قانونگذار در مورد توافق برای بحث در مورد لایحه ترانس، بحث را متوقف می کند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

قانون‌گذاری که هفته‌ها کار مجلس قانونگذاری نبراسکا را در اعتراض به لایحه‌ای که درمان‌های تأییدکننده جنسیت برای افراد زیر سن قانونی را ممنوع می‌کند به تعویق انداخته است، در توافقی که هفته آینده قانون‌گذاران در مورد این لایحه بحث خواهند کرد، کار خود را متوقف کرده است.

سناتور ماچائلا کاوانا، از اوماها، از اواخر فوریه برای اعتراض به این لایحه، هر لایحه را در مقابل مجلس قانونگذاری – حتی لایحه هایی که از او حمایت می کرد – تنظیم کرده بود. این لایحه که توسط یک قانونگذار دانشجوی سال اول ارائه شده و توسط محافظه کاران راستگرای تندرو حمایت می شود، درمان های تایید کننده جنسیت مانند درمان های هورمونی و جراحی تایید جنسیت برای افراد 18 سال و کمتر را غیرقانونی می کند.

کاوانا تلاش خود را زمانی آغاز کرد که این لایحه از کمیته خارج شد، اصلاحیه‌ای پس از اصلاح ارائه کرد و به همان اندازه که قوانین نبراسکا اجازه می‌داد روی میکروفون صرف کرد تا لوایح را به گروگان نگه دارد. او گفت که تا پایان جلسه 90 روزه به این کار ادامه خواهد داد.

کاوانو در آن زمان گفت: «من جلسه را بر سر این لایحه به آتش می کشم.

در نیمه های جلسه چهارشنبه، حتی یک لایحه به تصویب نرسیده بود، و تنها تعداد انگشت شماری از دور اول از سه دور مناظره پیش رفته بودند، که به لطف تلاش های بی امان کاوانا بود.

اما روز پنجشنبه، سناتور جان آرچ، رئیس مجلس قانونگذاری، اعلام کرد که پس از اینکه کاوانا به دنبال مصالحه به او نزدیک شد، توافقی برای شکستن این بحران حاصل شده است. کاوانو موافقت کرد که در صورتی که آرچ موافقت کند صورتحساب درمان های ترنس را به جلوی صف بکشد، فعالیت خود را متوقف کند. بحث در مورد این لایحه اکنون از روز سه‌شنبه و زمانی که قوه مقننه پس از تعطیلات طولانی آخر هفته تشکیل می‌شود، آغاز می‌شود.

آرچ گفت: «هر دو موافق بودیم که بهتر است صحبت در مورد این موضوع در سایر لوایح را متوقف کنیم، بلکه فقط در مورد خود لایحه بحث کنیم.

کاوانو در اوایل این فرآیند گفته بود که امیدوار است این لایحه را از ارائه به صحن قانونگذاری برای بحث باز دارد. اما تا روز چهارشنبه، او خواستار رأی‌گیری شد تا در مورد اینکه کدام قانون‌گذاران «نفرت علیه کودکان» را قانونی می‌کنند، قرار دهد.

این توافق احتمالاً نشانه‌ای از این است که کاوانو فکر می‌کند که رأی‌هایی را برای از بین بردن این لایحه در هنگام رای‌گیری در روز پنجشنبه دارد. او به چندین خبرگزاری گفت که اگر این لایحه پیش برود، او برای باقیمانده جلسه بررسی هر لایحه را از سر خواهد گرفت.

لایحه نبراسکا و لایحه دیگری که افراد ترنس را از استفاده از حمام و رختکن یا بازی در تیم های ورزشی که با جنسیت ذکر شده در شناسنامه آنها همخوانی ندارند، ممنوع می کند، از جمله 150 لایحه ای است که افراد ترنس را هدف قرار می دهد که در قانونگذاران ایالتی ارائه شده است. سال در برخی از ایالت‌های تحت رهبری جمهوری‌خواهان، از جمله داکوتای جنوبی، یوتا و می‌سی‌سی‌پی، ممنوعیت‌هایی برای مراقبت جنسیتی از کودکان زیر سن قانونی اعمال شده است. آرکانزاس و آلاباما ممنوعیت هایی دارند که به طور موقت توسط قضات فدرال مسدود شد.

لایحه ای گسترده در کنتاکی که مراقبت های تایید کننده جنسیت در خردسالان را ممنوع می کند، این هفته توسط جمهوری خواهان به سرعت طی روند قانون گذاری انجام شد و روز پنجشنبه به تصویب رسید. انتظار می رود که از وتوی وعده داده شده توسط فرماندار جان سالم به در ببرد.

مانند آن ایالت ها، قانونگذاران محافظه کار در نبراسکا تسلط دارند. اما مجلس قانونگذاری نبراسکا از چند جهت منحصر به فرد است: این مجلس رسماً غیرحزبی است و یک مجلس تک مجلسی با تنها 49 قانونگذار. اگرچه لوایح می توانند با اکثریت ساده تایید شوند، برای غلبه بر یک فیلیباستر 33 رای لازم است. مجلس قانونگذاری نبراسکا در حال حاضر متشکل از 32 جمهوری خواه و 17 دموکرات ثبت نام شده است – فقط به اندازه ای است که اقلیت بتوانند لوایحی را که دوست ندارند در صورت کنار هم بودن، مسدود کنند.

گروه حامی LGBTQ OutNebraska از مخالفان این لایحه فراخوان داده است تا هفته آینده به صورت دسته جمعی در کنگره ایالتی با پوشیدن بنفش، آبی، صورتی و/یا سفید ظاهر شوند تا گالری اتاق را پر کنند.

آرک پیش از مناظره هفته آینده فراخوان خود را صادر کرد و خاطرنشان کرد که شور و شوق در هر دو طرف بالا خواهد بود.

وی گفت: “همکاران، این مسائل ما را به چالش می کشد تا در روزهای باقی مانده با نجابت رفتار کنیم.” مردم انتظار کمتری ندارند و ما نیز نباید از یکدیگر انتظار داشته باشیم. بیایید سخنان خود را با دقت بسنجیم و در روزهای آینده دولتمردی خود را نشان دهیم.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

واتیکان می گوید که پاپ فرانسیس پس از بستری شدن در بیمارستان به دلیل مشکلات تنفسی به تدریج بهبود می یابد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، واتیکان می گوید که پاپ فرانسیس …