رکورد نرخ بهره استرالیا پس از سقوط بانک سیلیکون ولی به احتمال زیاد پایان می یابد | بانکداری

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

با توجه به نگرانی‌های ناشی از سقوط بانک سیلیکون ولی بازارهای جهانی و سقوط سهام بانک‌ها، شرط‌ها در حال افزایش است که رکورد افزایش نرخ در استرالیا به پایان می‌رسد.

تغییر سریع در احساسات خبر خوبی برای صاحبان خانه های بدهکار است که با افزایش بازپرداخت وام مسکن دست و پنجه نرم می کنند، اگرچه تورم بالا همچنان خانوارها را تحت فشار قرار می دهد.

سقوط SVB که مقر آن در کالیفرنیا است، برخی از معامله گران را بر آن داشته است که حتی قیمت گذاری را با احتمال کاهش نرخ نقدی در استرالیا در اواخر سال جاری آغاز کنند، موقعیتی که تنها یک هفته پیش از حمایت کمی برخوردار بود.

پیتر سوان، استاد دانشکده بازرگانی دانشگاه نیو ساوت ولز، گفت که بانک مرکزی استرالیا در موقعیت دشواری قرار دارد زیرا اگر چرخه افزایش نرخ خود را همانطور که انتظار می‌رفت متوقف کند، ممکن است مجبور شود در تاریخ بعدی با تورم بالاتر مبارزه کند.

سوان، که همچنین از عقب نشینی در هزینه های دولت فدرال و ایالتی حمایت می کند، گفت: «RBA بین سنگ و مکان سخت قرار دارد.

ما منتظر ناهماهنگی و ورشکستگی بانک‌ها در سراسر جهان هستیم.»

SVB که مقر آن در کالیفرنیا است، روز جمعه پس از آن که مشتریان به دلیل نگرانی از ثبات مالی بانک عجله کردند پول خود را برداشت کنند، سقوط کرد.

بانک ارجح برای بخش فناوری سرمایه گذاری زیادی در اوراق قرضه دولتی ایالات متحده انجام داد که پس از شروع فدرال رزرو برای مبارزه با تورم، ارزش خود را از دست دادند و این بانک را به بزرگترین قربانی افزایش نرخ بهره تبدیل کرد.

در حالی که دولت ایالات متحده با تضمین سپرده‌ها به سرعت برای مهار پیامدها اقدام کرد، سرمایه‌گذاران از بخش بانکداری گسترده‌تر در میان نگرانی‌هایی که مشکلات SVB می‌تواند نشان‌دهنده ضعف گسترده‌تر در ترازنامه بانکی باشد، اجتناب کرده‌اند.

حتی پس از آنکه جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده، با تاکید بر امن بودن سیستم بانکی، به دنبال بازگرداندن آرامش بود، سهام بانک‌های منطقه‌ای ایالات متحده به شدت آسیب دید.

بانک‌های استرالیا در اوایل معاملات روز سه‌شنبه، قبل از بهبودی در اواخر روز، با کاهش شدیدی فروخته شدند.

جیم چالمرز، خزانه‌دار استرالیایی، روز سه‌شنبه گفت که دولت با تنظیم‌کننده‌ها و سایر گروه‌ها برای درک هر گونه پیامدهای ناشی از SVB برای استرالیا کار می‌کند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

چالمرز گفت: «استرالیایی‌ها باید این اطمینان را داشته باشند که ما یک سیستم بانکی منعطف و با سرمایه خوبی داریم که دارای پوشش نقدینگی قوی است.

هفته گذشته، بانک مرکزی نرخ رسمی نقدینگی را 0.25 واحد درصد افزایش داد و به 3.6 درصد رساند و رکورد 10 افزایش متوالی را ثبت کرد.

شاخص های مالی ردیابی شده توسط RBA نشان می دهد که بازار از انتظارات برای یازدهمین افزایش متوالی نرخ در آوریل منصرف شده است.

نرخ تورم سالانه استرالیا که در ژانویه به 7.4 درصد کاهش یافت، آخرین بار در استرالیا در دهه 1980 قبل از شروع رکود در اواخر سال 1990 به شدت افزایش یافت.

دو نظرسنجی منتشر شده در روز سه‌شنبه نشان داد که اعتماد کسب‌وکار استرالیا ضعیف شده است و احساسات خانوارها بدبینانه است، که نشان‌دهنده نشانه‌هایی است که هزینه‌ها باید کاهش یابد.

شین اولیور، اقتصاددان ارشد AMP، گفت که ریسک‌های اقتصادی به بانک‌های مرکزی در سراسر جهان دلیلی می‌دهد تا از افزایش‌های قریب‌الوقوع بیشتر خودداری کنند.

اولیور روز سه‌شنبه گفت: «با توجه به ریسک بالای رکود اقتصادی که تورم را کاهش می‌دهد، منطقی است که بانک‌های مرکزی از جمله RBA افزایش نرخ بهره را متوقف کنند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

برایتون – منچستریونایتد: سوپر لیگ زنان – زنده | سوپرلیگ بانوان

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، WSL رکورد دیگری را در این …