جودی جونز از نوتس کانتی: “بیش از 50 بار گل پیروزی خود را تماشا کرده ام” | شهرستان نوتس

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

منلبخند نزدن سخت است، همانطور که جودی جونز شب قبل از اخراج ناتس کانتی به ومبلی در آخرین ثانیه های وقت اضافه را بازگو می کند، لحظه ای به موقع برای ثبت اولین گل خود برای باشگاه. او می گوید: «من به تمرین پنالتی ام در اتاق جلویی با توپ نرم کوچک پسرم ادامه دادم. “من داشتم خانمم را دیوانه می کردم. او می‌گفت: حالا می‌توانی توقف کنی؟ زیرا در واقع من را عصبی می کند. داشتم به او می گفتم: “و این جونز است، او ناتس را به ومبلی می برد!” من همه چیز را تجسم می کنم. سعی می کنم آن را به تصویر بکشم و به وجود بیاورم. اگر باور نداشته باشید، به نتیجه نخواهید رسید.»

اگرچه ضربه قاطع جونز از نقطه پنالتی به دست نیامد، سناریوی واقعی چیزی جز درام مست کننده نبود. در نیمه‌تیم، ناتس، که پس از یک رقابت جذاب قهرمانی یک فصل توسط راکسام از تنها مکان صعود خودکار خارج شد، در نیمه‌نهایی پلی‌آف خود در خانه از بورهام وود 2-0 عقب افتاد. جونز در حالی که ناتس 2-1 عقب بود وارد بازی شد و در دقیقه 96 به آدن بالدوین کمک کرد تا وقت اضافه را به تساوی بکشاند. سپس، با نزدیک شدن به ضربات پنالتی، جونز به داخل محوطه جریمه زد و به یک برنده فوق العاده پیکان داد.

را کلیپی از گلش قبل از اینکه ناتس روز شنبه در فینال پلی آف لیگ ملی به مصاف چسترفیلد برود، 1.2 میلیون بازدید داشته و در رسانه های اجتماعی حساب می کند. وینگر در یک بعدازظهر آرام در Meadow Lane می گوید: “من بیش از 50 بار آن را تماشا کرده ام و همه اعضای خانواده ام و احتمالاً طرفداران نیز همینطور.” به یاد دارم که سعی کردم پیراهنم را در بیاورم. آنقدر هیجان زده بودم که نمی دانستم چه کار کنم. دیدم که تمام نیمکت ها به سمت من می آیند، گیفر سعی می کرد مرا تعقیب کند اما نتوانست جلوی من را بگیرد.» برنامه‌های تولد شریک زندگی‌اش زویی در آن شب به هم خورد. وقتی به خانه رسیدم همانجا نشستم و کل بازی را تماشا کردم. من خیلی وزوز داشتم.»

جودی جونز از سمت دور محوطه جریمه نگاه می کند که ضربه او به بورهام وود می رود.
جودی جونز از سمت دور محوطه جریمه نگاه می کند که ضربه او به بورهام وود می رود. عکس: مایک اگرتون / پی

کمتر بازیکنی می تواند سزاوار چنین شادی باشد. جونز در کمتر از سه سال در کاونتری سه آسیب رباط صلیبی قدامی متحمل شد و راه تا این مرحله بسیار چالش برانگیز بوده است. این عذاب روحی بود، شغلی رو به رشد که دائماً در حال توقف بود. جونز بازی لیگ را بین نوامبر 2017 و فوریه 2023 شروع نکرد، تقریباً به طور کامل به دلیل مصدومیت. اینطور نبود که برای چند روز فقط زباله بود. ثابت بود. 9 تا 10 ماه بیرون بود، دو ماه برگشت، 9 تا 10 ماه بیرون بود، چند ماه برگشت، و بعد 9 تا 10 ماه دیگر بیرون بود. هر روز وحشتناک بود.»

جیمز مدیسون، هم تیمی سابق کاونتری، و کالوم ویلسون، مهاجم سابق کاونتری، با هم همکاری کردند. مدیسون یک پیراهن امضا شده از لستر را با بهترین آرزوها – و یکی از جیمی واردی – و ویلسون که دو مصدومیت جدی از ناحیه زانو داشته است، با پیام توصیه کرد. سومین مصدومیت زانو جونز که یک روز قبل از اولین بازی کاونتری در فصل 2020-2021 متحمل شد، بیشترین ضربه را زد. در ابتدا، قبل از اینکه اسکن بدترین ترس‌های او را تقویت کند، ذهنش حقه‌بازی کرد. در حال دویدن دور خانه ام بودم و با خودم می گفتم: “حالت خوب می شود.” چمباتمه زده بودم، می پریدم. به محض اینکه نماینده ام به من گفت، ناگهان حتی نتوانستم راه بروم.» واقعیت آغاز شد. من اینجا در مشکل بزرگی هستم.’ هرگز به تسلیم شدن فکر نکردم اما شروع کردم به گفتن جملاتی به خانواده از جمله: “من ورزش را دوست دارم، می توانم کمی مربیگری کنم.” شاید بتوانم معلم ورزش باشم؟»

نگرانی در مورد اینکه آیا او دوباره بازی خواهد کرد، چه برسد به حرفه ای، نه تنها بر جونز بلکه بر خانواده او تأثیر گذاشت. جونز به گفتگو با مادرش، فرانسیس، در پارکینگ یک Sainsbury’s در کاونتری بازمی گردد. ما از ماشین پیاده شدیم و یک جعبه سیگار را در کیف مادرم دیدم. گفتم: اینجا چه خبر است؟ شما حدود هفت یا هشت سال است که سیگار نکشیده اید. من به او التماس می کردم که بس کند. “لطفا بس کن، لطفا بس کن.” من می گفتم: “اگر تو دست نکشی، من فوتبال بازی را متوقف می کنم” تا او را متوقف کنم. او گفت: “ببخشید، اما به خاطر اتفاقی که برای شما افتاده است، استرس زیادی داشتم.”

جودی جونز با توپ برای کاونتری مقابل نورثهمپتون در اکتبر 2016 حرکت می کند.
جودی جونز با توپ برای کاونتری مقابل نورثهمپتون در اکتبر 2016 حرکت می کند. عکس: پیت نورتون/گتی ایماژ

جونز در میان جنایت، باندها و خشونت در یک ملک شورایی در باو، شرق لندن بزرگ شد. او برای سناب بازی کرد، باشگاه جوانانی که جان تری و جرمین دفو نیز برای آن بازی کردند. او با خنده می‌گوید: «این یک تیم لیگ یکشنبه بود که برای لیگ یکشنبه خیلی خوب بود – درست مثل ناتس کانتی، خیلی خوب برای لیگ ملی». سپس در آرسنال، وستهام و داگنهام و ردبریج، که او اولین بازی خود را در لیگ دو انجام داد، در سن 17 سالگی آمد.

این بازیکن 25 ساله در ماه ژانویه به طور قرضی از آکسفورد به ناتس پیوست و در میان علاقه مندی به لیگ. این بهترین کاری است که فکر می کنم تا به حال انجام داده ام، آمدن به اینجا. خیلی ها به من گفتند: لیگ ملی؟ اگر خوب کار نکنی، از کجا می‌خواهی بروی؟ گفتم: هر چه باشد. شما به آنچه می خواهید فکر کنید من می‌خواهم کارم را خوب انجام دهم، نامم را برگردانم و ببینم چه اتفاقی می‌افتد.» او اذعان می‌کند که استاندارد، شگفت‌انگیز خوشایندی بود. ما در تمرین یک تمرین توپ نگهدارنده انجام دادیم. تیم من توپ را داد و یادم می آید که فکر می کردم: “لعنتی، ما پنج دقیقه است که توپ را پس نگرفته ایم.”

او سر و صدای ومبلی را از 74434 تماشاگر به‌عنوان بخشی از تیم کاونتری که در جام لیگ فوتبال در سال 2017 آکسفورد را شکست داد و ناراحتی ناشی از مصدومیت زمانی که کاونتری سال بعد به لیگ یک صعود کرد را به یاد می‌آورد. این بار جونز 66 بلیط برای خانواده و دوستانش از جمله پسرش جورجیو درخواست کرده است. آیا جونز در آن روز مراسمی خواهد داشت؟ او همیشه یک حمام آب گرم برای استراحت دارد و یک عکس کوچک از خود در کیف دستشویی خود حمل می کند. “من آن را کنار می گذارم تا به خودم نشان دهم از کجا آمده ام و به خودم نشان دهم که آن بچه کوچولو رویایی داشته است و هرگز چیزی را بدیهی ندانم.”

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

There is another occasion the Jones clan have marked in the calendar. Jones is set to be in the Malta team that entertain England in a Euro 2024 qualifier in June. The reverse fixture is at Wembley in November. Maddison could feature. “My little brothers love the England players like Bukayo Saka so I’ve already said to James: ‘If you get called up, make sure you sort me out with some shirts.’” Jones, whose father, Jay, is Maltese, made his international debut last September and his most recent cap came against Italy in March, after which he got Marco Verratti’s shirt. “I went to walk off and he went: ‘Hey!’ I said: ‘Come on, let’s be honest, you don’t want that.’”

Jodi Jones in action for Malta against Italy in March.
Jodi Jones in action for Malta against Italy in March. Photograph: Alberto Lingria/Reuters

Two days later Jones was on the bench at Altrincham, where the striker Macaulay Langstaff struck his 40th goal of the season, a club record, to help Notts go top. Notts finished with 107 points, four shy of Wrexham, and 117 goals, one more than Wrexham, whose Hollywood owners, Ryan Reynolds and Rob McElhenney, are set to be among those rooting for Notts – the oldest professional club in the country – at Wembley. “I know we deserve it, and a lot of people know that as well,” Jones says. “When I came on [against Boreham Wood] بدون اینکه بخواهم بزرگ به نظر برسم، با خودم می گفتم: "به هیچ وجه نمی توانم اجازه دهم این بازی را ببازیم. این فقط نمی تواند اتفاق بیفتد. ما در این فصل خیلی خوب بودیم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …