یک هیئت بهداشتی ایالات متحده توصیه می کند که ماموگرافی را از 40 سالگی شروع کنید، نه 50 سالگی

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک کارگروه فدرال توصیه می کند که زنان به جای اینکه تا 50 سالگی منتظر بمانند، ماموگرافی هر سال را در 40 سالگی شروع کنند.

واشنگتن — بر اساس پیش‌نویس توصیه‌ای از یک کارگروه فدرال، زنان باید در سن 40 سالگی به جای اینکه تا 50 سالگی منتظر بمانند، هر سال ماموگرافی انجام دهند.

گروه ویژه خدمات پیشگیرانه ایالات متحده مدتهاست که گفته است زنان می توانند غربالگری سرطان سینه را از سن 40 سالگی شروع کنند، با توصیه قوی تری که از سن 50 تا 74 سالگی هر دو سال یک بار آزمایش اشعه ایکس را انجام دهند.

به‌روزرسانی روز سه‌شنبه – اگر پیش‌نویس پیشنهاد نهایی شود – تغییری را در دستورالعمل‌های هیئت تأثیرگذار نشان می‌دهد، اگرچه به احتمال زیاد به سردرگمی پایان نمی‌دهد. سایر گروه های بهداشتی در مورد زمان و تعداد دفعات غربالگری متفاوت هستند.

دکتر کارول مانژیونه، رئیس سابق کارگروه، گفت: «این توصیه جدید به نجات جانها و جلوگیری از مرگ بیشتر زنان به دلیل سرطان سینه کمک می کند.

این کارگروه خاطرنشان کرد که زنان سیاه‌پوست 40 درصد بیشتر از زنان سفیدپوست در معرض خطر مرگ ناشی از سرطان سینه هستند و ماموگرافی در سن 40 سالگی را به یک گام مهم تبدیل می‌کند – اما همچنین از تحقیقات بیشتر برای درک بهتر و مبارزه با این نابرابری خواستار شد.

این کارگروه همچنین خاطرنشان کرد که تقریباً نیمی از زنان دارای سینه های متراکم هستند، به این معنی که ماموگرافی ممکن است به خوبی کار نکند، و خواستار تحقیقات بیشتر در مورد اینکه آیا انواع آزمایشات اضافی می تواند کمک کند، شد.

این پیش نویس توصیه برای زنانی که در معرض متوسط ​​خطر ابتلا به سرطان سینه قرار دارند، اعمال می شود، اما نه آنهایی که به دلیل برخی عوامل ژنتیکی یا سایر عوامل در معرض خطر بسیار بالا هستند. تا 5 ژوئن برای اظهار نظر عمومی باز است و پس از آن گروه ضربت درباره نهایی کردن آن تصمیم خواهد گرفت.

در حالی که مرگ و میر ناشی از سرطان برای سال‌ها کاهش یافته است، سرطان سینه پس از سرطان ریه، دومین قاتل سرطان زنان آمریکایی است.

سازمان‌های بهداشتی مدت‌هاست که توصیه‌های غربالگری متفاوتی داشته‌اند، و به دنبال متعادل کردن ابتلا به سرطان پستان در مراحل اولیه هستند و در عین حال از هشدارهای کاذب بیش از حد، زمانی که اشعه ایکس لکه‌های غیرسرطانی را تشخیص می‌دهد، اجتناب می‌کنند.

انجمن سرطان آمریکا می گوید زنان 45 تا 54 ساله باید هر سال ماموگرافی انجام دهند – اما می توانند انتخاب کنند که از 40 سالگی و سپس در 55 سالگی شروع کنند و می توانند یک سال در میان انتخاب کنند.

کالج رادیولوژی آمریکا انجام ماموگرافی سالانه از 40 سالگی را برای زنانی که در معرض متوسط ​​خطر ابتلا به سرطان سینه قرار دارند توصیه می‌کند – اما توصیه می‌کند که زنان جوان از نظر عوامل خطری که حتی نیاز به غربالگری زودتر دارند، ارزیابی شوند.

___

بخش سلامت و علم آسوشیتدپرس از گروه رسانه های علمی و آموزشی موسسه پزشکی هاوارد هیوز حمایت می شود. AP تنها مسئول تمام محتوا است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …