بزرگترین گواهی کننده اعتبار کربن جایگزین طرح جبران جنگل های بارانی آن | جبران کربن

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

گواهی‌دهنده اعتبار کربن در جهان – که توسط دیزنی، شل، گوچی و سایر شرکت‌های بزرگ برای ادعاهای آب‌وهوایی مورد استفاده قرار می‌گیرد، اعلام کرده است که پس از بررسی‌های آبان نیوز نشان می‌دهد که برنامه جبران‌ساز جنگل‌های بارانی خود را تا اواسط سال 2025 به تدریج حذف کرده و جایگزین خواهد کرد.

Verra، ضامن اصلی اعتبار بازار 2 میلیارد دلاری (1.6 میلیارد پوندی) داوطلبانه که به سرعت در حال رشد است، متعهد شده است که برنامه حفاظت از جنگل های بارانی خود را تا جولای 2025 کنار بگذارد و قوانین جدیدی را که در حال توسعه است، معرفی کند. یکی از مقامات ارشد Verra گفت این هفته زمان آن رسیده که از سیستم فعلی خارج شویم.

در ژانویه، یک تحقیق 9 ماهه توسط آبان نیوز، هفته نامه آلمانی Die Zeit و SourceMaterial متوجه مشکلات گسترده ای در سیستم شدند. تجزیه و تحلیل درصد قابل توجهی از پروژه های Verra نشان داد که بیش از 90٪ از اعتبارات جبرانی جنگل های بارانی آن نشان دهنده کاهش واقعی کربن نیست. مسائل حقوق بشر در حداقل یکی از پروژه‌های جبران‌کننده که توسط سازمان غیردولتی حفاظت بین‌المللی و دولت‌های پرو اداره می‌شود، با شواهدی که افراد مجبور به ترک خانه‌های خود شده‌اند، یک نگرانی جدی است.

از گروه Pearl Jam گرفته تا easyJet، Lavazza تا گروه سازنده خانه برکلی، جبران کربن جنگل های بارانی Verra توسط شرکت های مشهور بین المللی استفاده شده است. برخی از محصولات خود برچسب “کربن خنثی” را زده اند یا به مصرف کنندگان خود گفته اند که می توانند پرواز کنند، لباس نو بخرند یا غذاهای خاصی بخورند بدون اینکه بحران آب و هوا را بدتر کنند. در سنگاپور و کلمبیا، شرکت ها می توانند به جای پرداخت مالیات کربن، جبران خسارت را خریداری کنند.

بررسی ها نشان داد که بسیاری از ادعاهای مبتنی بر اعتبارات جنگل های بارانی، که با پیش بینی جنگل زدایی که در غیاب پروژه های حفاظتی اتفاق می افتاد، ایجاد می شود، تا حد زیادی بی معنی است و سازمان هایی را که جبران خسارت می کنند در معرض خطر سبزشویی قرار می دهد. ورا به شدت با این یافته ها مخالفت کرد و گفت که همچنان به طرح های حفاظت از جنگل های بارانی متعهد است.

در بریتانیا، اتحادیه اروپا و ایالات متحده، بررسی‌های نظارتی فزاینده‌ای در مورد آنچه شرکت‌ها می‌توانند با استفاده از اعتبارات کربن بگویند، از جمله ادعای بی‌طرفی کربن وجود دارد.

این سازمان غیرانتفاعی ایالات متحده اعلام کرد که از روش‌های فعلی برای تولید جبران‌سازی جنگل‌های بارانی در این مدت استفاده می‌کند، حتی اگر نویسندگان قوانین خود Verra برای اعتبارات کربن می‌گویند که آنها ناقص هستند و قابل بهره‌برداری هستند و به طور بالقوه اجازه می‌دهند ده‌ها میلیون اعتبار کربن بی‌ارزش مورد استفاده قرار گیرند. در این بین صادر و به شرکت ها فروخته می شود.

ماه گذشته، این سازمان غیرانتفاعی اعلام کرد که روش‌های خود را در ماه‌های آینده به‌روزرسانی خواهد کرد و متدولوژی جدید امسال در دسترس خواهد بود. گفت که خریداران می توانند درخواست کنند که یک پروژه از قوانین جدید استفاده کند. Verra کارکنان و تیم خود را که پروژه‌های جبران جنگل‌های بارانی را بررسی می‌کنند، در میان افزایش ناامیدی از سازمان به دلیل تأخیرها گسترش داده است، که به گفته او منعکس کننده تقاضای بسیار زیاد برای خدمات آن است.

این در بحبوحه بررسی فزاینده توانایی بخش جبران کربن برای کاهش خرابی آب و هوا علیرغم تلاش‌ها برای تبدیل آن به یک صنعت چند میلیارد دلاری صورت می‌گیرد، صنعتی که نظارتی ندارد و به گفته خودی‌ها مملو از تضاد منافع است و به بسیاری از افراد هشدار می‌دهد که در صورت دریافت اعتبارات کمتر، پول خود را از دست خواهند داد. تایید شده. بسیاری از سازمان‌های این بخش در طول همه‌گیری زمانی که تقاضا برای اعتبارات مبتنی بر طبیعت افزایش یافت، میلیون‌ها درآمد کسب کردند.

Verra به ازای هر اعتباری که هر سال ده‌ها میلیون اعتبار را تأیید و تأیید می‌کند، 0.10 دلار (8p) درآمد کسب می‌کند و با رشد بازار، درآمدهای غیرانتفاعی را به طور چشمگیری افزایش می‌دهد. دیوید آنتونیلی، مدیر اجرایی Verra، گفته است اعتبارات جنگل زدایی آن مستلزم “جهش ایمان” است در حالی که نویسندگان قوانین اعتبارات اذعان داشتند که مشکلاتی وجود دارد.

شارلوت استرک، یکی از بنیانگذاران Climate Focus، که یک متدولوژی پیشرو برای جبران جنگل های بارانی را توسعه داده است، گفت که قوانین می توانند دوباره تفسیر و مورد بهره برداری قرار گیرند و این سیستم باید تغییر کند. کایل هالند، نویسنده یک روش پرکاربرد، گفت که “سوء استفاده از انعطاف پذیری این مدل ها” که Verra اجازه می دهد وسوسه انگیز است. لوسیو پدرونی، نویسنده دیگر، گفت که اندازه گیری جلوگیری از جنگل زدایی دشوار است، اما برخی از کاربران از این سیستم سوء استفاده کرده اند که منجر به ادعاهای مبالغه شده شده است.

نحوه استفاده شرکت ها از جبران کربن

قیمت‌ها و تقاضا برای جبران جنگل‌های بارانی Verra پس از بررسی کاهش یافت، به دنبال سقوط طولانی‌مدت بازار از زمان اوج‌گیری آن در سال 2021. این تحقیقات با مجموعه‌ای از افشاگری‌ها در مورد این صنعت از سایر رسانه‌ها دنبال شد.

روز سه‌شنبه، جولی بارودی، مدیر ارشد نوآوری کربن جنگلی Verra، که مسئول برنامه جبران جنگل‌های بارانی است، در جلسه‌ای با کارشناسان دانشگاهی و صنعتی درباره مسائل مطرح‌شده در این تحقیق گفت و گفت که سیستم جایگزین خواهد شد.

ما باید از رویکردهای فعلی حرکت کنیم و این کار را انجام می دهیم. اما در حال حاضر، ما همچنان به تمام متدولوژی های فعلی خود به عنوان بهترین در کلاس پایبند هستیم و آنها را در طول سال ها بررسی کرده ایم. بارودی گفت: ما بخش‌های خاصی از آنها را در آینده بازنگری خواهیم کرد تا زمانی که این روش‌شناسی جدید را در اختیار بگیریم، در آن مقطع زمانی، روش‌های فعلی را حذف خواهیم کرد.

این سازمان غیرانتفاعی از سال 2021 درباره این تغییر رایزنی کرده است اما هنوز قوانین نهایی را اعلام نکرده است. به آبان نیوز تأیید کرد که پیش‌بینی می‌کند تا ژوئیه سال 2025 همه پروژه‌ها به سیستم جدید تغییر کنند. بسیاری از پروژه‌ها قبل از این تاریخ پس از در دسترس قرار گرفتن اطلاعات جنگل‌زدایی تغییر خواهند کرد.

Britaldo Soares-Filho، استاد مدل‌سازی محیطی در دانشگاه فدرال میناس گرایس در برزیل، که نرم‌افزار تغییر کاربری اراضی وی توسط برخی پروژه‌ها برای تولید اعتبار کربن استفاده می‌شود، گفت: در تصمیم Verra برای جایگزینی سیستم خود تناقض وجود دارد.

«وقتی دیدم آن افراد از مدل‌های ما در پروژه‌هایشان استفاده می‌کنند، دیدم که بخشی از این آشفتگی بودم. من مسئولیت ابهام زدایی دارم [the system]. Verra اعتبارات را با استفاده از متدولوژی های شرم آور تأیید کرده است و اکنون آنها می گویند که قرار است همه چیز را تغییر دهند. آن اعتبارات بیشتر هوای گرم است. قرار است چه اتفاقی برای پروژه ها بیفتد؟ علامت سوال های زیادی وجود دارد.»

سخنگوی Verra گفت که این سازمان یک سازمان غیرانتفاعی است و هزینه هایی را برای پوشش هزینه ها دریافت می کند و متعهد به ارائه بالاترین سطح یکپارچگی زیست محیطی بر اساس بهترین علم موجود است. Verra گفت که به گسترش کارکنان خود و بازنگری روش‌شناسی در برنامه خود هر پنج سال یکبار ادامه خواهد داد. اخیراً رئیسی را استخدام کرده است که به بهبود نحوه سازماندهی ورا اختصاص دارد.

پوشش بیشتر سن انقراض را در اینجا بیابید و خبرنگاران تنوع زیستی را دنبال کنید فیبی وستون و پاتریک گرینفیلد در توییتر برای همه آخرین اخبار و ویژگی ها

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اولین کنفرانس جهانی آب در 50 سال گذشته صدها تعهد را به همراه داشت، بدون چک | سازمان ملل

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، اولین کنفرانس جهانی آب در …