مسابقات جام حذفی گریمسبی نشان دهنده مسیر شهر از پاسگاه به پیشگام سبز است | گریمزبی

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اسآچا بارون کوهن بسیار با استعداد است، اما از سال 2016 محبوبیت او در یکی از پاسگاه های ساحلی برجسته انگلستان به شدت کاهش یافته است. هفت سال پیش، گریمزبی، یک فیلم جاسوسی، کمدی و هیجان انگیز که با همکاری این بازیگر نوشته و تهیه شده بود، در سینماهای بریتانیا با شهر لینکلنشر در شمال شرقی که به عنوان یک محله یهودی نشین خشن، پر از زباله و معتاد به تصویر کشیده شده بود، اکران شد.

مهم نیست که فیلمبرداری عمدتاً در تیلبری، اسکس انجام شده است، قطعاً آن نوع برخورد هالیوودی نبود که اکثر گریمبری ها می خواستند. بارون کوهن نقش نوبی را بازی کرد، یک بیکار، بیکار، گریمزبی، هولیگان فوتبال و پدر 11 فرزند، که با برادر جاسوس خود MI6، سباستین (مارک استرانگ) در برخی از فرارهای بین المللی مو به مو به سبک جیمز باند می پیوندد.

بارون کوهن در حالی که برای این نقش آماده می شد، بازی گریمسبی را در پارک بلوندل تماشا کرد و با پوشیدن یک پیراهن کپی باشگاه، متعاقباً به طرفداران در میخانه ها پیوست. او در آن زمان گفت: «من می‌خواستم کشف کنم که چه چیزی باعث می‌شود آنها تیک بزنند. «آیا آنها واقعاً قاتل هستند؟ آنچه من متوجه شدم این است که مردم در حال تعطیلی هستند زیرا پس از تعطیلی صنعت ماهیگیری هیچ شغلی وجود ندارد. بخش های بزرگی از شهر متروکه است. توهین به این افراد اشتباه است.»

امروز بارون کوهن را با واقعیتی بسیار ظریف‌تر استقبال می‌کند. هیجان ایجاد شده توسط لیگ دو گریمسبی به مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی یکشنبه در برایتون، با نقش جدید اضافی باشگاه به عنوان مرکزی برای بازسازی شهر و جابجایی آن در پیشاهنگ اقتصاد سبز رو به رشد بریتانیا، تقویت شده است.

ساشا بارون کوهن (جلو) در فیلم گریمزبی.
ساشا بارون کوهن (جلو) در فیلم گریمزبی. عکس: کریس رافائل

هنگامی که گاوین هولوهان، هافبک، پس از تبدیل دو پنالتی که گریمزبی را در دور پنجم ساوتهمپتون برد 2-1 کرد، با مصاحبه‌کنندگان تلویزیونی صحبت کرد، او این حس رو به رشد را در بر گرفت که کلیشه‌های قدیمی و تنبل درباره خانه‌اش به گذشته منتقل می‌شوند. هولوهان گفت: “من بسیار افتخار می کنم که برای این باشگاه بازی می کنم.” “این مانند یک خانواده بزرگ است و برای جامعه محلی بسیار مهم است. همه با هم در آن هستند.»

جیسون استوکوود، مالک مشترک گریمسبی، یک کارآفرین دات‌کام (و مشارکت‌کننده آبان نیوز) است که به همراه تاجر دیگرش، اندرو پتیت، باشگاه را در سال 2021 خریدند و بر ارتقای بهار گذشته از لیگ ملی نظارت داشتند. همان‌طور که او از پیشرفت هولوهان و همکارانش در زمین خوشحال است، دید محلی وسیع‌تری دارد.

این باشگاه را در مرکز مجموعه ای از ابتکارات مرتبط قرار می دهد که برای مقابله با چالش های اقتصادی و اجتماعی شهر طراحی شده است و در عین حال به عنوان نمونه اولیه برای تغییرات محلی، منطقه ای و در نهایت ملی خدمت می کند.

خارج از زمین، استوکوود با امیلی بولتون، یک کارآفرین اجتماعی، در شکل‌گیری «آینده ما»، پروژه‌ای که یک مدل اقتصادی جدید و بسیار سبز برای جوامع فراصنعتی انگلستان ایجاد می‌کند، پیوسته است.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

بولتون که قبلاً در سانفرانسیسکو کار می‌کرد، اولین اوراق قرضه تأثیر اجتماعی در جهان را تأسیس کرد – شامل سرمایه‌گذاران سرمایه‌گذاری برای طرح‌های بازده اجتماعی و همچنین بازده مالی – و طرحی تقریباً مشابه برای گریمزبی دارد. او می گوید: «گریمباری ها ایده های خوبی دارند. اما ما به چیزی بهتر از همان مدل قدیمی نیاز داریم که در آن پول کمی وارد می‌شود اما توسط افراد خارج از منطقه کنترل می‌شود، بدون اینکه تعهدی طولانی مدت به شهر داشته باشند.»

بر این اساس اسپانسر پیراهن باشگاه myenergi است، یک تجارت سبز محلی که نوآوری‌های آن شامل Zappi، یک شارژر خودروی برقی خورشیدی است. جردن برومپتون، یکی از بنیانگذاران بومی، که چندین پیشنهاد برای نقل مکان کسب و کار به خارج از کشور یا جاهای دیگر در بریتانیا را رد کرده است، می گوید: “شما به معنای واقعی کلمه در آفتاب رانندگی می کنید.” استعداد در گریمزبی شگفت انگیز است. شرکت‌های دیگر ممکن است در خارج از کشور تولید کنند، اما اگر در منطقه محلی خود سرمایه‌گذاری کنید، خیلی بیشتر به دست خواهید آورد. من عاشق این شهر هستم و باشگاه فوتبال ضربان قلب آن است. قهرمانی در جام حذفی نمونه‌ای از این است که قهرمان گریمزبی دوباره اشتباه می‌کند.

دبی کوک، موافق است. مدیر اجرایی پویا شهر گریمسبی قبلاً نقشی معادل با YMCA منطقه ای ایفا می کرد و تلاش می کرد اطمینان حاصل کند که جوانان منطقه می توانند به فرصت های پیشرفته دسترسی داشته باشند.

جیسون استوکوود، یکی از مالکان، تماشاگر پیروزی گریمزبی تاون در برابر ساوتهمپتون است.
جیسون استوکوود، یکی از مالکان، تماشاگر پیروزی گریمزبی تاون در برابر ساوتهمپتون است. عکس: جیمز مارش / رکس / شاتر استوک

او یکی از حامیان بزرگ ایست مارش یونایتد است، یک طرح مسکن اجتماعی که خانه‌های اجاره‌ای خصوصی و فرسوده را در یک منطقه محروم خاص خریداری می‌کند و آنها را به خانه‌های بازسازی‌شده و مقرون به صرفه تبدیل می‌کند. کوک می‌گوید: «اگر در جایی زندگی می‌کنید که استاندارد نیست، این روی کل دیدگاه شما از زندگی تأثیر می‌گذارد. «اگر ساشا بارون کوهن اکنون به اینجا باز می‌گشت، متوجه می‌شود که باشگاه فوتبال و شهر به عصر جدید و مبتنی بر ارزش‌ها رفته‌اند. من هر کسی را به چالش می کشم که شور و غرور را احساس نکند.»

کریستین گرین، مدیر کلوپ و عضو بنیاد خوب مشترک، مسئول سازماندهی جامعه است که در ایجاد پیوندهایی که تیم گریمزبی پل هرست را به سرزمین خود پیوند می‌دهد، کمک می‌کند. او می‌گوید: «گریمزبی پر از افراد قوی و باهوش است و باشگاه به آنها کمک می‌کند اعتماد و همکاری ایجاد کنند». هیچ راهی آسان‌تر از فوتبال برای گرد هم آوردن مردم وجود ندارد. به آنها صدایی می دهد.»

اگرچه استوکوود همیشه قصد داشت تا شهر گریمسبی را کاتالیزوری برای تغییر در جامعه‌ای کند که سال‌ها حکومت دور و از بالا به پایین توسط سیاستمداران مستقر در وست‌مینستر و شرکت‌های چندملیتی دورافتاده ناتوان شده بود، اما معرفی او با بولتون از طریق دوستان مشترک در سال 2021 نقطه عطفی بود.

بولتون، طی دوران بهبودی دو ساله پس از بیماری شدید مبتلا به کووید در مارس 2020، رویای ایجاد یک دنیای جدید شجاع را در سر داشت. یا به طور خاص یک قرارداد اجتماعی جدید شامل توزیع عادلانه ثروت بین دولت، تجارت، امور مالی و بشردوستان است که قادر به توانمندسازی جوامع محلی و همچنین مبارزه با وضعیت اضطراری آب و هوا هستند.

اکنون این ایده ها در گریمزبی به ثمر می رسند. بولتون می گوید: «احساس می کنید که این لحظه شماست. “ما باید آن را تصرف کنیم.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

واتیکان می گوید که پاپ فرانسیس پس از بستری شدن در بیمارستان به دلیل مشکلات تنفسی به تدریج بهبود می یابد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، واتیکان می گوید که پاپ فرانسیس …