ایرلند غیرقابل توقف در حال حرکت به سمت «گرین واش» با تلاش انگلیس | تیم اتحادیه راگبی ایرلند

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اسo، جدای از روز سنت پاتریک، جشنواره چلتنهام و یک گرند اسلم بالقوه ایرلند در مسابقات قهرمانی شش ملت، آیا این هفته از دیدگاه ایرلندی می تواند بزرگتر باشد؟ برای علاقه مندان به تاریخ ورزشی پیراهن سبز، پاسخ مثبت است. تیم ایرلند 148 سال است که راگبی بین‌المللی بازی می‌کند و تاکنون هرگز در شهر زیبای دوبلین به یک گرند اسلم دست نیافته است.

تنها باری که قبلاً در جزیره ایرلند اتفاق افتاده است به سال 1948 باز می گردد که با شکوه جکی کایل بزرگ، ایرلند ولز را 6-3 در راونهیل در بلفاست شکست داد. جک دالی، حامی ایرلندی، پس از به ثمر رساندن این تلاش مهم، به شوخی گفت: «اگر ولز دوباره گل نزند، من قدیس می شوم» – در مقایسه با مهمانی خانه سلتیک، در صورتی که جهان، هیچ چیز دیگری نخواهد داشت. هیچ تیم رده 1 روز شنبه یک پاکسازی را با هزینه انگلیس انجام نداد.

در حالی که ایرلند گرند اسلم های اخیر بیشتری را در کاردیف در سال 2009 و تویکنهام در سال 2018 برده است، پیروزی در زمین خانگی واقعا جام مقدس بیضی شکل است. شایان ذکر است که فرانسه و ولز هر دو چهار بار این کار را در این قرن انجام داده‌اند، در حالی که اسکاتلند برای همیشه روزهای اوج سال‌های 1984 و 1990 خود را در موریفیلد گرامی خواهد داشت. انگلیس از سال 1995 موفق به مدیریت آن نشده است، قبل از اینکه 9 نفر از پانزدهم آغازین شنبه گذشته حتی متولد شوند.

سوال دیگری مطرح می‌شود: آیا شنبه، برای دزدی از کاتالوگ U2، می‌تواند زیباترین روز راگبی ایرلند باشد؟ با توجه به کمپین های بد ستاره گذشته آنها در جام جهانی، مواد اولیه به وضوح همه وجود دارد. متحد کردن چهار استان پرافتخار لینستر، اولستر، مونستر و کاناخت در ارتباط شادی آور به خودی خود هیچ دستاورد کوچکی نیست و قهرمانان محلی آنها به طور فزاینده ای با هر یک از اسلاف افسانه ای خود مطابقت دارند.

پیروزی 22-7 در ادینبورگ در روز یکشنبه، در نوع خود، به همان اندازه که راگبی بین‌المللی در چند وقت اخیر شاهد آن بوده است، نمایشی چشمگیر از حل مشکلات بود. اسکاتلند تیمی بیش از حد شایسته است، اما ایرلند همچنان آنها را با وجود کولاکی از آسیب دیدگی حفظ کرد که در نهایت منجر به پرتاب سیان هیلی شد که هوکر را پر کرد و جاش ون در فلایر به خط خطی پرتاب کرد.

برنامه‌ریزی احتمالی، انعطاف‌پذیری ذهنی و هوش تاکتیکی که باعث شد آنها بدون توجه به موفقیت خود ادامه دهند، نشان‌دهنده تیمی بود که همراه با فرانسه، از دیگر رقبای اروپایی خود فاصله گرفته‌اند. و هنگامی که فرانسه ماه گذشته به استادیوم آویوا آمد، آنها نیز به دلیل تناسب اندام، زور و ظرافت غول‌های سبز رنگ که به طور فزاینده‌ای شاداب بودند، به وضوح زیر نظر اندی فارل از خود لذت می‌بردند.

انتخاب آنها به عنوان بهترین تیم تاریخ ایرلند یک درخواست بزرگ است، اما، از نظر آماری، شک و تردید کمی وجود دارد. حتی زمانی که برایان اودریسکول، پل اوکانل و همکارانشان در سال 2009 در حال پرواز بودند، آنها چیزی شبیه به عمقی که اکنون ایرلند دارد، نداشتند. همچنین جالب است که برگه تیم توئیکنهام در سال 2018 را مرور کنیم. راب کرنی، کیت ارلز و سی جی استندر همگی خدمتگزاران برجسته ایرلندی بودند، اما جانشینانی مانند هوگو کینان، مک هانسن و کیلان دوریس در حال ارتقای ایرلند به ارتفاعات بالاتری هستند.

آنها به درستی در 13 مسابقه آزمایشی گذشته خود در خانه ثابت کرده اند که شکست ناپذیر هستند، در حالی که فارل در 20 بازی خانگی شش ملت، 19 پیروزی را رهبری کرده است. ایرلند در چند سال گذشته فقط دو بار شکست خورده است: یک شکست انفرادی مقابل نیوزیلند در ادن پارک در تابستان گذشته قبل از پیروزی در سری کلی معروف و شکست 30-24 از فرانسه در پاریس در فوریه گذشته.

ایرلند پیروزی مقابل اسکاتلند را جشن گرفت
ایرلند در 13 بازی تست خانگی گذشته خود ثابت کرده است که شکست ناپذیر است. عکس: آلن رنی / اکشن پلاس / شاتر استوک

همه اینها یک روز فوق العاده سخت دیگر را در دفتر انگلستان در این آخر هفته نشان می دهد. ایرلند بدون گاری رینگروس عالی، در مقابل اسکاتلند، و ایین هندرسون، که دستش شکسته است، خواهد بود، اما این تیم یک هیدرا چند سر است. جیمیسون گیبسون-پارک احتمالاً برای عرضه زیپ اضافی بازخواهد گشت، پیتر اوماهونی هنوز قدمی رو به عقب برداشته است و رایان برد حضوری سریع در حال رشد دارد. و پس از آن جانی سکستون وجود دارد که اکنون در کنار رونان اوگارا به عنوان پرکارترین امتیازآور در تاریخ شش ملت هم تراز است. به نظر می‌رسد که این آهنگ آواز قوی سکستون در مسابقات باشد، و احساسات بیشتری را در این آخر هفته پر از شور و شوق به ارمغان می‌آورد.

همانطور که هر کسی که شاهد بازی ایرلند و انگلیس در کروک پارک در سال 2007 بوده است می تواند شهادت دهد، دوبلین مکان بسیار سختی برای رفتن در چنین روزهای عظیمی است. آن شنبه، به دلیل طنین تاریخی محل برگزاری، فضا به همان اندازه که هر بازی Six Nations قبلا یا بعد از آن بوده است، فوق العاده بود. در نیمه اول، ایرلند در حال حاضر 23-3 پیش بود و نتیجه نهایی 43-13 مسلماً حتی بیشتر از شکست 53-10 فرانسه در شنبه گذشته، برای انگلیس یک تجربه هشیارکننده بود.

تنها کاری که بازدیدکنندگان می توانند انجام دهند این است که دوباره خودشان را جمع کنند و تلاش کنند تا با روح سال 2003 ارتباط برقرار کنند، سالی که انگلیس و ایرلند هر دو برای یک گرند اسلم در جاده قدیمی لنزداون تیراندازی می کردند. مارتین جانسون و تیمش از تکان خوردن در طول تقابل بدنام فرش قرمز قبل از بازی خودداری کردند و میهمانان پس از شروع مسابقه به همین ترتیب بی حرکت بودند و 42 بر 6 پیروز شدند و سپس قهرمان جام جهانی در همان سال شدند. آیا ایرلند می تواند آن شاهکار را تکرار کند؟ این هفته یک “گرین واش” را کامل کنید و دلیلی برای این کار نخواهند دید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …