‘اعتراض! اعتراض! اعتراض!’ آیا واقعاً دونالد ترامپ روز سه شنبه دستگیر می شود؟

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

دونالد ترامپ مدعی است که قرار است روز سه شنبه دستگیر شود و از طرفدارانش خواسته است تا اعتراض کنند.

اما به قول خودش چقدر احتمال دارد که رئیس جمهور سابق آمریکا دستگیر شود؟

ادعای ترامپ در حالی مطرح می‌شود که هیئت منصفه نیویورک در حال تحقیق درباره پرداخت‌های غیراخلاقی به زنانی است که ادعا می‌کنند با رئیس‌جمهور سابق رابطه جنسی داشته‌اند.

حتی در حالی که وکیل و سخنگوی او گفتند که هیچ ارتباطی از سوی دادستان وجود نداشته است، ترامپ در پستی در شبکه اجتماعی خود اعلام کرد که انتظار دارد روز سه شنبه بازداشت شود.

به نظر می‌رسید پیام او برای جلوگیری از اعلام رسمی دادستان‌ها و برانگیختن خشم پایگاه حامیانش پیش از اتهامات مورد انتظارش طراحی شده بود. در عرض چند ساعت، کمپین او درخواست های جمع آوری کمک های مالی را برای حامیانش ارسال کرد، در حالی که جمهوری خواهان با نفوذ در کنگره و حتی برخی از نامزدهای اعلام شده و بالقوه رقیب بیانیه هایی در دفاع از او صادر کردند.

در پست بعدی که فراتر از تشویق وفاداران به اعتراض در مورد خطر قانونی او بود، نامزد ریاست جمهوری 2024 خشم فراگیر خود را با تمام حروف بزرگ متوجه دولت بایدن کرد و چشم انداز ناآرامی های مدنی را مطرح کرد:

“وقتشه!!!” او نوشت. ما دیگر نمی توانیم این اجازه را بدهیم. آنها ملت ما را می کشند در حالی که ما عقب نشسته ایم و تماشا می کنیم. ما باید آمریکا را نجات دهیم! اعتراض، اعتراض، اعتراض!!!»

همه اینها، به شیوه های پیشگویی، لفاظی هایی را که او اندکی قبل از قیام در کنگره ایالات متحده در 6 ژانویه 2021 به کار برد، برانگیخت. پس از شنیدن صحبت های رئیس جمهور وقت در یک راهپیمایی در واشنگتن صبح آن روز، حامیان او به سمت کنگره راهپیمایی کردند و سعی کردند جلوی قیام را بگیرند. تاییدیه کنگره برای پیروزی جو بایدن دموکرات در کاخ سفید، شکستن درها و پنجره های ساختمان و کتک خوردن و خون آلود شدن افسران.

گمان می‌رود که آلوین براگ، دادستان منطقه، در تحقیقات مربوط به پول‌های بی‌صدا به اتهامات محاکمه شود و اخیراً به ترامپ این فرصت را داد تا در برابر هیئت منصفه شهادت دهد. مقامات محلی مجری قانون در حال آماده شدن برای پیامدهای امنیت عمومی یک پیگرد بی سابقه رئیس جمهور سابق آمریکا هستند.

در یک ایمیل داخلی پس از اظهارات ترامپ، براگ گفت که مجری قانون تضمین می کند که 1600 نفری که در دفتر او کار می کنند در امان بمانند و “هر گونه تهدید خاص یا معتبر” مورد بررسی قرار گیرد.

هیچ اعلام عمومی در مورد هیچ چارچوب زمانی برای کار محرمانه هیئت منصفه بزرگ در این پرونده وجود ندارد. به گفته یکی از افراد آشنا به تحقیقات که مجاز به بحث عمومی در مورد این پرونده نبود و به شرط ناشناس ماندن صحبت کرد، حداقل یک شاهد دیگر باید شهادت دهد، که بیشتر نشان می دهد که هنوز رای به کیفرخواست صادر نشده است.

این امر ترامپ را از رفتن به پلتفرم رسانه های اجتماعی خود و گفتن “نشت اطلاعات غیرقانونی” از دفتر براگ منصرف نکرد، نشان می دهد که “نامزد پیشرو جمهوری خواه دور و دور و رئیس جمهور سابق ایالات متحده آمریکا، در روز سه شنبه هفته آینده دستگیر خواهد شد.” ”

سوزان نچلس، وکیل ترامپ، گفت که پست ترامپ «براساس گزارش‌های رسانه‌ای» بوده است و یک سخنگوی آن گفت که «هیچ اطلاعیه‌ای» از دفتر براگ دریافت نشده است، اگرچه منشأ اشاره ترامپ در روز سه‌شنبه مشخص نیست. دفتر دادستانی منطقه از این موضوع خودداری کرد اظهار نظر.

دستیاران و تیم حقوقی ترامپ برای احتمال کیفرخواست آماده شده اند. اگر چنین اتفاقی بیفتد، تنها در صورتی دستگیر می‌شود که از تسلیم خودداری کند. وکلای ترامپ قبلاً گفته بودند که او از روال عادی پیروی خواهد کرد، به این معنی که او احتمالاً با تسلیم شدن در بخش پلیس نیویورک یا مستقیماً به دفتر براگ موافقت خواهد کرد.

مشخص نیست که آیا حامیان ترامپ به فراخوان اعتراضی او توجه خواهند کرد یا اینکه او همان قدرت متقاعدکننده ای را که به عنوان رئیس جمهور داشت حفظ خواهد کرد. پست های ترامپ در Truth Social عموماً کمتر از آنچه قبلاً در توییتر دریافت می کرد مورد توجه قرار می گیرد، اما او پایگاه عمیقاً وفاداری دارد. عواقب شورش 6 ژانویه، که در آن صدها نفر از وفادار به ترامپ دستگیر و در دادگاه فدرال محاکمه شدند، همچنین ممکن است شور و شوق طرفداران را برای رویارویی کاهش داده باشد.

کیفرخواست 76 ساله ترامپ پس از سال ها تحقیق در مورد معاملات تجاری، سیاسی و شخصی او تحولی خارق العاده خواهد بود.

حتی در حالی که ترامپ آخرین کارزار انتخاباتی خود را در کاخ سفید دنبال می‌کند، شکی نیست که کیفرخواست باعث حواس‌پرتی شود و به مخالفان و منتقدان خسته از رسوایی‌های حقوقی که مدت‌هاست او را فراگرفته است، علوفه بدهد.

علاوه بر تحقیقات مربوط به پول خاموش در نیویورک، ترامپ با تحقیقات جنایی جداگانه در آتلانتا و واشنگتن به دلیل تلاش هایش برای لغو نتایج انتخابات 2020 مواجه است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

لوئیس همیلتون اعتراف می کند که مرسدس برای گرفتن ردبول به «آخر سال» نیاز دارد | لوئیس همیلتون

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، لوئیس همیلتون پذیرفته است که ممکن …