بی‌بی‌سی با درصد بالایی از زنانی که به دلیل فرار از پرداخت مجوز تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرند مقابله می‌کند | هزینه مجوز بی بی سی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بی‌بی‌سی برنامه‌هایی را برای کاهش تعداد بالای زنانی که به دلیل فرار از پرداخت هزینه مجوز تحت تعقیب قرار می‌گیرند، به دنبال پیشنهادهایی مبنی بر جنسیت‌آمیز بودن این اتهام تنظیم کرده است.

این اقدامات شامل مشاوره رایگان بدهی و اجازه دادن به همه خانوارهای بدون مجوز برای گسترش پرداخت ها، بر عزم بی بی سی برای صرفه جویی در هزینه مجوز، که توسط دولت تا سال 2024 در 159 پوند مسدود شده بود، تأکید می کند.

ارقام منتشر شده در سال گذشته نشان می دهد که زنان 76 درصد از 52376 نفری را تشکیل می دهند که در سال 2020 به دلیل فرار از مجوز تلویزیون محکوم شده اند.

این ارقام توسط سیاستمداران مخالف مدل بودجه بی‌بی‌سی به دست آمده است. در جریان رقابت رهبری حزب محافظه کار تابستان گذشته، لیز تراس گفت: «آنچه که من در مورد هزینه مجوز تلویزیون بسیار نگران هستم این است که تعداد زنانی که به دلیل عدم پرداخت پول به زندان افتاده اند، تعداد نامتناسبی است.»

فول فکت اشاره کرد که شما را نمی توان به دلیل عدم پرداخت گواهینامه زندانی کرد، فقط جریمه می شود – و در حالی که زنان به دلیل عدم پرداخت هزینه جریمه بیشتر می شوند، مردانی که از سال 1995 پس از پرداخت نکردن جریمه زندانی شده اند، دو برابر تعداد آنهاست. زنان.

در اوایل سال جاری، جاکوب ریس-موگ، وزیر سابق کابینه، گفت که لغو هزینه مجوز، پیگرد قانونی «عمدتاً زنانی را که همیشه به یاد نمی‌آورند این مالیات نظرسنجی را بپردازند» را متوقف می‌کند.

یک بررسی بی‌بی‌سی، به رهبری لولا یانگ، به این نتیجه رسید که اختلاف جنسیتی در تعقیب حق مجوز به دلیل عوامل اجتماعی خارج از کنترل بی‌بی‌سی است، از جمله: مشکلات مالی بیشتر زنان. زنان بیش از 60 درصد از خانواده های بزرگسال مجرد را تشکیل می دهند. و زنان بیشتر در خانه هستند و مسئول قبوض خانگی هستند.

این بررسی همچنین افزایش حمایت را برای کسانی که در تقلا برای پرداخت هزینه هستند، توصیه می‌کند که بی‌بی‌سی با آن موافقت کرده است. این شامل تمدید یک طرح پرداخت برای کمک به توزیع هزینه هزینه در اقساط کوچک به همه خانوارهای بدون مجوز است. یک طرح آزمایشی برای مشاوره رایگان بدهی؛ و پیشنهاد یک فضای تنفسی دو ماهه به کسانی که در تقلای پرداخت هستند.

کلر سامنر، مدیر سیاست بی‌بی‌سی، می‌گوید: «در حالی که می‌دانیم عوامل اجتماعی باعث ایجاد نابرابری جنسیتی می‌شوند، ما متعهد هستیم که در هر جایی که امکان دارد، فرآیندهای خود را بهبود ببخشیم.

“برنامه اقدام ما حمایت از افرادی را که در مشکلات مالی واقعی هستند بهبود می بخشد تا به آنها کمک کند تا مجوز داشته باشند و خطر تعقیب قضایی را کاهش دهند.”

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

لیدی یانگ گفت: «برنامه اقدام بی‌بی‌سی این پتانسیل را دارد که افراد کمتری – به ویژه آنهایی که در مشکلات مالی واقعی هستند – تحت پیگرد قانونی قرار گیرند و این چیزی است که باید از آن استقبال کرد.

«به نظر نمی رسد که با زنان و مردان متفاوت رفتار شود. در عوض، عوامل اجتماعی در بازی اغلب در کنار نابرابری در سیستم عدالت کیفری، بهداشت و سایر خدمات وجود دارند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …