مذاکرات حقوقی با معلمان در انگلیس ممکن است هفته آینده پس از آخرین اعتصابات آغاز شود | درس دادن

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پس از اعتصاب هایی که انتظار می رود در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه مدارس سراسر انگلیس را مختل کند، مذاکرات حقوق بین معلمان و دولت ممکن است به طور جدی از هفته آینده آغاز شود.

اتحادیه ملی آموزش (NEU) آخرین اعتصاب های برنامه ریزی شده دو روزه خود را در انگلیس ادامه می دهد، که به معنای غیبت بسیاری از دانش آموزان از مدرسه یا کار در خانه است، علیرغم پیشنهاد گیلیان کیگان، دبیر آموزش و پرورش، برای آغاز مذاکرات در صورت تماس آنها را خاموش کنند.

NEU استدلال کرد که دولت های قبلی در حالی که اقدامات صنعتی در حال انجام بود، مذاکراتی را انجام دادند، اخیراً در سال 2011، و کیگان را متهم کرد که به جای مذاکره، «سنگ مانعی برای بازی سیاسی» ایجاد کرده است.

وزارت آموزش و پرورش (DfE) در حالی که اعتصابات برنامه ریزی شده بود از شروع مذاکرات امتناع کرده است، اما پایان دور فعلی اقدام صنعتی NEU به طور خلاصه دریچه ای را برای آغاز گفتگوها باز می کند.

کیگان با رهبران اتحادیه‌های دیگر، از جمله انجمن ملی دبیران و انجمن رهبران مدارس و کالج‌ها، گفتگوهای جداگانه‌ای انجام داده است، و DfE اشاره می‌کند که معلمان در خطر از دست دادن یک معامله حقوقی مشابه آنچه که با پرستاران در حال مذاکره است، می‌روند.

دکتر پاتریک روچ، دبیر کل اتحادیه معلمان NASUWT، گفت که کیگان پس از ملاقات با او در این هفته، پذیرفت که مذاکرات مفصل باید “بدون تاخیر” ادامه یابد. روچ گفت: “هیچ چیزی وجود ندارد که اکنون مانع مذاکرات مفصل و دستیابی به توافق روی میز شود.”

کیگان در «نامه‌ای به والدین» که روز سه‌شنبه منتشر شد، گفت که آخرین اعتصاب‌ها غیرضروری است. “تنها شرط من [for talks] این بود که اعتصاب متوقف شده است تا این بحث ها با حسن نیت و بدون اختلال انجام شود. «این همان پیشنهاد و شرایطی بود که به اتحادیه‌های کارگری پرستاران، کارکنان آمبولانس و فیزیوتراپیست‌ها ارائه شد. آن اتحادیه ها این پیشنهاد را پذیرفتند، اعتصابات خود را متوقف کردند و اکنون به نمایندگی از اعضای خود به صورت خصوصی مذاکره می کنند.

اما رهبران NEU در نامه‌ای در پاسخ به کیگان گفتند: «معلمان در اسکاتلند توانسته‌اند پیشنهادی را در نظر بگیرند. در ولز، یک پیشنهاد جدی منجر به توقف اعتصاب NEU در دو نوبت در ماه گذشته شده است. دولت‌های اسکاتلند و ولز هیچ پیش‌شرطی را ضروری نمی‌دانستند و آسمان به داخل نمی‌افتاد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

برنامه‌های NEU برای چهارشنبه شامل تظاهرات ملی در لندن است که با تجمع در میدان ترافالگار به اوج خود رسید.

در همین حال، اتحادیه دانشگاه ها و کالج ها پس از یک وقفه برای مذاکره با کارفرمایان در مورد حقوق و بازنشستگی، اقدام صنعتی خود را از سر می گیرند. پس از عدم قطعنامه، اعضای UCU در ۱۵۰ دانشگاه بریتانیا از چهارشنبه تا ۲۲ مارس ۶ روز اعتصاب خواهند کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

لبنان به دلیل تابستان به دو منطقه زمانی متوالی تقسیم شد | لبنان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، تصمیم لحظه آخری دولت لبنان …