میکائلا شیفرین فصل درخشانی را با رکورد اسلالوم غول پیکر به پایان رساند | میکایلا شیفرین

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

میکایلا شیفرین بیست و یکمین غول اسلالوم حرفه ای خود را در فینال جام جهانی یکشنبه به دست آورد، در حالی که ستاره آمریکایی فصل را با یک رکورد دیگر به پایان رساند.

این پیروزی شیفرین را از ورنی اشنایدر عبور داد، یک هفته پس از همسان شدن با رکورد 20 پیروزی اسکی باز سوئیسی در جام جهانی GS. این آمریکایی هفت رویداد از هشت رویداد گذشته را برد و ماه گذشته عنوان قهرمانی جهان GS را به دست آورد.

رکورد کلی GS بین مردان و زنان در اختیار بزرگ سوئدی اینگمار استنمارک است که در دهه های 1970 و 80 در 46 اسلالوم غول پیکر برنده شد.

شیفرین با خنده گفت: «نمی‌دانم، بچه‌ها به من بگویید.

شیفرین که عناوین کلی، اسلالوم و GS را در این فصل تثبیت کرد و رکورد تاریخ بیشترین بردهای حرفه ای را به 88 افزایش داد، اضافه کرد: “فقط به حرکت خود ادامه دهید.”

پس از اینکه کیلد از او در مورد برنامه‌های بهبود فصل بعد پرسید، شیفرین به طعنه گفت: “می‌توانیم بعداً در خلوت درباره آن صحبت کنیم.”

شیفرین همچنین بهترین امتیاز شخصی خود را با 2206 امتیاز در جام جهانی از 31 شروع در این فصل به دست آورد که دو امتیاز بیشتر از امتیاز او در فصل 19-2018 بود که در 26 مسابقه شرکت کرد. تنها یک اسکی باز در یک فصل امتیاز بیشتری کسب کرده است: تینا ماز، اسکی‌باز بزرگ اسلوونی، فصل 13-2012 خود را با 2414 به پایان رساند.

نتیجه یکشنبه همچنین رکورد 138 سکوی دوران حرفه‌ای شیفرین در جام جهانی را به ثبت رساند و او را با 137 امتیاز از هم تیمی سابق لیندزی ون جلوتر برد.

اما برای شیفرین، رکورد مورد علاقه شخصی او نه سال پیش به دست آمد.

“راستش را بخواهید، فکر می کنم احتمالاً جوان ترین قهرمان اسلالوم المپیک هستم. این واقعاً تنها رکوردی بود که من واقعاً می‌خواستم، مثل اینکه واقعاً به آن شوت بزنم.» مدتی پیش این اتفاق افتاد، و من هنوز هم امروز با انگیزه هستم، هنوز آن احساس عصبی را در آنجا داشتم. من در ابتدا خیلی عصبی بودم … چون می خواهید خوب عمل کنید. و در مورد رکوردها مهم نیست، فقط شما می خواهید خوب کار کنید.”

با تابش خورشید در کورس اوت در روز یکشنبه، شیفرین با فاصله 0.06 ثانیه از تئا لوئیز استجرنسوند برتری را در دور اول به دست آورد. نروژی اولین سکوی حرفه ای خود را به دست آورد. والری گرنیر، اسکی‌باز کانادایی، با فاصله 0.20 ثانیه از شیفرین، سوم شد.

سه نفر از هفت مسابقه‌دهنده برتر رده‌بندی، اولین دوهای خود را تمام نکردند، زیرا پترا ولهوا، که در اسلالوم شنبه پیروز شد، فدریکا برینیونه و قهرمان المپیک سارا هکتور، همگی یک دروازه را از دست دادند.

تسا ورلی که دو بار قهرمان پیشین جهان بود، در مسابقاتی که به گفته او آخرین مسابقه دوران حرفه‌ای او خواهد بود، یازدهم شد. متخصص فرانسوی GS موفق به کسب 16 مسابقه و سه عنوان فصل شده است که آخرین آنها در سال گذشته است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مارک لاتام به دلیل توئیت همجنسگرا هراسی که وزیر کار را از نظر جسمی بیمار کرد، محکوم شد | سیاست نیو ساوت ولز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، پنی شارپ، وزیر محیط زیست …