استارت‌آپ استرالیایی Recharge برنده مناقصه شرکت باتری‌ساز بریتانیایی از بین رفته Britishvolt | صنعت خودرو

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک شرکت استرالیایی نوظهور که هنوز پروژه بزرگی را احداث نکرده است، پس از پیشی گرفتن از رقبای خود برای تصاحب بریتیش ولت، سازنده باتری‌های از بین رفته، مسئول تامین امیدهای بریتانیا برای برق‌رسانی صنعت خودروسازی خود خواهد بود.

در یک گردباد دو هفته‌ای، Recharge Industries بسته‌ای تهاجمی را گردآوری کرد که همچنین طرح‌های ساخت یک “گیگا فاکتوری” به ارزش 3.8 میلیارد پوند (6.7 میلیارد دلار استرالیا) در شمال انگلیس را احیا می‌کند تا نسل بعدی خودروهای برقی ساخت بریتانیا را بدون چینی عرضه کند. مواد.

این شرکت استرالیایی، که زیر نظر شرکت سرمایه‌گذاری در نیویورک مستقر است، Scale Facilitation، سه پیشنهاد دیگر را شکست داد تا به پیشنهاد ترجیحی تبدیل شود تا بریتیش ولت را از دست مدیر EY خارج کند.

این معامله هنوز باید نهایی شود، که روند بازپرداخت طلبکاران را آغاز می کند.

دیوید کولارد، موسس و مدیر اجرایی استرالیایی تبار Scale Facilitation، روز دوشنبه در بیانیه‌ای گفت: «پس از یک فرآیند رقابتی و دقیق، ما مطمئن هستیم که پیشنهاد ما یک نتیجه قوی برای همه درگیران خواهد داشت.

استراتژی راه‌اندازی بلندپروازانه به این معنی است که Recharge اکنون به طور همزمان روی بازسازی Britishvolt و تأسیسات برنامه‌ریزی‌شده آن کار می‌کند و در عین حال برنامه‌های قبلی را برای ساخت یک کارخانه باتری در Geelong، مرکز سابق تولید خودرو در استرالیا، دنبال می‌کند.

پیشنهاد ریچارج به مدیران، روابط راهبردی و دیپلماتیک را قرض داد و از سوی نماینده تجاری دولت بریتانیا برای استرالیا، بازیکن سابق کریکت، یان بوتهام، حمایت شد. این استارت‌آپ قصد دارد باتری‌های لیتیوم یونی عاری از مواد چین یا روسیه بسازد و خطرات زنجیره‌های تامین را کاهش دهد.

کولارد در اواخر هفته گذشته به آبان نیوز گفت: «من قویاً معتقدم هر حق بیمه ای که ممکن است پرداخت کنیم، بازتاب دیدگاه صعودی ما در مورد فرصت های استفاده نشده ای است که بازار بریتانیا در اختیار ما قرار می دهد.

بریتیش ولت قصد داشت کارخانه 30 گیگاوات ساعتی را در سایت وسیعی در نزدیکی بلیت در نورثامبرلند بسازد تا از افزایش تقاضای خودروهای برقی قبل از ممنوعیت خودروهای بنزینی و دیزلی جدید در سال 2030 در بریتانیا استفاده کند. انتظار می‌رفت این کارخانه با ظرفیت کامل حدود 3000 کارگر را استخدام کند.

در صورت تکمیل، این کارخانه چهارمین ساختمان بزرگ در بریتانیا خواهد بود.

بریتیش ولت 100 میلیون پوند به صورت مشروط از دولت بریتانیا تامین مالی داشت اما نتوانست با موانع مختلف برای دریافت این بودجه روبرو شود.

به گفته یکی از افراد نزدیک به فرآیند مدیریت، که شامل اختراعات، طرح ها، شرکای زنجیره تامین و مجوزهای منطقه ای است که به دارنده موقعیت مسلط در بریتانیا می دهد، پیشنهاد دهندگان به ویژه به مالکیت معنوی Britishvolt علاقه مند بودند.

به گزارش فایننشال تایمز، مدیران همچنین پیشنهادهایی را از سرمایه گذاران فعلی Britishvolt، شرکت سهام خصوصی Greybull Capital و بانک بریتانیایی سعودی تحت حمایت HSBC دریافت کردند.

تیم مدیریت Recharge شامل چندین نفر با سابقه نظامی است که به برنامه های این شرکت برای ساخت باتری برای صنایع دفاعی اشاره می کنند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

راب فیتزپاتریک، مدیر اجرایی Recharge، ماه گذشته در مصاحبه ای گفت: «صنعت دفاعی در سطح جهانی به عنوان یک مبتکر و صنعتی که برای مجموعه کاملی از کاربردها به باتری ها و ذخیره سازی وابسته است، مشهور است.

شارژ مجدد به فناوری باتری از سازنده باتری لیتیوم-آهن آمریکایی C4V متکی است. اگر قرارداد بریتیش ولت نهایی شود، Recharge به طور بالقوه می تواند باتری هایی با استفاده از مواد معدنی استرالیا، فناوری ایالات متحده و ساخت بریتانیا بسازد که نماینده همان سه کشور در پیمان امنیتی سه جانبه Aukus است.

دولت استرالیا هفته گذشته رایزنی های رسمی را برای ایجاد یک استراتژی ملی باتری برای معرفی استرالیا به عنوان منبع مواد معدنی باتری و تخصص در سراسر جهان آغاز کرد.

استرالیا بزرگترین تولید کننده لیتیوم در جهان است، اما از لحاظ تاریخی برای توسعه امکانات فرآوری برای منابع معدنی خود تلاش کرده است.

شانون اورورک، مدیر اجرایی مرکز تحقیقات تعاونی صنایع باتری آینده تحت حمایت دولت، گفت که «تولید باتری‌های باکیفیت در مقیاس به زمان و هزینه زیادی نیاز دارد».

اما او گفت که Recharge احتمالاً نسبت به پیشنهاد دهندگان رقیب برای Britishvolt شروع کرده است زیرا شراکت‌های کلیدی مانند ترتیبات فناوری باتری C4V خود را دارد.

باتری ها مانند انرژی برای منافع ملی مهم هستند. O’Rourke گفت: تامین امن باتری ها نیز برای تقویت اکوسیستم های تولید خودروهای الکتریکی ضروری است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شاید دوباره سال 2008 نباشد – اما این آشفتگی بانکی بدون خطر نیست | ریچارد پارتینگتون

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، سیبازارهای مالی پرشتاب، عجله سپرده گذاران …