اورسولا فون در لاین رئیس اتحادیه اروپا برای گفتگو با رئیس جمهور زلنسکی به کیف می رود

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

در حالی که روسیه رژه سالانه روز پیروزی خود را برگزار می کند، اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا، روز اروپا را با سفر به اوکراین جشن می گیرد.

اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا، روز سه‌شنبه با سفر به کی‌یف پایتخت اوکراین برای گفت‌وگو با ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور این کشور، روز اروپا را گرامی داشت.

بلوک 27 کشوری به طور سنتی در 9 می “صلح و اتحاد” را جشن می گیرد.

روز دوشنبه، زلنسکی اعلام کرد که کشورش به طور مساوی این روز را “همراه با تمام اروپای آزاد” جشن می گیرد.

فون در لاین از زمان تهاجم گسترده روسیه به اوکراین در 14 ماه پیش، چندین بار از کیف بازدید کرده است. او یک محرک اصلی در حمایت از کشور درگیر و در وضع تحریم ها علیه کرملین بوده است.

زلنسکی تنها هفته گذشته در هلند بود و در آنجا خواستار سرعت بخشیدن به استقبال اتحادیه اروپا از اوکراین به عنوان عضو شد.

اوکراین رسماً نامزد عضویت است، اما مذاکرات رسمی هنوز آغاز نشده است – روندی که ممکن است سال ها طول بکشد.

همانطور که فون در لاین با زلنسکی ملاقات کرد، قرار بود روز پیروزی سالانه خود را با یک رژه نظامی بزرگ در میدان سرخ مسکو تحت نظارت رئیس جمهور ولادیمیر پوتین جشن بگیرد.

9 می روزی است که روسیه شکست آلمان نازی در جنگ جهانی دوم را جشن می گیرد.

اما ناظران می گویند که به دلیل جنگ مداوم در اوکراین که توسط تهاجم غیرقانونی روسیه جرقه زده است، روحیه امسال تا حدودی متفاوت خواهد بود.

در هفته‌های اخیر تعدادی از حملات خرابکارانه در سراسر روسیه رخ داده است که مسکو اوکراین را مسئول آن‌ها دانسته است، اگرچه کیف هرگونه دخالت در آن را رد کرده است.

اوکراین معمولاً در جشن های 9 مه شرکت می کند، اما با توجه به تهاجم، رئیس جمهور زلنسکی پیشنهاد کرده است که 8 مه را به عنوان روز یادبود و پیروزی بر نازیسم در جنگ جهانی دوم تعیین کند.

زلنسکی در سخنرانی ویدئویی خود که روز دوشنبه منتشر شد، گفت: “در 8 مه است که جهان یاد همه کسانی را که جان آنها در آن جنگ گرفته شده است، گرامی می دارد. این یک تاریخ ناب و بدون آمیختگی ایدئولوژیک است.”

زلنسکی گفت که 80 سال پیش اوکراین در حال مبارزه با “شیطان کامل” بود.

زلنسکی گفت: “ما در آن زمان جنگیدیم و اکنون می‌جنگیم تا هیچ‌کس دیگر ملت‌های دیگر را به بردگی نگیرد و کشورهای دیگر را نابود کند. و همه آن شرارت‌های قدیمی که روسیه مدرن باز می‌گرداند، همانطور که نازیسم شکست خورد، شکست خواهند خورد.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …