کالیفرنیا پس از طوفان های اخیر دچار قطع برق و دو کشته شده است | کالیفرنیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

هزاران نفر از ساکنان این شهر پس از طوفان های قدرتمند «رودخانه جوی» که بار دیگر در این هفته کالیفرنیا را درنوردید، بدون برق ماندند.

بر اساس گزارش PowerOutage.com، تا صبح یکشنبه، بیش از 12800 شهروند کالیفرنیا بدون برق بودند. اکثریت مشتریان شرکت گاز و الکتریک اقیانوس آرام بودند.

این قطعی ها در نتیجه طوفان هایی بود که بخش های شمالی و مرکزی این ایالت را درنوردید.

رودخانه‌های جوی جریان‌هایی از رطوبت هستند که بخار آب را از مناطق استوایی به دنبال تبخیر آب گرم در اقیانوس آرام منتقل می‌کنند که اغلب با بادهای قوی و سیل مخرب همراه است.

نانسی وارد، مدیر دفتر خدمات اضطراری کالیفرنیا روز جمعه به خبرنگاران گفت که در طوفان های اخیر حداقل دو نفر کشته شدند و 9400 نفر تحت دستور تخلیه قرار گرفتند.

روز جمعه، جو بایدن با درخواست فرماندار کالیفرنیا، گاوین نیوسام، برای اعلام وضعیت اضطراری ریاست جمهوری به منظور امداد رسانی به ده ها شهرستان در بلایای طبیعی موافقت کرد.

طوفان های اخیر چنان بارندگی شدیدی را به کالیفرنیا آورده است که مخازنی که در نتیجه خشکسالی شدید کم شده بودند اکنون سرریز شده اند. روز جمعه، Newsom دستوری اجرایی صادر کرد تا کشاورزان و آژانس‌های آب را در استفاده از آب‌های سیلاب برای پر کردن سفره‌های زیرزمینی آسان‌تر کند.

روز شنبه، به بیش از 1500 نفر دستور داده شد تا از پاجارو، یک جامعه کشاورزی در شمال کالیفرنیا، پس از عبور رودخانه پاجارو به دلیل بارش باران، آنها را تخلیه کنند. دست‌کم 50 نفر در طول شب نجات یافتند زیرا خدمه برای تعمیر سیلاب شتافتند.

فیلم منتشر شده توسط گارد ملی کالیفرنیا نشان داد سربازان در حال نجات یک راننده گیر افتاده در یک ماشین در سطح سیلاب.

ما امیدوار بودیم که از این وضعیت اجتناب کنیم و از آن جلوگیری کنیم، اما بدترین سناریو با عبور رودخانه پاجارو و شکسته شدن آب‌ریزها در حدود نیمه‌شب از راه رسیده است. گفت لوئیس آلخو، رئیس هیئت ناظران شهرستان مونتری.

در سیرا نوادا، سطح برف به بیش از 180 درصد از میانگین 1 آوریل رسیده است. از آنجایی که این ایالت با دهمین رودخانه جوی خود در زمستان امسال مبارزه می کند، برف زیادی در سراسر رشته کوه باریده است که پیش بینی ها هشدار می دهند که باران های گرمتر می تواند باعث ریزش سقف های سنگین برف شود.

مطابق با سازمان آب و هوای ملی ایالات متحده، یک رودخانه جوی دیگر انتظار می رود روز دوشنبه سراسر کالیفرنیا را در نوردد.

انتظار می رود که این طوفان “بارندگی بسیار شدید” را به خصوص برای بخش های شمالی و مرکزی ایالت ایجاد کند.

بارش سنگین برف کوهستانی و وزش باد شدید نیز انتظار می‌رود، و بدترین شرایط احتمالاً «در اواخر روز دوشنبه رخ می‌دهد، در روز سه‌شنبه که شدیدترین میزان بارندگی محتمل است، ادامه می‌یابد».

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

منچسترسیتی – لیورپول: لیگ برتر – زنده | لیگ برتر

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …