ترس، خشم و امید در حالی که شهر مرزی تگزاس عزادار مهاجران کشته شده توسط کامیون است | تگزاس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مراسم بیداری در براونزویل در سوگ هشت مرد کشته شده بر اثر برخورد یک خودرو با مهاجرانی که در ایستگاه اتوبوس منتظر بودند، ساکنان محلی و خانواده های مهاجر را در غروب دوشنبه به خود جلب کرد و ترکیبی از اندوه، خشم، امید و عشق را در شهر مرزی لرزان ابراز کردند.

یک مادر ونزوئلایی به نام ماریلین د لس آنجلس مدرو پینا با گریه ناامیدانه در میکروفون گفت: «پسر من تمام زندگی من است و ممکن است آن مرد آن را گرفته باشد».

با شروع سرد شدن گرمای روز، حدود 300 نفر در پارک خطی در مرکز شهر براونزویل در انتهای شرقی مرز ایالات متحده و مکزیک جمع شدند.

روز قبل، یک مرد محلی با سابقه جنایی گسترده – که به گفته شاهدان، توهین‌های ضد مهاجران را فریاد می‌زد- وقتی یک خودروی شاسی‌بلند را از چراغ قرمز در نزدیکی پناهگاه مهاجران عبور داد، با گروهی از مردم برخورد کرد و هشت نفر را کشت و 10 نفر دیگر را مجروح کرد. .

پسر مدرو پینا، هکتور دیوید مدینا، 24 ساله، ناپدید شده است و خانواده او در تلاش هستند تا مشخص کنند که آیا او جزو مجروحان یا کشته شدگان است یا خیر.

“به ما کمک کنید، لطفا. می‌خواهم پسرم را پیدا کنم.» مدرو پینا خطاب به جمعیت درخواست کرد. یک لحظه به من می گویند که او زنده است و لحظه ای دیگر که مرده است.

بسیاری در اطراف مادر آسیب دیده جمع شده بودند و دعا، آغوش و کمک های مالی می کردند. همسرش و سه فرزند دیگر همراه او بودند. همه گریه می کردند و می گفتند که چگونه پلیس محلی نمی تواند به آنها بگوید که مدینه مرده است یا زنده است.

جورج آلوارز 34 ساله روز دوشنبه به قتل عمد متهم شد. بازرسان هنوز مشخص نکرده اند که آیا سقوط هواپیما عمدی بوده است و منتظر گزارش سم شناسی هستند. مقامات براونزویل هنوز نتوانسته اند اسامی کشته شدگان را اعلام کنند.

در میان سخنرانان این مراسم دو مرد ونزوئلایی بودند که از حمله روز یکشنبه جان سالم به در بردند.

لوئیس هررا، یکی از بازماندگان گفت: «می‌دانم خدا وجود دارد، زیرا او به من فرصت دیگری برای زندگی داد.

هررا که نمی‌توانست جلوی اشک‌هایش را بگیرد، از مردم براونزویل به خاطر مهربانی‌شان تشکر کرد.

هررا گفت: «همه مردم بد نیستند. “این یک جامعه زیبا است.”

به گفته هررا و شاهدان دیگر، آلوارز اظهارات ضد مهاجران را فریاد زد و پرسید که چرا این همه مهاجر به شهر “تهاجم” می کنند.

کریسمار گارسیا، 34 ساله، از استادو تاچیرا در ونزوئلا که یک سال است در براونزویل بوده و در جریان روند پناهندگی خود در براونزویل بوده است، گفت: «به این دلیل است که کشوری که آرزویش را داشتم و زمانی داشتم، دیگر وجود ندارد. بیداری

حس شدید غم و اندوهی که در 24 ساعت گذشته در جامعه وجود داشت، برای برخی از ترس فراتر رفت.

رونی گارسیا، 35 ساله، و خسوس مورنو، 35 ساله، هر دو از استادو بولیوار در ونزوئلا، پس از مشاهده وقایع روز یکشنبه، نگران بودند که در آینده نزدیک با تراژدی بیشتری روبرو شوند.

گارسیا گفت: «راستش، ما می ترسیم. “هر اتفاقی ممکن است برای ما بیفتد.”

مورنو توضیح داد که چگونه آنها معتقدند که مهاجران به “کسب و کار کثیف” تبدیل شده اند، زیرا آنها بارها در سفر زمینی چند ماهه خود به ایالات متحده مورد سوء استفاده قرار گرفته و باج گیری شده اند.

مورنو گفت: «به خصوص در این بخش از تگزاس، نزدیک به مرز – مهاجران تبدیل به خوراک توپ شده اند.

به گفته یک رسانه خبری محلی، پلیس در حال بررسی گزارش‌هایی است مبنی بر اینکه مردی با اسلحه در پناهگاه مهاجران اوزانم در نزدیکی محل سقوط هواپیما در روز دوشنبه پیدا شده است.

با عنوان 42، یک محدودیت دولت دوران کووید برای مهاجرت، که درست قبل از نیمه شب پنجشنبه به پایان می رسد، ساکنان نگران هستند که هجوم تازه ای از مهاجران به شهر وجود داشته باشد که بسیار زیاد خواهد بود، حتی اگر بیشتر آنها فقط به دنبال عبور از آن هستند. از طریق.

هفته گذشته، شهر وضعیت اضطراری اعلام کرد – مانند ال پاسو در غرب تگزاس، جایی که تخمین زده می شود 2000 نفر پس از عبور از مرز به دنبال پناهندگی در خیابان ها گیر کرده اند و پناهگاه ها پر است.

ماریسلا کاماریلو، 53 ساله، معلم بازنشسته مدرسه و ساکن مادام العمر براونزویل که در مراسم بیداری حضور داشت، گفت که فکر می کند «مطمئناً راهی وجود ندارد» شهرش برای اتفاقاتی که ممکن است در روزهای پنجشنبه و جمعه رخ دهد، آماده باشد.

کاماریلو گفت: “این واقعیت نیست که مهاجران می آیند نگران کننده است، بلکه این واقعیت است که ما آماده نیستیم.” ما منابع نداریم، مجهز نیستیم و دولت فدرال در حال افزایش نیست.»

فرماندار تگزاس، گرگ ابوت، روز دوشنبه از استقرار نیروهای مرزی تاکتیکی توسط دفترش خبر داد، یک واحد نظامی جدید از گارد تگزاس که به طور خاص برای “رهگیری، دفع و برگرداندن” مهاجران در مرز تشکیل شده است.

کاماریلو گفت: “این چیزی نیست که از گارد دولتی استفاده شود.” ما باید در تمام این مدت برای این کار آماده می‌شدیم.»

با این حال، ویکتور مالدونادو، مدیر اجرایی مرکز اوزانام، گفت که با تخت‌ها و منابع اضافی کاملاً آماده است. او همچنین اطمینان داد که برای تضمین ایمنی با مقامات محلی، سازمان های مذهبی و غیرانتفاعی همکاری خواهد کرد.

خواهر نورما پیمنتل، یک راهبه معروف و مدافع مهاجران در منطقه، که مدیر اجرایی خیریه های کاتولیک دره ریو گراند است، در این مراسم بیداری سخنان تشویق کننده ای ارائه کرد.

پیمنتل گفت: “آنها مردم هستند و تنها چیزی که می خواهند فرصتی برای زندگی است.” “پس بیایید از آنها استقبال کنیم و آنها را دوست داشته باشیم.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …