آمریکا تصاویری از برخورد جت روسی با پهپاد آمریکایی بر فراز دریای سیاه منتشر کرد | ارتش آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ویدئوی قابل توجهی که توسط پنتاگون منتشر شده است لحظاتی قبل از برخورد یک جنگنده روسی با پهپاد ریپر 32 میلیون دلاری آمریکا پس از پاشیدن سوخت جت صبح روز سه شنبه بر فراز دریای سیاه را نشان می دهد.

این فیلم از طبقه بندی خارج شده نشان می دهد که یک جت Su-27 Flanker دو عبور بسیار نزدیک از پهپاد بدون سرنشین را نشان می دهد و در مقابل آن سوخت پاشیده است، تاکتیک آزاردهنده ای که کارشناسان آمریکایی می گویند قبلاً دیده نشده است.

در پاس دوم، Su-27 به قدری به MQ-9 Reaper نزدیک می‌شود که تصویر برای مدت کوتاهی پیکسلی می‌شود که نشان می‌دهد یک برخورد اتفاق افتاده است.

هنگامی که دوربین بهبود می‌یابد، یک بال ملخ خمیده دیده می‌شود – آسیبی به اندازه‌ای جدی است که نیروی هوایی ایالات متحده بتواند پهپاد را مجبور به سقوط کند. این در آب های بین المللی در دریای سیاه سقوط کرد و مقامات ارشد روسیه گفته اند که امیدوارند آن را نجات دهند.

مقامات آمریکایی گفتند که این فیلم “کاملاً تایید می کند” برخورد و تخلیه سوخت وجود دارد – اما آنها اضافه کردند که این فیلم قصد خلبان روسی و اینکه آیا قصد حمله به Reaper را داشته است را تأیید نمی کند.

ارتش ایالات متحده ویدئویی را منتشر کرد که نشان می دهد جنگنده سوخو-27 روسیه با پهپاد آمریکایی ام کیو-9 ریپر بر فراز دریای سیاه برخورد می کند. pic.twitter.com/4wrHauzObC

– لوکاس تاملینسون (@LucasFoxNews) 16 مارس 2023

با توقف تصاویر می توان دریافت که Su-27 حداقل به چهار موشک مسلح شده است. ایالات متحده گفته است که ریپر غیرمسلح بوده و به احتمال زیاد نظارت و شناسایی مربوط به درگیری در اوکراین را انجام می دهد.

پنتاگون گفت این فیلم که حدود 40 ثانیه طول می کشد، توسط ارتش ایالات متحده برای مدت طولانی ویرایش شده است، اما وقایع را به ترتیب متوالی در پایان یک دوره مداوم آزار و اذیت توسط دو جت روسی نشان می دهد.

ایالات متحده قبلاً گفته بود که این پهپاد پس از آن آسیب دیده است که یک جفت Su-27 حداقل نیم ساعت در تلاش برای مختل کردن آن با ریختن سوخت روی آن و پرواز در مقابل آن بود. مقامات نیروی هوایی ایالات متحده در اوایل این هفته گفتند که این جت ها 19 بار نزدیک هواپیمای بدون سرنشین پرواز کردند و سه یا چهار بار آخر سوخت جت را پاشیدند.

گرافیک

روسیه اتهامات آمریکا مبنی بر اینکه جت هایش در این حادثه بی احتیاطی عمل کرده اند را رد کرده و تماس هواپیماهایش با پهپاد را رد کرده است. این سازمان اصرار دارد که پهپاد پس از انجام یک “مانور تند” از آسمان سقوط کرده و به سمت کریمه پرواز کرده است، جایی که روسیه از سال 2014 آن را اشغال کرده است.

این ویدئو با شرح زیر منتشر شد: «دو هواپیمای سوخو ۲۷ روسی یک رهگیری ناایمن و غیرحرفه‌ای با یک هواپیمای بدون سرنشین MQ-9 نیروی هوایی ایالات متحده، اطلاعاتی، نظارتی و شناسایی انجام دادند که در حریم هوایی بین‌المللی بر فراز دریای سیاه در ۱۴ مارس ۲۰۲۳ فعالیت می‌کرد. سوخو-27های روسی سوخت را بر روی ملخ MQ-9 ریخته و با آن برخورد کردند که باعث شد نیروهای آمریکایی مجبور شوند MQ-9 را در آبهای بین المللی سرنگون کنند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

جاستین برانک، تحلیلگر هوانوردی در اندیشکده روسی، گفت: «فیلم دو پاس بسیار نزدیک و غیرحرفه‌ای را در زوایای حمله نشان می‌دهد که با ادعای ایالات متحده مبنی بر اینکه خلبان روسی درگیر در این برخورد بی‌احتیاط پرواز می‌کرده است، مطابقت دارد. به طور تصادفی با MQ-9 برخورد کرد.

روز چهارشنبه، آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در آمریکا، این حادثه را تحریک آمیز خواند. وی با متهم کردن ایالات متحده به تامین اطلاعات به کیف گفت: “ما نگران فعالیت غیرقابل قبول ارتش آمریکا در مجاورت مرزهای خود هستیم.” آمریکا سفیر خود را به خاطر این حادثه احضار کرده بود.

MQ-9 Reaper یک هواپیمای بزرگ با خلبانی از راه دور است که 11 متر طول دارد و طول بال آن بیش از 22 متر است و در صورت لزوم می توان آن را مسلح کرد. نیروی هوایی ایالات متحده می گوید که استفاده اولیه از آن به عنوان “دارایی جمع آوری اطلاعات” است، اما اغلب در حملات هواپیماهای بدون سرنشین علیه اهداف در جنگ جاری علیه تروریسم استفاده شده است.

لوید آستین، وزیر دفاع و ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک، با همتایان روسی خود در مورد انهدام پهپاد صحبت کرده اند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رئیس استانداردهای پارلمانی تبرئه نماینده SNP از قلدری را تکذیب کرد | سیاست

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، کمیسر استانداردهای پارلمانی گزارش ها …