گرگ دایک | می گوید بی بی سی با تعلیق لاینکر اعتبار خود را تضعیف کرده است بی بی سی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

گرگ دایک، مدیرکل سابق این شبکه گفت، بی‌بی‌سی اعتبار خود را تضعیف کرده است، زیرا به نظر می‌رسد که به دلیل تصمیمش برای کنار گذاشتن گری لینه‌کر از میزبانی در مسابقه روز تسلیم فشار دولت شده است.

اظهارات دایک پس از آن بیان شد که لاینکر روز جمعه از بی بی سی به دلیل نقض دستورالعمل های بی طرفی پس از انتقاد از سیاست های پناهندگی دولت تعلیق شد.

دایک به برنامه امروز رادیو بی‌بی‌سی 4 گفت: «یک سابقه طولانی مدت در بی‌بی‌سی وجود دارد که اگر یک مجری سرگرمی یا مجری فوتبال هستید، پس به آن مقید نیستید. [impartiality] قوانین.

«مشکل واقعی امروز این است که بی‌بی‌سی با انجام این کار اعتبار خود را تضعیف کرده است، زیرا به نظر می‌رسد – تصوری که در آنجا وجود دارد – بی‌بی‌سی در برابر فشار دولت تسلیم شده است.

“و هنگامی که بی بی سی این کار را انجام می دهد، شما در مشکلات واقعی قرار خواهید گرفت. تصوری که در آنجا وجود دارد این است که گری لاینکر، مجری بسیار محبوب تلویزیونی، پس از فشار دولت بر روی یک موضوع خاص، از پخش خارج شد.

او در پاسخ به این سوال که آیا توییت لاینکر قابل قبول است، به برنامه امروز رادیو بی بی سی گفت: «ما در دنیای آزادی بیان زندگی می کنیم و بنابراین، بله. او آن را در بی بی سی پخش نکرد، این توییتی بود که به صورت خصوصی انجام داد.»

دایک در ادامه گفت: «من فکر می کنم کاری که بی بی سی دیروز انجام داد اشتباه بود. و من در طول سال‌ها از زمانی که بی‌بی‌سی را ترک کرده‌ام، هرگز علنی از رهبری بی‌بی‌سی و تصمیم‌هایی که می‌گیرند انتقاد نکرده‌ام، زیرا می‌دانم کار دشواری است و باید تصمیم‌های سختی گرفته شود.»

اما، او گفت، پیشینه در شرکت این بود که “از کارمندان اخبار و امور جاری انتظار می رود که بی طرف باشند و نه بقیه”.

“اگر شروع به اعمال قوانین اخبار و امور جاری برای همه کسانی که برای بی بی سی کار می کنند، به کجا ختم می شود؟” او اضافه کرد.

آنجلا راینر، معاون رهبر حزب کارگر گفت که تعلیق لاینکر “تجاوز به آزادی بیان” بود.

او در توییتی نوشت: «تصمیم بزدلانه بی‌بی‌سی برای حذف گری لاینکر، حمله به آزادی بیان در برابر فشار سیاسی از سوی سیاستمداران محافظه‌کار است. آنها باید تجدید نظر کنند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …