بر اساس گزارش ها، آمریکا و آلمان آماده ارسال تانک به اوکراین هستند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

به نظر می رسد که بی میلی بین المللی برای افزایش تدارکات تانک و نظامی در حال کاهش است. بر اساس گزارش‌ها، اکنون تصور می‌شود که دولت بایدن مایل به چرخش و ارسال تانک‌های M1 Abrams به اوکراین است.

با این حال کاخ سفید روز سه شنبه از تایید چنین گزارش هایی خودداری کرد.

کارین ژان پیر، سخنگوی مطبوعاتی در نشست خبری کاخ سفید در پاسخ به سوالی درباره این موضوع گفت که او “چیزی برای به اشتراک گذاشتن” ندارد. اما او تاکید کرد که پنتاگون “هیچگاه وجود تانک ها را رد نکرد.”

من فقط می‌خواهم این را خیلی واضح بگویم. فکر می‌کنم آنچه همکاران من در وزارت دفاع (وزارت دفاع) در گذشته گفته‌اند، بسیار اخیراً، این است که همیشه چالش‌هایی با تانک‌ها وجود دارد، اما قرار نیست چیزی را پیش‌نمایش کنم. ” او گفت.

ژنرال پت رایدر، سخنگوی پنتاگون افزود که آنها “امروز چیزی برای اعلام در مورد M1s” ندارند، اما افزود که “ما همچنان به گفت و گوی بسیار قوی با اوکراین و متحدان و شرکای بین المللی خود ادامه می دهیم تا روی نبرد فوری آنها تمرکز کنیم. نیازهای مدت زمان میدان نبرد اکنون در کوتاه مدت است.

آلمان نیز برای ارسال تانک چراغ سبز نشان می دهد

به گفته یکی از مقامات، انتظار می رود که اعلامیه ایالات متحده با هماهنگی با اعلامیه آلمان مبنی بر موافقت با درخواست لهستان برای انتقال تانک های Leopard 2 ساخت آلمان به اوکراین انجام شود.

گزارشی که توسط نشریه اشپیگل در آلمان منتشر شد، می گوید که برلین در حال برنامه ریزی برای تامین حداقل 14 تانک Leopard 2 A6 است.

آلمان تاکنون تمایلی به انجام این اقدام نداشته است و گفته است که با هیچ توافقی با متحدان اصلی کیف، به ویژه ایالات متحده، تانک های غربی را در اختیار اوکراین قرار نخواهد داد.

در اوایل این هفته، آنالنا بائربوک، وزیر امور خارجه آلمان، گفت که اگر لهستان تانک‌های لئوپارد 2 را بدون مجوز خود به اوکراین بدهد، دولت او «مقابله» نخواهد داشت.

لهستان از آلمان خواسته بود تا در مورد تامین خودروهای زرهی بسیار پیشرفته تصمیمی اتخاذ کند – نکته ای که توسط رئیس جمهور اوکراین ولودیمیر زلنسکی تکرار و تقویت شد.

“این در مورد پنج، ده، یا پانزده تانک نیست. نیاز بیشتر است. ما هر روز کاری را که لازم است انجام می دهیم تا کسری را پر کنیم. از همه کسانی که ما را در این امر حمایت می کنند تشکر می کنم. با این حال، بحث ها باید با تصمیم گیری خاتمه یابد. تصمیم گیری ها. زلنسکی می‌گوید در مورد تقویت دفاع خود در برابر تروریست‌ها.

کیف انتظار دارد که درگیری ها تشدید شود و می گوید که این تانک ها حفاظت و تحرک بیشتری را فراهم می کنند.

گزارش یورونیوز ما را در پخش کننده ویدیوی بالا تماشا کنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …