بایدن و زلنسکی هم این را می داند: موفقیت در گرو گفتن داستان درست است | ویل هاتون

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تیهنر موفقیت در سیاست، اقتصاد و حتی جنگ، گفتن داستان های قانع کننده است. داده‌ها، سخنرانی‌های رسمی، تابلوهای اسلاید، نقاط بحث هوشمندانه و ابزارهای تحلیل دقیق، همه جای خود را دارند – اما برگ برنده در متقاعد کردن و به دست آوردن قلب‌ها و ذهن‌ها داستان خوبی است. برنده شدن یعنی داشتن بهترین روایت. پیام را اشتباه دریافت کنید و تبدیل به یک افسانه باورنکردنی می شود.

بنابراین، یکی از دلایلی که روس‌ها در نهایت در اوکراین شکست خواهند خورد، داستان ضعیف آنها به اندازه هر ضعف نظامی است، در حالی که حساب اوکراینی در پاسخ به آن بسیار قوی است. تعداد کمی، حتی در داخل روسیه، داستان ولادیمیر پوتین را باور می کنند که اوکراین همیشه و بدون تغییر روسی بوده و چنین مرگ و ویرانی را توجیه می کند تا آن را دوباره به سرزمین مادری «طبیعی» خود تبدیل کند.

این یک افسانه شیطانی است. روایت متقابل اوکراین – که برای حاکمیت و آزادی خود در برابر یک متجاوز غیرقابل تحریک مبارزه می کند – واقعاً معتبرتر است. بنابراین هنگامی که هفته گذشته ادعا و ادعای متقابلی در مورد پهپادهایی وجود داشت که به کرملین در تلاشی ادعایی برای ترور پوتین حمله کردند، میله عقاید بی طرف در کنار داستان سرای موفق تر – اوکراین قرار گرفت.

یک روایت موفق باید ریشه در واقعیت داشته باشد و شامل مبارزه با موانع باشد – شرکت کنندگان به این ترتیب خرد به دست می آورند. حتی اقتصاددانان، دوستداران داده ها، صفحات گسترده و نمودارها، بیش از هر چیز دیگری ارزش و اهمیت روایت ها را تشخیص می دهند.

پروفسور رابرت شیلر برنده جایزه نوبل دانشگاه ییل حتی کتابی در مورد آن نوشته است. اقتصاد روایی. او می‌نویسد، در طول تاریخ، انسان‌ها داستان‌های مشابهی را در مورد فناوری‌های جدید که تهدید می‌کنند یا شغل ایجاد می‌کنند، درباره اقتصادهایی که به مصرف‌کنندگان برجسته‌تر یا زنان خانه‌دار مقتصد بیشتری نیاز دارند یا اصرار دارند که یکپارچگی پول باید در چیزی مستقل از دولت تثبیت شود، روایت می‌کنند. نمی توان به دولت ها اعتماد کرد اقتصاددانان باید یاد بگیرند که با جریان حرکت کنند.

داستان های اقتصادی و سیاسی همپوشانی دارند و از یکدیگر تغذیه می کنند. از اواخر دهه 1970، جناح راست سیاسی در وام گرفتن از روایات آشنا و خانه دار برای ساختن یک عقل سلیم اقتصادی دست راستی تقریباً غیرقابل نفوذ، ماهرترین بوده است. ایجاد ثروت در مورد ریسک پذیری کارآفرینان است که تحسین برانگیزترین فعالیت از همه است. زمانی که مالیات‌ها پایین است و دولت‌ها کوچک هستند، بهترین شکوفا می‌شوند و مانند هر خانواده‌ای مقتصد، کنترل شدیدی بر هزینه‌های خود دارند – و مطمئناً با چاپ پول، سکه‌ها را تحقیر نمی‌کنند. رونالد ریگان و مارگارت تاچر این داستان را گفتند – نه بیل کلینتون، نه باراک اوباما و نه تونی بلر با موفقیت نتوانستند آن را به چالش بکشند.

اما پرزیدنت جو بایدن در حال انجام کاری است که نتوانستند انجام دهند – ساختن یک داستان جدید و موفق برای جانشینی راستگرایان. به همین دلیل است که حتی در 80 سالگی او از نظر سیاسی بسیار مهم است و تصمیم او برای کاندیداتوری مجدد – با وجود خطرات – بسیار موجه است. او قول می‌دهد، مانند ریگان و روزولت که قبل از او داستان را تغییر می‌دهد، نویسنده روایتی باشد که دوران را تعیین می‌کند. فعل کلیدی او “ساختن” است. او می‌گوید این پایانی است بر ادعاهای اقتصاد افت‌آلود، که در نهایت ادعا می‌کند به نفع همه است. در عوض، “ما از پایین به بالا و از وسط به بیرون می سازیم، نه از بالا به پایین”. وقتی کلمه آب و هوا را می شنود، دوست دارد بگوید که کلمه مشاغل را می شنود.

سخنرانی اخیر مشاور امنیت ملی او، جیک سالیوان، ماهیت فراگیر جدایی بایدن از داستان قدیمی و جاه طلبی داستان جدید را تعریف کرد. به سادگی نفس گیر بود. اول، اینکه این داستان توسط مشاور امنیت ملی بیان شد، نمادین بود: سیاست اقتصادی، خارجی و امنیتی اکنون دست به دست هم داده اند. سالیوان اعلام کرد که ایالات متحده در 40 سال گذشته به هم ریخته بود. این روایت را خریده بود که بازارهای آزاد در داخل و خارج از کشور، سرمایه را به مؤثرترین شکل گسترش می‌دهند، رفاه ایجاد می‌کنند و جهان را به هم نزدیک می‌کنند. داستان تبدیل به یک افسانه بدخواهانه شده بود. آنچه در عمل به معنای آن بود «امتیاز مالی بر رشد اقتصادی بنیادی بود که یک اشتباه بود».

تجارت آزاد بیش از حد، بخش هایی را تضعیف کرده بود که مشاغل طبقه متوسط ​​را به ارمغان می آورد، که در عوض با زنجیره های تامین و کل صنایع در حال حرکت به خارج از کشور و ایجاد ناامیدی، نارضایتی و تضعیف دموکراسی – اشاره نه چندان پنهان به دونالد ترامپ. روسیه و چین از فرصت استفاده کرده بودند تا به صنایع خود یارانه بدهند و به جای برقراری صلح، اکنون به شدت ایالات متحده را به چالش می کشند. داستان قدیمی به جای ایجاد نظم، مخالف خود را ایجاد کرده بود.

سالیوان گفت، کاهش مالیات و مقررات زدایی کسب و کار که توسط طرفداران راست عرضه می شود، به طور کامل شکست خورده است. رویکرد جدید بایدن به کارگیری هزینه‌های دولتی در مقیاس وسیع برای سرمایه‌گذاری در فناوری‌های جدید و سبز بود که زنجیره‌های تامین و صنایع را به ایالات متحده بازگرداند، مشاغل طبقه متوسط ​​را ایجاد کرد و امنیت و دموکراسی را افزایش داد. او گفت که کار می کرد. سرمایه گذاری در مقیاس بزرگ در نیمه هادی ها و فناوری های سبز و پاک از سال 2019 تاکنون 20 برابر افزایش یافته است که نشان دهنده افزایش 3.5 تریلیون دلاری سرمایه گذاری در دهه آینده است. قراردادهای تجاری دقیقی با اتحادیه اروپا و کشورهای اقیانوس آرام منعقد خواهد شد. بریتانیا یک بار ذکر نشده است. هدف مقابله با چین نبود، بلکه کاهش وابستگی به او بود. وی در پایان اعلام کرد: همه با هم بلند می شویم یا سقوط می کنیم.

این یک داستان جدید تاکیدی است – و در اینجا پیامدهایی خواهد داشت. حزب محافظه‌کار دچار مشکل شده است، زیرا داستان‌های برگزیت، کاهش مالیات‌ها، پایان‌دادن به دولت در حال پیر شدن، شکست خوردن و تبدیل شدن به افسانه‌های منفور و باورنکردنی در میان این همه خرابی اقتصادی و اجتماعی است. بحران بانکی در ایالات متحده – پس از دور زدایی از مقررات ترامپ دوباره افزایش یافت – یادآوری دیگری است که دنیای کنار گذاشتن “بار” نظارتی و گسترش صادرات آزاد مسیر خود را طی کرده است. پس از سر و صدا در انتخابات محلی، برخی از سیاستمداران حزب محافظه کار متزلزل خواستار بازگشت به “محافظه کاری واقعی” هستند – اما این به چه معناست؟

کنفرانس محافظه‌کاری ملی – یا “NatCon” – در 15 مه در لندن به نظر می‌رسد به این سوال پاسخ دهد. اما داستان آن، با قضاوت بر اساس مقاله مشترک دو نفر از سخنرانان آن، جیکوب ریس ماگ و دیوید فراست، برای تأیید مجدد فلسفه ای است که مشاور امنیت ملی ایالات متحده اعلام می کند به طور ثابت نادرست و ناکارآمد است. به هیچ یک از چالش های امروزی پاسخ نمی دهد. در عوض باعث آنها می شود.

حزب کارگر باید با داستان نوپای خود وارد این فضای خالی شود. پس از سالیوان، یک مورد بسیار توسعه یافته وجود دارد – برای ساختن برای آینده مشترک بهتر. شاید کپی برداری بی شرمانه از بایدن باشد، اما کپی برداری از برندگان استراتژی بدی برای داستان نویسان موفق نامطلوب نیست.

ویل هاتون ستون نویس آبزرور است

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …