دموکرات از قاضی رابرتز می خواهد که در مورد “وب درهم” کلارنس توماس اقدام کند | کلارنس توماس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رئیس کمیته قضایی سنا روز یکشنبه گفت: روابط کلارنس توماس، قاضی دیوان عالی آمریکا با شخصیت‌های سیاسی محافظه‌کار مایه شرمساری آمریکاست و سؤال این است که آیا این برای عالی‌رتبه‌ترین قاضی این کشور به اندازه کافی شرم آور است که در این زمینه کاری انجام دهد.

دیک دوربین، سناتور ارشد دموکرات ایلینویز، در شبکه سی ان ان گفت: «این شبکه درهم پیچیده حول عدالت… توماس روز به روز بدتر و بدتر می شود». “من نمی دانم در آینده چه اتفاقی می افتد. فکر می‌کردم همه چیز را شنیده‌ام، اما افشای فعالیت‌های او باعث شرمساری من می‌شود.»

دوربین، که اکثریت شلاق در اتاق فوقانی کنگره است، افزود: «سوال این است که آیا دادگاه عالی و … [John] رابرتز، [who] این قدرت را در دست دارد که فردا صبح این اولین چیزی را تغییر دهد.»

در مصاحبه ای با مجری برنامه جیک تاپر، این سناتور چهار دوره ای از رابرتز خواست تا قوانین رفتاری دادگاه عالی را اجرا کند “که در نهایت معنایی دارد” و از 9 قاضی آن می خواهد که خود را “حداقل حداقل استانداردهایی را که در مورد سایر دادگاه ها اعمال می شود” رعایت کنند. قضات فدرال».

دوربین گفت: «این دادگاه رابرتز است. تاریخ او را با تصمیمی که در این مورد می گیرد قضاوت خواهد کرد. او قدرت ایجاد تفاوت را دارد.»

اظهارات دوربین که توماس و رابرتز را مورد هدف قرار می دهد، پس از چند روز بحث و جدل در مورد روابط بین برخی از قضات دادگاه عالی و افرادی که در دادگاه حضور دارند بیان می شود.

روز پنج‌شنبه، ProPublica گزارش داد که هارلان کرو، اهداکننده بزرگ جمهوری‌خواه، برای حضور در یک مدرسه شبانه‌روزی خصوصی، برادرزاده‌ی توماس – که قاضی محافظه‌کار او را به عنوان یک پسر بزرگ کرده بود، پرداخت کرد. کرو همچنین برای توماس سفرهای مجلل و اقامت در استراحتگاه فراهم کرده بود. و از توماس خانه ای خریده بود که مادر قاضی هنوز در آن زندگی می کند.

توماس هیچ یک از این موارد را قبل از حمایت از اکثریت محافظه کار دادگاه عالی در احکام عمده، از جمله سال گذشته که حق فدرال برای سقط جنین را حذف کرد، اعلام نکرد. آبان نیوز همچنین گزارش داده است که کرو در طول دوستی عمیق خود با توماس در دادگاه عالی تجارت داشته است.

همچنین روز پنجشنبه، واشنگتن پست تحقیقاتی را منتشر کرد که نشان داد لئونارد لئو، فعال حقوقی دست راستی، ترتیبی داد که همسر توماس، فعال محافظه‌کار جینی توماس، ده‌ها هزار دلار برای کار مشاوره بین سال‌های 2011 تا 2012 دریافت کند. به گزارش پست، نام توماس از اسناد صورت‌حساب مربوط حذف می‌شود و سازمانی که او رهبری می‌کند مکرراً گزارش‌هایی ارسال کرده است که گروه‌های خارجی از آن برای به اشتراک گذاشتن بینش با قضات دادگاه عالی استفاده می‌کنند.

در همین حال، ماه گذشته، پولیتیکو گزارش داد که نیل گورسوچ، قاضی محافظه کار توماس، مدت کوتاهی پس از پیوستن به دادگاه عالی، تا سقف 500000 دلار از فروش ملک به جیب زده است، اما فاش نکرد که خریدار یک شرکت حقوقی را در دادگاه عالی رهبری می کند.

توماس گفته است که به او توصیه شده بود که مجبور نیست چنین هدایایی را اعلام کند، اما متعهد شد که از دستورالعمل‌های اخلاقی پیروی کند. گورسچ نظری نداده است.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

برخی استدلال کرده‌اند که چنین افشاگری‌هایی در مورد روابط بین قضات دیوان عالی کشور و برخی احزاب، فساد آشکار است. دوربین اخیراً از رابرتز دعوت کرد تا در نقش خود به عنوان قاضی دادگاه عالی در کمیته قضایی سنا حاضر شود تا به گزارشات درباره توماس و گورسوچ بپردازد.

اما رابرتز نپذیرفت و به جای آن به سادگی «بیانیه اخلاقی، اصول و عملکردی را که همه اعضای فعلی دادگاه عالی آن را تایید می‌کنند» ارسال کرد.

دوربین در نامه‌ای پاسخ داد که بیانیه‌ای که رابرتز ارسال کرده است «بیش از آن که حل کند سؤالات را ایجاد می‌کند».

این سناتور روز یکشنبه به تاپر گفت که همه چیز در مورد افشاگری های پیرامون توماس و گورسوچ و همچنین واکنش رابرتز «بوی تعفن» دارد.

دوربین با اشاره به نظرسنجی اخیر که نشان می‌دهد اعتماد عمومی به دادگاه عالی به پایین‌ترین حد تاریخی رسیده است، گفت: «نباید چنین اتفاقی در عالی‌ترین دادگاه آمریکا رخ دهد. این فقط یکپارچگی دادگاه را از بین می برد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …