تحت رادار، فشار جناح راست برای تشدید قوانین رای گیری همچنان ادامه دارد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اولین موج اخیر قوانین تشدید کننده قوانین رای گیری در سال 2021 بود، زمانی که ادعاهای نادرست دونالد جی. ترامپ مبنی بر تقلب در رأی دهندگان، قانونگذاران جمهوری خواه را برانگیخت تا به دلیل مخالفت های بلند دموکرات ها وارد عمل شوند. دو سال بعد، موج دوم به طور پیوسته در حال حرکت است، اما تا حد زیادی زیر نظر رادار.

قانون‌گذاران تحت رهبری جمهوری‌خواهان که توسط ائتلاف جدیدی از متحدان ترامپ به پیش رانده شده‌اند، محدودیت‌های قابل توجهی را برای دسترسی به صندوق‌های رای تصویب کرده‌اند، از جمله محدودیت‌های جدید برای رای‌گیری از طریق پست در اوهایو، ممنوعیت صندوق‌های رای در آرکانزاس و کوتاه کردن پنجره‌های رای‌گیری زودهنگام. در وایومینگ

پشت این تلاش‌ها شبکه‌ای از گروه‌های حمایت از میلیاردرها وجود دارد که مرکز جدیدی از حمایت از انتخابات در حزب جمهوری‌خواه را تشکیل داده است، فعالان دولتی را گرد هم می‌آورد، قانون‌های مدلی را تهیه می‌کند و اولویت‌ها را تعیین می‌کند.

این گروه‌ها تا حد زیادی از فشار برای قوانین گسترده صرف نظر کرده‌اند و در عوض به استراتژی‌ای روی آورده‌اند که یکی از رهبران آن را «افزایش گرایی رادیکال» توصیف می‌کند – رویکردی گام به گام که از نظر سیاسی مطلوب‌تر از قوانین گسترده‌ای است که اعتراضات گسترده‌ای را در سال 2021 برانگیخت.

آنها از تلاش برای تغییر نحوه برگزاری انتخابات ما دست برنداشته اند. جوآنا لیدگیت، مدیر اجرایی ایالات متحده، یک گروه انتخاباتی غیرحزبی، گفت: آنها این کار را به دور از کانون توجه انجام می دهند. او افزود که برخی از سیاست‌هایی که امروز ترویج می‌شوند، به موقع برای انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده قانون خواهند بود، «و رأی‌دهندگان آمریکایی تأثیر آن را احساس خواهند کرد».

جمهوری‌خواهان مدت‌هاست که گفته‌اند هدفشان «یکپارچگی انتخابات» است، اما مجموعه‌ای از پیشنهادات اخیر نشان‌دهنده اهداف سیاسی روشن و گاه به‌طور قابل توجهی مشخص است. جمهوری خواهان ملی اخیراً به دنبال تغییر قوانین برای یک رقابت واحد در مونتانا – برای سنای ایالات متحده – بودند تا کفه را به سمت نامزد جمهوری خواه متمایل کنند. در اوهایو، قانونگذاران ایالتی جمهوری خواه به دنبال سخت تر کردن تصویب طرح رای گیری هستند، درست همانطور که ائتلافی از گروه های حقوق سقط جنین در حال جمع آوری امضا برای قرار دادن اصلاحیه قانون اساسی در برگه رای هستند.

در کنفرانس اخیر با فعالان در میشیگان، کلتا میچل، یکی از معماران اصلی ائتلاف جدید، “سیستم های انتخاباتی” را عامل شکست حزب در انتخابات میان دوره ای دانست و نه، همانطور که کارشناسان گفته اند، پیام های سقط جنین یا نامزدهای ضعیف. بر اساس گزارشی که نیویورک تایمز به دست آورده است.

او گفت: “من فکر می کنم شما باید بفهمید که ما باید چه کاری انجام دهیم، سیستمی که به یک نامزد جمهوری خواه شانس بالقوه برای پیروزی می دهد کجا را اصلاح کنیم.”

خانم میچل از اظهار نظر خودداری کرد.

با توجه به اینکه برخی از مجالس مقننه هنوز در حال برگزاری هستند، تصویر کاملی از قوانین جدید انتخابات همچنان در حال مشاهده است. اما این گزارش از وضعیت کمپین جمهوری خواهان بر اساس اسناد، ضبط ها و صورتجلسه های ارائه شده توسط Documented، یک گروه تحقیقاتی لیبرال، و همچنین بر اساس مصاحبه ها و تجزیه و تحلیل داده ها است.

بر اساس تجزیه و تحلیل داده های نگهداری شده توسط آزمایشگاه حقوق رای، تا کنون در سال جاری، 18 لایحه در 10 ایالت به تصویب رسیده است که محدودیت های جدیدی را برای رای گیری یا اداره انتخابات اضافه می کند. در سال 2021، این آمار 34 قانون در 19 ایالت بود.

به نوبه خود، دموکرات ها در جهت دیگری حرکت کرده اند – فشار برای گسترش دسترسی به رای از طریق رای گیری پستی بیشتر، افزودن اشکال جدید شناسایی قابل قبول برای رای دادن و گسترش رای گیری زودهنگام. به گفته آزمایشگاه حقوق رای، امسال، 23 قانون در 17 ایالت و واشنگتن دی سی به امضا رسیده است که دسترسی به رای گیری را افزایش می دهد.

تغییر سمت راست به گام‌های کوچک‌تر در جورجیا و فلوریدا، دو ایالت میدان نبرد که چند سال پیش قوانین گسترده‌ای را تصویب کردند، واضح است. در این سال، جمهوری خواهان جورجیا به شدت بر ممنوعیت بودجه خارجی برای دفاتر انتخاباتی تمرکز کردند. فلوریدا قانونی را تصویب کرد که در کنار سایر مقررات، محدودیت های جدیدی را برای گروه های ثبت نام رای دهندگان ایجاد می کند.

در حالی که کاهش جاه طلبی ها استراتژیک است، اما نشانه ها نشان می دهد که جمهوری خواهان نسبت به برخی از انواع محدودیت ها محتاط شده اند. رهبران حزب به طور فزاینده‌ای هشدار داده‌اند که مخالفت آن با پست و رأی‌گیری زودهنگام، رأی‌دهندگان جمهوری‌خواه را از شرکت در رأی‌گیری منصرف می‌کند و برای رقابت‌های حزبی هزینه می‌کند. حتی آقای ترامپ از رای دهندگان خواسته است که از طریق پست رای بدهند، اگرچه او همچنان به دروغ نشان می دهد که این سیستم به نفع دموکرات ها تقلب شده است.

در آیداهو و داکوتای جنوبی امسال، جمهوری‌خواهان به دموکرات‌ها پیوستند تا طرح‌هایی را که عملاً به رای‌گیری بدون بهانه غایب پایان می‌داد، رد کنند.

خانم میچل که در تلاش های آقای ترامپ برای براندازی انتخابات 2020 نقش محوری داشت، به یک نیروی پیشرو در ائتلاف جناح راست تبدیل شده است.

سال گذشته، شبکه صداقت انتخاباتی او هزاران فعال را جمع کرد تا در انتخابات میان دوره ای به عنوان ناظر و ناظر نظرسنجی عمل کنند. اکنون، خانم میچل در تلاش است تا آن افراد را به پایگاهی پایدار از فعالانی تبدیل کند که قانونگذاران ایالتی را لابی می کنند.

شبکه خانم میچل جلسات منظمی از وکلا، مدافعان سیاست، فعالان سیاسی و فعالان دولتی تشکیل می دهد که برخی از آنها دور از ذهن ترین تئوری ها را در مورد دستگاه های رای گیری هک شده تبلیغ می کنند.

این ائتلاف از فهرستی از گروه‌های حمایتی که از بودجه خوبی برخوردار هستند، استخراج می‌شود: پروژه انتخابات صادقانه، که توسط صندوق 85، یک سازمان غیرانتفاعی وابسته به لئونارد لئو، فعال محافظه‌کار، حمایت می‌شود. ابتکار شفافیت انتخابات، پروژه ای که با ریچارد اویهلین، غول عرضه کننده کشتیرانی و تامین کننده بزرگ جمهوری خواه مرتبط است. و بنیاد پاسخگویی دولت که هم از صندوق 85 و هم از بنیاد آقای Uihlein بودجه دریافت کرده است.

جیسون اسنید، مدیر اجرایی پروژه انتخابات صادقانه، گفت: «جنبه محافظه‌کار این طیف عمدتاً در حال عقب‌نشینی با چپ است، که تلاش‌های بسیار سازمان‌یافته و با بودجه خوبی برای پیشبرد سیاست‌های رأی‌گیری مترقی خود داشته است».

اولویت های خانم میچل برای این گروه شامل ترکیبی از پیشنهادهای طولانی مدت، مانند پایان دادن به ثبت نام رای دهندگان در همان روز، و تثبیت های جدیدتر، مانند کوتاه کردن رای گیری زودهنگام و منع دفاتر انتخاباتی از پذیرش کمک های مالی خصوصی است که در برخی محافل به نام زاکرباک شناخته می شود. اعطای یک سازمان غیرانتفاعی با حمایت مارک زاکربرگ به دفاتر انتخابات محلی در سال 2020.

برخی از پیشنهادات به تئوری‌های توطئه انتخاباتی می‌پردازند، مانند فشار دادن مقامات انتخابات ایالتی برای کناره‌گیری از پایگاه داده چند ایالتی اطلاعات فهرست رأی‌دهندگان.

پایگاه داده که با نام ERIC شناخته می شود، مدت ها به عنوان یک ابزار امنیتی مهم در نظر گرفته می شد و از پشتیبانی گسترده دو حزبی برخوردار بود. اما پس از انتشار تئوری هایی مبنی بر اینکه این سیستم بخشی از توطئه لیبرال برای سرقت انتخابات است، فعالان شبکه خانم میچل و دیگران با جمهوری خواهان مخالفت کردند.

هفت ایالت از این سیستم خارج شده اند.

برندان فیشر، معاون مدیر اجرایی Documented، گفت که چنین حمایتی منعکس کننده اولویت های اهداکنندگان و رهبران است.

او گفت: «این اقدامات فقط پاسخی به فعالیت‌های بنیادی ارگانیک نبود، بلکه توسط کادری از گروه‌های پول تاریک شکل گرفت و ترویج شد.

تا همین اواخر، بنیاد پاسخگویی دولت بیشتر به عنوان یک اندیشکده مستقر در فلوریدا شناخته می شد که تقریباً تمام لابی های خود را بر تلاش برای از بین بردن برنامه های کمک دولتی مانند Medicaid، کوپن های غذایی و سایر طرح های رفاهی متمرکز می کرد.

اما در اوایل سال 2021، این گروه مسائل انتخاباتی را به مجموعه خود اضافه کرد. چند ماه بعد، زمانی که وزرای امور خارجه جمهوری خواه در هتل کنراد در واشنگتن دی سی برای کنفرانس سالانه خود گرد هم آمدند، این بنیاد تنها سازمان خارجی بود که در هر پنل دارای جایگاه سخنرانی بود.

تا سال 2022، اثر انگشت این گروه در قانون رای‌گیری جدید در میسوری بود، جایی که مشاوران سیاست‌گذاری آن در تهیه یک لایحه رای‌گیری کمک کردند که الزامات جدید شناسایی عکس را ایجاد می‌کرد، جعبه‌های دراپ باکس و تامین مالی خارج از انتخابات را ممنوع می‌کرد و اشخاص ثالث را از مشارکت در ثبت نام رای‌دهندگان محدود می‌کرد.

(این لایحه همچنین دو هفته رای گیری زودهنگام را اضافه کرد، اما در ماده ای که ظاهراً قصد داشت از چالش قانونی جلوگیری کند، در صورتی که دادگاه الزامات جدید شناسه رای دهندگان را لغو کند، این هفته ها لغو می شوند.)

جی اشکرافت، وزیر امور خارجه جمهوری خواه ایالت میسوری، گفت که با بنیاد بر روی ایده ها کار کرده است و برای ایجاد زبان قانونگذاری کمک خواسته است. اما وقتی زمان پیش‌نویس لایحه فرا رسید، آقای اشکرافت افزود: «FGA آنجا نبود. سناتورها بودند، نمایندگان بودند.»

تا سال 2023، این گروه به صراحت زبان نوشت. به عنوان مثال، در آرکانزاس، مجلس قانونگذاری لایحه ای را تصویب کرد و در آوریل فرماندار آن را امضا کرد و قوانین جدیدی را برای ناظران نظرسنجی وضع کرد. زبان این قانون تقریباً مشابه قانون مدلی بود که ماه‌ها قبل توسط بنیاد پیش‌نویس شده بود.

این گروه می گوید موفقیت آن در این ایالت ها در سراسر کشور تکرار شده است. در گزارش سالانه 2022 خود، ادعا می کند که در تصویب 70 “پیروزی سیاست یکپارچگی انتخابات” در 19 ایالت در سال 2022 نقش داشته است. تارن براگدون، مدیر اجرایی بنیاد، این آمار نشان دهنده موفقیت “افزایش گرایی رادیکال” بر “تغییرهای لرزه ای” است. ، در بیانیه ای گفته شده است.

او گفت: «نظر ما این است که بهتر است بفهمیم چه چیزی ممکن است و اصلاحاتی را دنبال کنیم که بتواند با استقبال گسترده رای دهندگان و قانونگذاران از خط پایان عبور کند.

یکی دیگر از معیارهای نفوذ شبکه، افزایش مخالفت با رای گیری انتخابی است که به رای دهندگان اجازه می دهد بیش از یک نامزد را انتخاب کنند. طرفداران این سیستم معتقدند که این سیستم گزینه های بیشتری را به رای دهندگان می دهد و از قطب بندی سیاسی جلوگیری می کند.

اما زمانی که آلاسکای جمهوری خواه قابل اعتماد آماده شد تا اولین عضو دموکرات خود را در کنگره پس از نزدیک به 50 سال از طریق رای گیری رتبه بندی انتخاب کند، شبکه اتاق های فکر و سازمان های سمت راست به دنبال مخالفت قانونگذاران با این روند بود.

بنیاد پاسخگویی دولت و پروژه انتخابات صادقانه هر کدام گزارش هایی را منتشر کردند که در آن از رای گیری انتخابی به عنوان گیج کننده و تضعیف اعتماد رای دهندگان انتقاد کردند. پروژه انتخابات صادقانه یک ائتلاف “توقف RCV” را آغاز کرد.

در جلسه ژانویه کارگروه قانونگذاری خانم میچل، لین تیلور، رئیس موسسه سیاست عمومی ویرجینیا، به فعالان ایالت های سراسر کشور گفت که با بنیاد قانونگذاری مدلی که رأی گیری با انتخاب رتبه بندی شده را ممنوع می کند ارتباط برقرار کنند. یادداشت های جلسه

در ماه مارس، طرفداران پروژه راه حل های فرصت، بازوی غیرانتفاعی بنیاد، به نفع ممنوعیت رای گیری با انتخاب رتبه بندی شده در تگزاس، داکوتای جنوبی و آیداهو شهادت دادند.

به نظر می رسد تلاش های هماهنگ آنها نتیجه داده است. در پایان سال 2022، تنها یک ایالت – تنسی – قانونی را برای ممنوعیت رأی‌دهی با انتخاب رتبه‌بندی وضع کرده بود.

اکنون، تقریباً چهار ماه پس از سال 2023، جمهوری خواهان ممنوعیت هایی را در شش ایالت وضع کرده اند. مونتانا، آیداهو و داکوتای جنوبی هر کدام یک قانون را امضا کرده اند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …