ریشی سوناک از 5 میلیارد پوند هزینه اضافی دفاعی پیش از اجلاس Aukus در سیاست ایالات متحده و بریتانیا به صورت زنده رونمایی کرد | سیاست

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اتفاقات کلیدی

اسکای ادعا می کند که گری لینهکر به تلویزیون باز می گردد و انتظار می رود بی بی سی به نوعی از او عذرخواهی کند

مطابق با راب هریس از اسکای نیوز، گری لاینکر به مسابقه روز خود برای ارائه شغل در بی بی سی بازخواهد گشت. هریس همچنین ادعا می کند که لاینکر از بی بی سی عذرخواهی خواهد کرد.

بریک: گری لاینکر به ارائه در بی بی سی باز می گردد، @SkyNews می فهمد.
نوعی عذرخواهی از بی بی سی انتظار می رود.

– راب هریس (@RobHarris) 13 مارس 2023

پس از اینکه توییتی در انتقاد از لایحه مهاجرت غیرقانونی دولت، خشم محافظه‌کاران را برانگیخت و ادعا کرد که او دستورالعمل‌های بی‌طرفی بی‌بی‌سی را زیر پا گذاشته است، لاینکر در آخر هفته از پخش خارج شد و بسیاری از همکاران مجری فوتبال او را بر آن داشت تا در واقع یک اعتصاب کوچک برای ابراز همدردی انجام دهند.

ریشی سوناک از 5 میلیارد پوند هزینه دفاعی اضافی پیش از اجلاس سران Aukus در ایالات متحده رونمایی کرد

صبح بخیر. ریشی سوناک او در سن دیگو در کالیفرنیا است و امروز با جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، و آنتونی آلبانیز، نخست وزیر استرالیا برای یک نشست Aukus دیدار خواهد کرد. Aukus یک پیمان امنیتی استرالیا/ایالات متحده/بریتانیا است که در درجه اول بر تامین زیردریایی های هسته ای استرالیا متمرکز است. زمانی که بوریس جانسون نخست وزیر بود راه اندازی شد و اکنون مواد لازم را در اختیار او قرار می دهد یکی از پر استفاده ترین شوخی های او

این نشست همزمان با انتشار به‌روزرسانی دولت (یا «به‌روزرسانی»، همانطور که به طور رسمی نامیده می‌شود) برای بررسی یکپارچه امنیت، دفاع، توسعه و سیاست خارجی که اولین بار در سال 2021 منتشر شد، برگزار می‌شود. در دوران نخست وزیری زندگی کرد، زیرا او می‌خواست که موضع سخت‌تری در قبال چین اتخاذ کند. IR23، همانطور که شماره 10 “رفرش” را نیز می نامد، امروز بعد از ظهر منتشر می شود.

Overnight Sunak اعلام کرد که دفاع در طول دو سال آینده به عنوان بخشی از بررسی، 5 میلیارد پوند اضافی دریافت خواهد کرد و دولت متعهد شده است که هزینه های دفاعی را به 2.5 درصد تولید ناخالص داخلی “در بلندمدت” افزایش دهد. در یک خبر شماره 10 آمده است:

بازنگری بررسی یکپارچه 2023 [IR23] تائید می کند که 5 میلیارد پوند اضافی طی دو سال آینده به وزارت دفاع برای کمک به تکمیل و تقویت ذخایر مهم مهمات حیاتی، نوسازی شرکت هسته ای بریتانیا و تامین مالی مرحله بعدی برنامه زیردریایی AUKUS کمک خواهد کرد. این به دنبال افزایش 24 میلیارد پوندی هزینه های دفاعی در سال 2020 است که بزرگترین افزایش پایدار از زمان جنگ سرد است.

نخست وزیر همچنین بلندمدت را برای افزایش هزینه های دفاعی به 2.5 درصد تولید ناخالص داخلی در بلندمدت تعیین خواهد کرد و بریتانیا در نشست ناتو در تابستان امسال در لیتوانی گفتگو با متفقین را در مورد وضعیت آینده و تقسیم بار انجام خواهد داد. ما هزینه های دفاعی را پس از سال 2025 با توجه به این جاه طلبی بررسی خواهیم کرد.

به عنوان همکارم اوبری آلگرتی گزارش ها، نمایندگان محافظه کار به ویژه به آنچه که IR23 در مورد چین می گوید علاقه مند هستند و ریشی سوناک در صحبت با خبرنگاران در پرواز خود به کالیفرنیا گفت که این خیلی ساده است که چین را به عنوان یک “تهدید” طبقه بندی کنیم (چیزی که چین در حزب خود می گوید. خواستن). محراب گفت:

من فکر نمی‌کنم این یک سیاست خارجی هوشمندانه یا پیچیده باشد که روابط خود را با چین – که در نهایت کشوری با یک و نیم میلیارد جمعیت، دومین اقتصاد بزرگ و عضو شورای امنیت سازمان ملل است – به دو کاهش دهیم. کلمات

به همین دلیل است که در بررسی یکپارچه، رویکرد بسیار متفکرانه و دقیقی را به چین خواهید دید…

من فکر می کنم [China] چالشی تعیین‌کننده دوران برای ما و نظم جهانی است.

داستان کامل اوبری اینجاست.

در اینجا دستور کار روز است.

صبح: کیر استارمر در حال انجام بازدید قبل از بودجه در روز چهارشنبه است.

11:30 صبح: داونینگ استریت یک جلسه توجیهی لابی برگزار می کند.

ساعت 14:30: بن والاس، وزیر دفاع، سوالاتی را در مجلس عوام مطرح می کند.

بعد از ساعت 15:30: جیمز کلورلی، وزیر امور خارجه، قرار است در مورد تجدید نظر یکپارچه بیانیه عوام را بیان کند.

حدود ساعت 15:30 به وقت انگلستان: ریشی سوناک مجموعه ای از مصاحبه های پخش شده را در سن دیگو ضبط می کند.

بعد از ساعت 17:30: نمایندگان مجلس بررسی دوم را برای لایحه مهاجرت غیرقانونی آغاز کردند.

ساعت 19:30: سوناک با جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، و آنتونی آلبانیز، نخست وزیر استرالیا، در نشست Aukus ملاقات می کند. سوناک همچنین دیداری دوجانبه با بایدن خواهد داشت.

ساعت 8 شب: اسکای نیوز میزبان مناظره ای برای نامزدهای رهبری SNP است.

من سعی خواهم کرد نظرات زیر خط (BTL) را زیر نظر بگیرم، اما خواندن همه آنها غیرممکن است. اگر سؤال مستقیمی دارید، “اندرو” را در جایی در آن قرار دهید و من به احتمال زیاد آن را پیدا خواهم کرد. من سعی می کنم به سؤالات پاسخ دهم، و اگر آنها مورد علاقه عمومی هستند، سؤال را پست می کنم و در بالای خط (ATL) پاسخ می دهم، اگرچه نمی توانم قول بدهم که این کار را برای همه انجام دهم.

اگر می خواهید سریع توجه من را جلب کنید، احتمالا بهتر است از توییتر استفاده کنید. من هستم @AndrewSparrow.

از طرف دیگر، می توانید به آدرس andrew.sparrow@aban.news.com به من ایمیل بزنید.

ریشی سوناک در پرواز شب گذشته خود به کالیفرنیا با خبرنگاران صحبت می کرد.
ریشی سوناک در پرواز شب گذشته خود به کالیفرنیا با خبرنگاران صحبت می کرد. عکس: استفان روسو/AP

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ روسیه و اوکراین زنده: روسیه در باخموت پیشروی کرد. مردی که بعد از نقاشی های ضدجنگ دخترش فرار کرده بود دستگیر شد | اوکراین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی …