فرانسه میزبان اولین مراسم اهدای جوایز موسیقی رپ، آر اند بی و آفرو | فرانسه

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

فرانسه که دومین بازار بزرگ موسیقی رپ در جهان پس از ایالات متحده است، پس از سال‌ها انتقاد مبنی بر اینکه ژانرهای محبوب به‌طور تاسف‌باری در موسیقی جریان اصلی این کشور حضور ندارند، اولین مراسم اهدای جوایز خود را برای موسیقی رپ، آر اند بی و آفرو در روز پنجشنبه برگزار می‌کند. جوایز

چهار سال پس از آن که مجله هیپ هاپ ایالات متحده، DJBooth، منطقه بزرگ پاریس را به عنوان موفق ترین شهر هیپ هاپ در جهان معرفی کرد، رپ، آر اند بی و آفرو بر دانلودهای پخش جریانی در فرانسه غالب هستند، دورانی که عصر طلایی جدید برای رپ فرانسوی در نظر گرفته می شود.

سال گذشته، بیش از نیمی از 20 آلبوم پرفروش فرانسه متعلق به رپرهای فرانسوی بود. رپ سال گذشته 65 درصد از دانلودها را در پلتفرم های استریم به خود اختصاص داد، اما فراتر از ایستگاه های رادیویی تخصصی Mouv’ و Skyrock، تنها 12 درصد از موسیقی های پخش شده در رادیو فرانسه را تشکیل می دهد.

غیبت رپ در جوایز موسیقی جریان اصلی فرانسه مدت هاست که منبع جنجال و رسوایی بوده است. هنگامی که تیاکولا، ستاره جوان در حال ظهور، در جوایز Les Victoires de la Musique در فوریه، علیرغم اجرای تحسین برانگیز او روی صحنه، به دلیل «مکاشفه سال» نادیده گرفته شد، موجی از خشم به راه افتاد.

اکنون دو شرکت رسانه‌ای، Booska-P و Yard، اولین مراسم اهدای جوایز – Les Flammes – را برای شناسایی و تجلیل از فرهنگی که می‌گویند از محله‌های طبقه کارگر رشد می‌کند، “و خلاقیت افرادی که آن را می‌سازند” ترتیب داده‌اند.

این مراسم که توسط Spotify حمایت می شود، در 11 می در تئاتر شاتل در پاریس برگزار می شود.

ما خواهان برگزاری مراسمی بودیم که شبیه ما باشد، بدون هیچ امتیازی و شفاف. آمادو با، یکی از بنیانگذاران Booska-P، گفت: این یک مراسم فرهنگ عمومی است، بنابراین ما می خواستیم مردم به آن دسترسی داشته باشند.

Les Flammes فهرستی از دسته بندی ها ایجاد کرده است که منعکس کننده تنوع موسیقی رپ و سایر موسیقی های سیاه پوست است. عموم مردم می توانند رای دهند و رای آنها در بیشتر دسته ها 50 درصد محاسبه می شود، با هیئت منصفه متوازن جنسیتی که هر سال تغییر می کند. در یک نقطه تفاوت دیگر با جوایز جریان اصلی، که به طور زنده از تلویزیون پخش می شود، این رویداد سه ساعت و نیم، شامل 14 اجرای زنده، در یوتیوب و سرویس پخش زنده Twitch پخش می شود.

مکولو بیلیگی، نویسنده و عضو هیئت داوران، گفت که تنوع جوایز – 21 جایزه، از جمله جایزه برای موسیقی کارائیب – به فرانسه اجازه می دهد تا جوهر فرهنگ رپ خود را در نظر بگیرد.

رپ یک موسیقی آفریقایی-آمریکایی در پایه است. از آن صداهای افرو تغذیه می شود و به صداهای افرو تغذیه می شود. بیلیگی گفت: این جشنواره فرهنگ سیاه پوستان در فرانسه است. «در جوایز بریتانیا در بریت در سال 2020، دیو خواننده رپ با «سایکودرام» برنده آلبوم سال شد. در فرانسه، برای یک خواننده رپ غیرممکن است که جایزه آلبوم سال را در هر سبکی کسب کند.»

هنرمندان نامزد شده عبارتند از آیا ناکامورا تحسین شده به عنوان هنرمند زن سال. در سال 2021، او با 1.5 میلیون فروش، پرمخاطب ترین هنرمند فرانسوی زبان در جهان بود. در همان سال، او در اسپاتیفای به بیش از یک میلیارد گوش داد. سه کنسرت او در اواخر این ماه در آکورد آرنا پاریس، یکی از بزرگترین سالن های فرانسه، در کمتر از سه ساعت به فروش رفت.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

بوبا، اسطوره رپ فرانسوی، که فعالیت حرفه ای او نزدیک به 30 سال، 10 آلبوم انفرادی و بیش از 3 میلیون فروش آلبوم را در بر می گیرد، برای کنسرت خود در Stade de France در سال گذشته نامزد کنسرت سال شد.

تیاکولا، 23 ساله، که در جوایز Les Victoires de la Musique نادیده گرفته شد، در شش رشته از جمله هنرمند مرد سال نامزد شده است. او در املاک 4000 در La Courneuve خارج از پاریس بزرگ شد و قبل از انتشار اولین آلبوم انفرادی او، Melo، سال گذشته در گروه 4keus شروع به کار کرد.

بیلیگی گفت که مدل این مراسم جوایز به سبک ایالات متحده است، مانند جوایز BET، جایزه گرمی و MTV. او گفت که مشتاقانه منتظر است تا با لباس «شیک خیابانی» روی فرش قرمز برود.

ما شایسته جشن گرفتن خود هستیم. ما چیزی برای اثبات به کسانی که سال ها فرهنگ ما را نادیده گرفته اند نداریم. فراتر از موسیقی، این یک فرهنگ کامل است، یک روش صحبت کردن. این چیزی است که توسط ما برای ما ایجاد شده است.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …