بسته دستمزد رئیس BP برنارد لونی بیش از دو برابر شد و به 10 میلیون پوند رسید | BP

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بسته دستمزد برنارد لونی، مدیر اجرایی بریتیش پترولیوم، پس از یک سال که در آن غول نفت و گاز سودهای مرتبط با جنگ اوکراین را ثبت کرد، بیش از دو برابر شده و به 10 میلیون پوند رسیده است.

بسته او شامل دستمزد 1.4 میلیون پوندی، پاداش 2.4 میلیون پوندی – کاهش جزئی در سال 2021 – و جایزه سهام 6 میلیون پوندی و همچنین مزایا بود. کل بسته 120 درصد بیشتر از 4.5 میلیون پوندی بود که او در سال 2021 دریافت کرد.

بریتیش پترولیوم ماه گذشته سود سالانه 23 میلیارد پوندی را پس از جهش درآمد خود به دلیل افزایش شدید قیمت گاز عمده فروشی، ناشی از حمله روسیه به اوکراین و کاهش عرضه به اروپا، گزارش کرد.

برنارد لونی، مدیر اجرایی BP
بسته پرداختی برنارد لونی BP شامل حقوق 1.4 میلیون پوند، پاداش 2.4 میلیون پوندی – کاهش نسبی نسبت به سال 2021 – و جایزه سهام 6 میلیون پوندی و همچنین مزایا است. عکس: توبی ملویل/ رویترز

لونی می‌توانست بر اساس یک برنامه سه ساله جایزه سهام که در سال 2020، زمانی که همه‌گیری کووید باعث کاهش تقاضای نفت شد و بریتیش پترولیوم مجبور شد 10000 شغل را کاهش دهد، 11.4 میلیون پوند پاداش دریافت کند.

با این حال، بازگشت بهای نفت و گاز منجر به کسب سودهای بی سابقه در طول بحران انرژی شده است. بریتیش پترولیوم و رقبای آن توسط نمایندگان مجلس و مبارزان به دلیل کسب سودهای کلان مورد انتقاد قرار گرفته اند، در حالی که خانواده ها برای پرداخت قبوض گاز و برق خود با مشکل مواجه می شوند.

کمپین‌ها از شرکت‌های انرژی خواسته‌اند که با مالیات‌های بادآورده سخت‌تر مواجه شوند و پاداش‌ها کاهش یابد. کریس اوشی، مدیر اجرایی مالک بریتانیایی گاز، سنتریکا، از گفتن اینکه آیا از پاداش آتی تا سقف 1.6 میلیون پوند چشم پوشی می کند، خودداری کرد.

روز پنجشنبه، شل، رقیب BP، گفت که بن ون بوردن، مدیر اجرایی سابق آن، که در پایان سال گذشته از سمت خود کنار رفت، مجموع دستمزد خود را از 6.3 میلیون پوند در سال 2021 به 9.7 میلیون پوند در سال 2022 افزایش داده است. پاداش او از افزایش یافته است. 2.2 میلیون پوند در سال 2021 تا 2.6 میلیون پوند در سال 2022.

ساندی تایمز ماه گذشته گزارش داد که بریتیش پترولیوم با فشار سرمایه گذاران بر سر میزان پرداختی به مدیران اجرایی مواجه شده است.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

مدیران ارشد BP به طور متوسط ​​حدود 50 درصد از حداکثر پاداش خود را در دهه گذشته دریافت کرده اند.

این شرکت در ماه گذشته با کاهش تعهدات خود در زمینه انتشار گازهای گلخانه ای باعث ناراحتی شد و در نظر دارد تولید نفت و گاز بیشتری را طی هفت سال آینده در مقایسه با اهداف قبلی داشته باشد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جاناتان میجرز در نیویورک پس از فراخوان پلیس برای اختلافات داخلی دستگیر شد | جاناتان میجرز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، مقامات می گویند جاناتان میجرز …