مسافران بریتانیا میلیون‌ها نفر از خطوط هوایی در بازپرداخت و هزینه‌های پرداخت نشده بدهکار هستند | صنعت هواپیمایی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بر اساس تحقیقات گروه مصرف کننده What?، خطوط هوایی از جمله Wizz Air و Ryanair میلیون ها پوند از بازپرداخت و هزینه های پرداخت نشده به مسافران بدهکار هستند.

این سازمان از دولت و تنظیم‌کننده‌ها خواست تا نسبت به 4.5 میلیون پوندی که شرکت‌های هواپیمایی در احکام دادگاه‌های منطقه (CCJs) بدهی دارند، اقدام فوری انجام دهند و اجرای فعلی حمایت از مسافران هوایی را “عملاً ناقص” توصیف کرد.

کدام؟ از “قوانین ضعیف” و “سیستم حل اختلاف ناکارآمد” به دلیل عدم کمک به مسافران در اجرای حقوق خود انتقاد کرد.

مصرف کنندگان در صورتی که معتقدند یک شرکت هواپیمایی به تعهدات قانونی خود عمل نکرده است، می توانند پرداخت را از طریق دادگاه های شهرستان پیگیری کنند. سپس CCJ می تواند برای شرکت صادر شود که آنها را ملزم به پرداخت به مسافر می کند.

روسیو کونچا، کدام؟ مدیر سیاست و حمایت، گفت: «میزان احکام دادگاه‌هایی که علیه شرکت‌های هواپیمایی بزرگ انباشته می‌شوند، نتیجه سیستمی است که در آن شانس‌ها علیه مسافران انباشته می‌شود و شرکت‌های هواپیمایی احساس می‌کنند که به طور معمول تعهدات قانونی خود را برای پرداخت بازپرداخت و غرامت نادیده می‌گیرند.»

بر اساس تجزیه و تحلیل گروه مصرف کننده از Registry Trust، فهرستی از اسناد دادگاه و جریمه ها در انگلستان و ولز، Wizz Air تقریبا نیمی از کل بدهی را به خود اختصاص می دهد.

در دسامبر، سازمان هوانوردی غیرنظامی (CAA) “نگرانی های قابل توجهی” را با ویز ایر در مورد تعداد بالای شکایات و تاخیر در پرداخت بدهی مسافران به آنها مطرح کرد. این شرکت هواپیمایی «سطح بی‌سابقه اختلال» در طول همه‌گیری را مقصر دانست و گفت که «تدابیری را برای اطمینان از آمادگی بهتر ما، از جمله منابع بیشتر خدمات مشتری و فرآیندهای بازنگری شده، اتخاذ می‌کند».

این سازمان از ماه دسامبر تاکنون بیش از 400 CCJ را حل و فصل کرده است، و افزود که پرونده های باقی مانده بیشتر مربوط به عدم دریافت احکام از دادگاه ها “به دلیل مشکلات دریافت پست” بوده است.

یک سخنگوی گفت: «ثبت نام های آنلاین اطلاعات مورد نیاز برای حل و فصل پرونده را در اختیار ما قرار نمی دهند. بنابراین، ما باید به دادگاه های فردی مکاتبه کنیم تا در مورد هر موردی که از آن مطلع شدیم، درخواست اطلاعات کنیم و سپس منتظر دریافت آن اطلاعات باشیم. همه اینها یک فرآیند پیچیده و زمان بر را ایجاد می کند.

ما این موضوع را بسیار جدی می‌گیریم و تمام تلاش خود را برای رفع این مشکلات و حل و فصل همه پرونده‌های باقی‌مانده در سریع‌ترین زمان ممکن انجام می‌دهیم. مشتریان می‌توانند مستقیماً با استفاده از وب‌سایت یا برنامه ما با ما تماس بگیرند تا اطلاعاتی درباره یک قضاوت برجسته ارائه کنند.»

کدام؟ از CAA خواست تا در مورد فعالیت های اجرایی خود شفاف تر باشد.

آنا بولز، رئیس سیاست مصرف کنندگان و اجرای قوانین در CAA، گفت: «مسافران خطوط هوایی باید به درستی انتظار داشته باشند که خطوط هوایی با آنها رفتار عادلانه ای داشته باشند و شکایات و ادعاهای آنها به شیوه ای سریع و کارآمد حل شود.

ما در حال بررسی عملکرد ویز ایر هستیم و نسبت به حجم بالای شکایات و تأخیر در پرداخت بدهی مسافران ابراز نگرانی کرده‌ایم و مشخص کرده‌ایم که سطح قابل قبولی از خدمات ارائه نمی‌کند.»

وی افزود: «آخرین داده‌های ما در مورد شکایات خطوط هوایی به‌زودی منتشر خواهد شد، همراه با اقدامات بعدی که قصد داریم در صورت عدم بهبود خدمات انجام دهیم».

مجموعه داده Registry Trust نشان می دهد که رایان ایر دارای 840 CCJ برجسته است که مجموعاً 549892 پوند است و Tui Airways هنوز 313 CCJ به ارزش 1.26 میلیون پوند را تسویه نکرده است. بریتیش ایرویز دارای 82 CCJ برجسته است که مجموعاً به 96042 پوند می رسد در حالی که Jet2 دارای چهار هواپیما است که مجموعاً 1434 پوند است.

طبق داده‌ها، EasyJet از 884 CCJ برجسته 611,436 پوند بدهکار است در حالی که Tui Airways 1.26 میلیون پوند در 313 CCJ بدهکار است. EasyJet به کدامیک گفت؟ پول را پرداخت کرده بود اما ثبت نام به روز نشده است.

یک سخنگوی Tui همچنین گفت که ارقام ذکر شده لزوما هنوز بدهکار نیستند. آنها گفتند: “در بیشتر موارد فقط نشان دهنده این است که سابقه برای نشان دادن پرداخت به روز نشده است.” “توی ایرویز اقداماتی را برای رسیدگی به این رکورد انجام خواهد داد.”

خطوط هوایی عضو طرح حل و فصل AviationADR هستند، به جز BA، که عضو مرکز حل و فصل مؤثر اختلافات (CEDR) است، و Jet2، که در طرحی ثبت نام نکرده است.

سخنگوی CEDR گفت: “ما وظیفه خود را برای ارائه ADR مستقل و بی طرفانه به مصرف کنندگان و شرکت ها بسیار جدی می دانیم.”

برای نظر دادن به AviationADR، Ryanair، Jet2 و BA مراجعه شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

حکم شش ملت: ایرلند مسلط و سوپر دوپون تحسین می کنند | ورزش

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، بازیکن مسابقات فرانسه ممکن است عنوان …