بررسی هشدار می دهد که شبکه دیپلماتیک استرالیا “شکاف های جدی” دارد و نیاز به تقویت دارد | امنیت استرالیا و مبارزه با تروریسم

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک بررسی به دولت هشدار داده است که برخی از بخش‌های شبکه دیپلماتیک خارج از کشور استرالیا “تا حد ناکارآمدی کشیده شده‌اند” و نیاز به افزایش کارکنان دارند.

این بررسی که تا حدی توسط کارشناس بانفوذ سیاست خارجی آلن گینگل که هفته گذشته درگذشت، نظارت می‌شود، «شکاف‌های جدی» را در سرویس خارجی استرالیا شناسایی کرده است.

این سازمان خواستار اصلاحات در 10 سال آینده است تا اطمینان حاصل شود که وزارت امور خارجه و تجارت می‌تواند «از استرالیا دفاع کند و به دنبال جلوگیری از شوک یا درگیری باشد».

این باید شامل افزایش تعداد در برخی از پست های دیپلماتیک باشد که در حال حاضر تنها یک نفر در آن مستقر است.

به گفته آن، با گذشت زمان، دولت باید حداقل تعداد افرادی که استرالیا را در اکثر پست‌ها نمایندگی می‌کنند به سه نفر افزایش دهد «تا از مشخصات کارکنان با ظرفیت دستیابی به نتایج اطمینان حاصل شود».

این بررسی همچنین از دولت می‌خواهد که بودجه دیپلماسی عمومی را افزایش دهد تا تعداد بیشتری از سفارت‌خانه‌های استرالیا بتوانند محتوای ویدئویی برای انتشار پیام‌های کلیدی خود تولید کنند.

این درخواست ایجاد یک تیم واکنش به حملات سایبری برای کمک به کشورهای اقیانوس آرام برای واکنش به فعالیت های سایبری بالقوه ضعیف کننده است.

نخست وزیر، آنتونی آلبانیز، نشان داده است که بودجه سه شنبه شب شامل بودجه برای افزایش تعامل استرالیا با آسیا و اقیانوسیه خواهد شد، هرچند هنوز مبالغ و جزئیات دقیق آن مشخص نشده است.

بررسی قابلیت Dfat توسط یک کارگروه داخلی انجام شد، اما به توصیه گینگل، رئیس سابق پست استرالیا، کریستین هولگیت و کمیسر سابق پلیس فدرال استرالیا، اندرو کالوین، متکی بود.

گینگل که مشاور ارشد نخست وزیر سابق پل کیتینگ بود، نوشت که محیط بین المللی طی 10 سال آینده “با هر چیزی که استرالیا از زمان تاسیس سرویس خارجی خود می دانسته متفاوت خواهد بود.”

گینگل به چندپارگی سیستم بین المللی پس از جنگ، افزایش فشار بر نهادهای چندجانبه، رقابت فزاینده بین چین و ایالات متحده، افزایش خطرات مناقشه هسته ای و تغییرات خطرناک آب و هوا اشاره کرد.

گینگل در پیشگفتار می نویسد: «برای سال ها، با توجه به مقایسه بین المللی و مقایسه با آژانس های امنیت ملی استرالیا، ابزارهای سیاست خارجی استرالیا کم بودجه بوده و در برخی مواقع به حاشیه رانده شده اند.

شکاف‌های جدی، که در این گزارش بیان شد، اکنون در توانایی‌های سیاست خارجی استرالیا، از جمله در ظرفیت ارتباطات استراتژیک استرالیا و سیستم ارتباطی امن دولت وجود دارد.

در این گزارش آمده است که استرالیا از نظر حضور دیپلماتیک در میان کشورهای G20 در رتبه 19 و در OECD از 38 رتبه بیستم قرار دارد.

گینگل نوشت: شبکه کارکنان خارج از کشور “در برخی از مناطقی که برای استرالیا مهم است تا حد ناکارآمدی گسترش یافته است.” این گزارش در مورد مناطق جغرافیایی خاص نبود، اما به تخصص های نوظهور اشاره کرد که نیاز به توجه ویژه دارند.

Gyngell نوشت: «Dfat به پیشرفت‌های عمده در آموزش مهارت‌ها، از جمله تجارت دیپلماتیک نیاز دارد، زیرا نیروی کار آن متنوع‌تر می‌شود و تعداد بیشتری از متخصصان در حوزه‌های نوظهور مانند سایبر، هوش مصنوعی، فضا و محیط‌زیست را ترکیب می‌کند یا با آنها درگیر می‌شود.»

بیشتر توصیه‌ها به اقداماتی می‌پردازند که وزارتخانه می‌تواند در منابع موجود انجام دهد – اما دولت معتقد است که زمان‌ها همچنین به بودجه اضافی برای دیپلماسی نیاز دارند.

در این گزارش آمده است که برنامه‌ها باید از نظر کارایی و سازگاری با اولویت‌های دولت مورد بازبینی قرار گیرند، برای مثال، از طرح‌بندی استرالیای مدرن و متنوع تا ایجاد سواد بیشتر هند و اقیانوس آرام، تا پرداختن به تغییرات آب و هوا و پیشبرد برابری جنسیتی.

ارتقای فناوری اطلاعات نیز در دستور کار قرار دارد. در این گزارش آمده است که Dfat باید گزارش‌ها و تحلیل‌های خود را از پست‌های دیپلماتیک «از طریق یک سیستم پیام‌رسان رسمی که استفاده بیشتر از سوی دیگر سازمان‌های دولتی را به خود جلب می‌کند، توانایی اشتراک‌گذاری پیام‌ها با دولت‌های شریک را بهبود می‌بخشد، قابل اعتماد است و رابط کاربری شهودی‌تری ارائه می‌دهد، قابل دسترس‌تر کند». .

یان آدامز، دبیر این وزارتخانه، قول داد که «خدمات خارجی با عملکرد بالا و تأثیرگذاری را که استرالیا برای آینده به آن نیاز دارد، ایجاد کند».

وزیر امور خارجه، پنی وانگ، ماه گذشته از یک سخنرانی باشگاه ملی مطبوعات برای دعوت به “هماهنگی و جاه طلبی بی سابقه در دولت ما” استفاده کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …