود، به چه قیمتی برای چیزهایی که مردم بیشتر به آنها اهمیت می دهند؟

بیشتر مردم اثرات شدیدترین کاهش درآمد را در حافظه زنده احساس می کنند، اما سرفصل شماره انتظار NHS در ذهن مردم باقی می ماند. در آستانه انتخابات محلی، همه احزاب متوجه شدند که چگونه تقریباً همه کسی را می شناسند – خانواده، دوست یا همکار – منتظر معالجه. این تعجبی ندارد، با یک دهم جمعیت در آن لیست ها.

تلاش های دیوانه وار در روزهای پایانی این دولت نمی تواند تصمیمات مرگباری را که در بودجه پس از بودجه اتخاذ کرده است، تصحیح کند که کمترین افزایش NHS تا کنون را به همراه داشته است، با شروع کاهش آموزش پرستاران و پزشکان در سال 2010. “به زودی” وعده طرح نیروی کار NHS با تاخیر طولانی مدت است که شایعه شده است که تعهد کارگر را برای دو برابر کردن مکان های آموزشی پزشک به سرقت می برد. زايمان بالا خواهد رفت. دولت تبلیغات گران‌قیمتی را در رسانه‌های اجتماعی منتشر می‌کند که از مردم می‌خواهد از پزشکان عمومی و A&E دوری کنند. اما اگر آنها بیماران را منصرف کنند، مردم بعداً با بیماری های بدتری مواجه خواهند شد.

کارگر بر آنچه محافظه‌کاران همیشه از آن اجتناب می‌کنند تأکید می‌کنند: علل زمینه‌ای بیماری‌های ناخوشایند در NHS نیستند، اما در خانه‌های کپک زده هستند. هوای آلوده شهری؛ کودکانی که گرسنه به مدرسه می رسند؛ خانه های بدون عایق، سرد؛ و چیزهای دیگری که باید در سیاست های اجتماعی مورد توجه قرار گیرد، کارگر قبلاً مطرح کرده است. اما اینها بلندمدت هستند، بنابراین کارگر با نگرانی انتظارات مربوط به درمان فوری یک NHS را که در 13 سال گذشته کاملاً شکسته شده است، کم اهمیت جلوه می دهد، زیرا می داند که بازگشت آن به استانداردهای قبل از توری بیش از یک دوره طول می کشد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …