وزیر اعتراف کرد که رای دهندگان از محافظه کارها “ناامید و عصبانی” پس از شکست در انتخابات محلی | محافظه کاران

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یکی از وزیران کابینه اعتراف کرد که رای دهندگان از دولت محافظه کار “ناامید و عصبانی” هستند، زیرا حزب با ضررهای سنگینی که در انتخابات محلی روز پنجشنبه متحمل شد کنار می آید.

لوسی فریزر، وزیر فرهنگ، روز یکشنبه گفت که نتایج این هفته، که نشان داد حزب او بیش از 1000 عضو شورای محلی را از دست داد، نشان دهنده نگرانی رای دهندگان در مورد هزینه بالای زندگی است.

اما او اصرار داشت که عملکرد ضعیف محافظه‌کاران نتیجه 13 سال قدرت بودن حزب و جنگ در اوکراین است، نه بازتابی بر ریشی سوناک به عنوان نخست‌وزیر.

فریزر به اسکای نیوز گفت: «این واقعا مهم است که به حرف مردم گوش کنیم. “من می دانم که مردم ناامید و عصبانی هستند.”

وی افزود، با این حال، نتایج باعث تغییر استراتژی در شماره 10 نمی شود و گفت که نخست وزیر برای انجام تعهداتی که در آغاز سال داده بود به زمان بیشتری نیاز دارد.

او گفت: “ما باید تحویل دهیم.” مردم باید ببینند که ما دولتی هستیم که می‌گوید چه کاری انجام می‌دهد و سپس آن را ارائه می‌دهد.»

او به طور جداگانه به بی بی سی گفت: «من شاهد تغییر در خلق و خوی مردم بریتانیا هستم. [It was] در ابتدای مبارزات انتخاباتی بسیار دشوار بود، اما به آرامی [people are] شروع به دادن اعتبار به دولت و ریشی.»

لوسی فریزر خارج از خیابان داونینگ 10
لوسی فریزر در خارج از خیابان داونینگ 10 در روز یکشنبه. عکس: جردن پتیت / پی

دفاع فریزر از سوناک با پیام برخی از نمایندگان حزبش و رهبران شورای محلی که از داونینگ استریت خواسته اند پس از شکست های روز پنجشنبه تغییر مسیر دهد، در تضاد است. جان ردوود، نماینده حزب محافظه کار و وزیر سابق کابینه، خواستار کاهش اضطراری بودجه شد، در حالی که کریستوفر چوپ، یکی دیگر از نمایندگان مجلس، روز جمعه گفت: “ما باید جهت را تغییر دهیم و برای مردم روشن کنیم که از چه چیزی دفاع می کنیم.”

در همین حال، حزب کارگر، دستاوردهایی را که در بخش‌هایی از کشور که در رأی‌گیری برگزیت به دست آورد، بازی کردند، جایی که در سال 2019 به شدت شکست خوردند، که استراتژیست‌های حزب معتقدند کلید پیروزی در انتخابات عمومی بعدی است. ارقام منتشر شده در روز یکشنبه توسط آبزرور نشان می دهد که در مناطقی که به شدت از مرخصی حمایت می کنند، حزب کارگر هفت امتیاز از دو سال قبل جلوتر است.

وس استریتینگ، وزیر بهداشت در سایه، روز یکشنبه به بی بی سی گفت: «کارگر در جاهایی که مردم چهار سال پیش از ما انتظار نداشتند، دستاوردهایی داشته است. چه در جنوب انگلیس باشد، چه در شمال انگلیس، درست در سراسر انگلیس در جاهایی که برای تشکیل اکثریت نیاز به پیروزی داریم، حزب کارگر در حال جلب حمایت است. و ما مطمئن هستیم که می توانیم اکثریت انتخابات بعدی را به دست آوریم.»

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

علیرغم ادعای مطمئن این حزب مبنی بر کسب اکثریت در انتخابات بعدی، کارشناسان نظرسنجی گفتند که نتایج روز پنجشنبه با این که حزب کارگر بزرگترین حزب در پارلمان معلق است، سازگارتر است.

رابرت فورد، استاد علوم سیاسی در دانشگاه منچستر، در آبزرور نوشت: «سهم 35 درصدی حزب کارگر در سال جاری بهتر از این حزب در سال گذشته نیست. ماه ها. استراتژیست های مضطرب کارگری ممکن است به چیزهای بیشتری امیدوار باشند.

نتایج دوباره توجه را به این معطوف کرده است که اگر نه حزب کارگر و نه محافظه کار در سال آینده اکثریت را به دست نیاوردند، احزاب کوچکتر چه خواهند کرد. اد دیوی، رهبر لیبرال دموکرات ها، روز یکشنبه ائتلاف با محافظه کاران را رد کرد، اما از انجام همین کار برای حزب کارگر خودداری کرد.

دیوی در مورد اینکه آیا می تواند با حزب کارگر معامله کند یا خیر، گفت: “این یک سوال فرضی است، زیرا ما نمی دانیم بعد از انتخابات بعدی چه اتفاقی قرار است بیفتد.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …