سه نفر دیگر به دلیل تصادف قطار یونان متهم شدند | یونان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سه کارمند دیگر راه‌آهن در ارتباط با تصادف قطار هفته گذشته، بدترین حادثه در یونان، که 57 کشته و ده‌ها زخمی برجای گذاشت، با اتهامات جنایی روبرو خواهند شد.

مقامات قضایی که در مورد برخورد رو به رو دو لوکوموتیو در تمپه تحقیق می‌کنند، این اتهامات را مطرح کردند زیرا خشم نسبت به این تراژدی نشانه‌ای از کاهش نشان نمی‌داد. معترضان دانشجویی که روز پنجشنبه در آتن راهپیمایی کردند، در حالی که خشم خود را متوجه مقامات ایالتی می‌کردند که مقصر حادثه‌ای هستند، فریاد می‌زدند که بسیاری معتقدند اگر شبکه ریلی کشور تا این حد نادیده گرفته نمی‌شد، می‌توانست از آن جلوگیری شود. اکثر کشته شدگان جوان بودند و حداقل یک سوم قربانیان در دانشگاه ثبت نام کردند.

9 روز پس از برخورد قطار مسافربری تسالونیکی به قطار باری با 350 سرنشین، یونانی‌ها مشتاق دیدن عدالت هستند.

یونان: فیلم پهپاد عواقب تصادف قطار را نشان می دهد – ویدئو

قضات ناظر بر تحقیقات در مورد علل سقوط گفتند که دو نفر از مقاماتی که روز پنجشنبه متهم شدند، استاد ایستگاه بودند. ظاهراً هر دو در اوایل شب حادثه به شیفت کاری خود پایان داده بودند، علیرغم اینکه ترافیک به طور غیرعادی پس از تعطیلات طولانی تعطیلات آخر هفته سنگین بود. یک ناظر متهم به قرار دادن یک رئیس ایستگاه بی تجربه در زمان سقوط نیز کیفرخواست صادر شد.

هر سه به دلیل جرایمی از قتل غیرعمد گرفته تا ایجاد اختلال در حمل و نقل و آسیب‌های بدنی جمعی – اعمالی که در صورت مجرم شناخته شدن با مجازات حبس ابد روبرو خواهند شد. اتهامات مشابهی روز یکشنبه علیه رئیس ایستگاه که متهم به ایجاد سوئیچ نقطه مرگبار بود که دو قطار را در یک مسیر قرار داد، مطرح شد. عصاره های صوتی منتشر شده توسط رسانه های یونانی نشان دهنده سردرگمی ظاهری این مرد 59 ساله است که همکاران نگران تماس می گیرند تا بپرسند بلافاصله پس از برخورد چه اتفاقی افتاده است.

اخبار مربوط به کیفرخواست‌ها در حالی که کیریاکوس میتسوتاکیس، نخست‌وزیر، اولین جلسه کابینه خود را پس از یک دوره عزای ملی برگزار کرد و با تشدید تحقیقات درباره این فاجعه، “شفافیت مطلق” را داد، فیلتر شد. رهبر راست میانه که دوره چهار ساله ریاست جمهوری او در ژوئیه به پایان می رسد، با افشای افشاگری هایی که فقدان پادمان های مناسب از جمله یک سیستم سیگنال کارآمد را برجسته می کند، با واکنش های منفی مواجه شده است.

ده‌ها هزار نفر از اوروس در شمال تا کرت در جنوب روز چهارشنبه به خیابان‌ها آمدند، زیرا یونان با یک اعتصاب عمومی 24 ساعته متوقف شده بود، در طغیان خشمی که از زمان تظاهرات ضد ریاضت اقتصادی شاهد نبود. بحران بدهی.

پلیس تخمین می زند که حدود 60000 نفر تنها در آتن و تسالونیکی به تظاهراتی که توسط اتحادیه های کارگری و گروه های دانشجویی دعوت شده بود، پیوستند.

قرار است تظاهرات گسترده ادامه یابد و فشار بر میتسوتاکیس، که شهرتش قبلاً در میان اتهاماتی که این هفته تکرار شد مبنی بر عقب‌نشینی یونان از آزادی‌های مدنی، از جمله آزادی مطبوعات، تحت نظر او، با یک رسوایی استراق سمع آسیب دیده بود، ادامه خواهد یافت.

انتخابات سراسری که انتظار می رفت در ماه آوریل برگزار شود، با توجه به هیاهوها، برای ماه می موکول شد. بازگرداندن اعتماد به اعتبار او تا حد زیادی به نحوه مدیریت بحران ناشی از تراژدی بستگی دارد.

روز پنج‌شنبه در اظهارنظرهای تلویزیونی، نخست‌وزیر درگیر متعهد شد که «آسمان و زمین را جابه‌جا کند» تا اطمینان حاصل شود که سیستم ریلی در ماه‌های آینده با سیستم‌های ایمنی خودکار مدرن‌سازی می‌شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

دادگاه قبرس: انگلیسی آزادانه به قتل همسرش اعتراف کرد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، پافوس، قبرس — دادگاه قبرس روز …