آملو پس از حمله به چهار آمریکایی می گوید: «مکزیک از ایالات متحده امن تر است». مکزیک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رئیس جمهور مکزیک پس از یک آدم ربایی مرگبار در نزدیکی مرز که جان دو آمریکایی را گرفت، تاکید کرد که کشورش از ایالات متحده امن تر است و در مقابل منتقدان آمریکایی از سوابق امنیتی خود عقب نشینی کرد.

حمله 3 مارس به چهار آمریکایی در شهر ماتاموروس مکزیک و ربوده شدن متعاقب آن‌ها از نزدیک توسط رسانه‌های ایالات متحده پوشش داده شد و باعث سرزنش سیاستمداران در ایالات متحده، به‌ویژه جمهوری‌خواهان شد.

زمانی که مقامات مکزیکی آمریکایی ها را پیدا کردند، دو نفر از آنها مرده بودند. پنج عضو ظاهراً کارتل مواد مخدر مکزیکی از آن زمان به دلیل این آدم ربایی دستگیر شده اند.

رئیس جمهور آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، که تهدید کرده است مکزیکی-آمریکایی ها را ترغیب می کند که در صورت ادامه انتقادات، به نامزدهای جمهوری خواه رای ندهند، هشدارهای امنیتی رسمی ایالات متحده را که بیشتر مکزیک را مکانی خطرناک برای بازدید نشان می دهد، رد کرد.

او در یک کنفرانس خبری به خبرنگاران گفت: مکزیک از ایالات متحده امن تر است. هیچ مشکلی برای سفر ایمن در سراسر مکزیک وجود ندارد.

لوپز اوبرادور گفت که گردشگران آمریکایی و مکزیکی‌های مقیم آمریکا از امنیت این کشور آگاه هستند و به افزایش اخیر آمریکایی‌های مقیم مکزیک اشاره کرد. سال گذشته شاهد جهش شدید گردشگران آمریکایی به مکزیک بودیم.

او کمپین “ضد مکزیک” توسط سیاستمداران محافظه کار ایالات متحده را مسئول گزارش های منفی در مورد امنیت دانست.

سفارت آمریکا در مکزیک به درخواست اظهارنظر درباره اظهارات رئیس جمهور پاسخی نداد.

بر اساس داده های منتشر شده توسط بانک جهانی، نرخ قتل در مکزیک با 28 نفر در هر 100000 نفر، حدود چهار برابر بیشتر از ایالات متحده در سال 2020 بوده است. قتل سال گذشته در مکزیک حدود 7 درصد کاهش یافت، اما دولت فعلی در مسیر ثبت رکورد برای هر دولت شش ساله است.

وزارت امور خارجه ایالات متحده سطوح مختلفی از خطر سفر را به همه مناطق از 32 منطقه مکزیک به جز دو منطقه اختصاص می دهد.

علاوه بر این آدم‌ربایی‌ها، پلیس ایالات متحده می‌گوید دو زن اهل تگزاس از اواخر فوریه در مکزیک ناپدید شده‌اند، زمانی که با ماشین از مرز عبور کردند تا در یک بازار فروش لباس بفروشند.

به گفته سخنگوی پلیس پنیتاس در نزدیکی مک آلن، خواهران مارینا پرز ریوس، 48 ساله، و ماریتزا ترینیداد پرز ریوس، 47 ساله، و دوست مکزیکی آنها، دورا آلیسیا سروانتس سانز، 53 ساله، از 27 فوریه ناشناس هستند.

در همین حال، مقامات ایالت مرکزی مکزیک گواناخواتو، که با خشونت شدید گروهی درگیر شده است، گفتند که هفت زن – از جمله یک گروه شش نفره – در هفته گذشته در این ایالت مفقود شده اند.

سخنگوی دادستان ایالتی همچنین گفت، حمله افراد مسلح در یک بار در شهر آپاسئو ال گرانده، گواناخواتو، شنبه شب، جان 10 نفر را گرفت. این مقام گفت که دادستان ابتدا هشت کشته را گزارش کرد، اما دو نفر دیگر که در تیراندازی زخمی شدند، جان خود را از دست دادند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

گروه های طرفدار کرملین ویدئویی از حمله سربازان اوکراینی به زن و نوزاد را ضبط کردند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، گروه‌های طرفدار کرملین در حال نمایش …