کولز فروش کیسه های خرید پلاستیکی نرم را تا پایان ژوئن متوقف می کند | کولز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کولز قول داده است تا پایان ماه آینده، کیسه‌های خرید پلاستیکی نرم را در فروشگاه و آنلاین حذف کند.

سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای می‌گویند عرضه باقی‌مانده کیسه‌های پلاستیکی نرم در هفته‌های آینده تمام می‌شود و تا پایان ژوئن فروش آن‌ها را متوقف می‌کند.

انتظار می‌رود این اقدام برای کاهش بسته‌بندی غیرضروری در صندوق، ظرف یک سال 230 میلیون کیسه پلاستیکی را در سراسر کشور از بین ببرد.

مت سویندلز، مدیر عملیات و پایداری گروه کولز، گفت که این تصمیم دلیلی بر تعهد غول خرده‌فروشی برای تأثیرگذاری بر تغییرات مثبت است.

او گفت: “پایدارترین گزینه این است که کیسه های قابل استفاده مجدد خود را به سوپرمارکت بیاورید، اما برای کسانی که فراموش می کنند، ما به فروش 100٪ کیسه های کاغذی بازیافتی که می توانند کناره های حاشیه ای بازیافت شوند، و همچنین سایر گزینه های قابل استفاده مجدد ادامه خواهیم داد.”

کیسه های جایگزین برای نگهداری حداکثر 6 کیلوگرم کالا آزمایش شده اند.

کولز در سال 2018 کیسه های حمل پلاستیکی یکبار مصرف را در صندوق های فروش حذف کرد و تخمین زده می شود که 14000 تن پلاستیک از تولید سالانه صرفه جویی شود.

کیسه های کاغذی با قیمت 25 سنت در فروشگاه موجود است.

خریداران همچنین می توانند از بین طیف وسیعی از کیف های حمل بار قابل استفاده مجدد با قیمت 1 دلار و 2.50 دلار برای گزینه های اندازه بزرگ انتخاب کنند. از هفته آینده کیف ها برای تحویل درب منزل و کلیک و جمع آوری سفارش ها استفاده می شود.

کولز و وولورث در اوایل این هفته گفتند که به ضرب الاجل برای شروع دفع تن زباله های پلاستیکی نرم که توسط شرکت متلاشی شده REDcycle انباشته شده است، خواهند رسید.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

سازمان حفاظت از محیط زیست NSW تا روز جمعه به آنها مهلت داد تا بخش‌هایی از ذخایر را که در انبارهای بزرگ در 19 مکان در سراسر ایالت یافت شده بود، خارج کنند.

15 مکان دیگر در ویکتوریا حاوی ذخایر پلاستیک هستند، شش در استرالیای جنوبی، دو در تاسمانی و هر کدام یک در کوئینزلند و استرالیای غربی.

وولورث و کولز اندکی قبل از اینکه شرکت برای اداره داوطلبانه ثبت نام کند، کنترل ذخایر REDcycle را در دست گرفتند.

برنامه بازیافت پلاستیک نرم در ماه نوامبر پس از اینکه مشخص شد مصرف‌کنندگان پلاستیکی که برای بازیافت به سوپرمارکت‌ها بازمی‌گردند، به جای آن در انبار قرار داده شدند، پایان یافت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …