آزارنکا در ست های مستقیم پیگولا را شکست داد تا به نیمه نهایی اوپن استرالیا برسد | اوپن استرالیا 2023

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

در حالی که ویکتوریا آزارنکا یکی از مهم ترین پیروزی های دهه گذشته زندگی حرفه ای خود را به ارمغان می آورد، سطح استراتوسفر او یادآوری می کند که چرا او تا این حد به دست آورده است. آزارنکا در داخل خط اصلی حرکت کرد، بی امان توپ را زود به دست آورد و فشار خفه کننده و بی وقفه ای را اعمال کرد. شدت تسلیم ناپذیر او منجر به یک پیروزی بزرگ شد زیرا دو بار قهرمان اوپن استرالیا جسیکا پگولا، نفر سوم را با نتیجه 6-4، 6-1 شکست داد تا برای اولین بار از سال 2013 به نیمه نهایی بازگردد.

او گفت: “من می دانستم که باید سریع بازی کنم، باید به او فرصت ندهم که وارد بازی شود، باید آن را به هم بزنم.” «احساس می‌کردم چند قطعه جالب انجام داده‌ام. میدونی چیه، من اینطور گفتم: داری کار درستی میکنی. حتی اگر به نظر بیهوده باشد، خوب است. این راه درستی برای انجام آن است.»

پگولا یکی از خوش فرم‌ترین بازیکنان قرعه‌کشی بود که چهار حریف قبلی خود را شکست داد و بدون حذف یک ست به سومین مرحله یک چهارم نهایی اوپن استرالیا رسید. اما در عرصه ای که برای حرفه آزارنکا اهمیت زیادی داشت، فشاری که او تحمیل کرد بر پگولا غلبه کرد.

پگولا گفت: “او دقیقاً همان کاری را که می خواست انجام داد.” او امشب خیلی خوب آن را اجرا می کرد. ضربه زدن به عمق توپ، گرفتن زود هنگام، تغییر جهت توپ.»

یک دهه بعد از روزهایی که آزارنکا به شماره 1 جهان رسید و در بزرگترین فینال ها با سرنا ویلیامز مبارزه کرد، چنین مناظری نادر بوده است. پس از گرفتن مرخصی زایمان در سال 2016 و به دنیا آوردن پسرش لئو، آزارنکا با مسائل شخصی از جمله نبرد حضانت دست و پنجه نرم کرد و نتوانست به طور مداوم سطح سنی خود را دوباره کشف کند.

سرانجام به نظر می رسید که آزارنکا با رسیدن به فینال اوپن آمریکا در سال 2020 به نقطه عطفی رسیده است، اما حرکتی که او امیدوار بود به حرفه خود بیاورد هرگز ظاهر نشد. این دومین باری است که او از سال 2016 به یک چهارم نهایی یک گرند اسلم و از سال 2013 به دومین نیمه نهایی اسلم می رسد.

آزارنکا برخی از مشکلات اخیر خود را به اعصاب و اضطرابی که در طول فصل گذشته در زمین او به دنبال داشت نسبت می دهد. او گفت که از نظر ذهنی برای بازی تنیس سطح بالا آماده نیست، زیرا از شکست می ترسد. پس از بازی، این بازیکن 33 ساله در مورد سفری که طی کرد تا در زمین احساس خوبی داشته باشد، پرشور و صریح بود.

او گفت: “فکر نمی کنم شما فوراً آن را تشخیص دهید.” “تا زمانی که به یک نقطه بسیار بد برخورد کنید که هیچ چیز معنی ندارد، ایجاد می شود. احساس می کنید یک جورهایی گم شده اید. من در نقطه ای بودم که نمی توانستم چیزی پیدا کنم که احساس خوبی در مورد خودم داشته باشد، حتی یک جمله. بعد از مسابقه ام در استراوا چند راکت شکستم [where she lost in the first round in October]. آن لحظه برای من بسیار سخت بود.»

جسیکا پگولا پایان مرحله یک چهارم نهایی خود را به ویکتوریا آزارنکا تبریک می گوید
جسیکا پگولا پایان مرحله یک چهارم نهایی خود را به ویکتوریا آزارنکا تبریک می گوید. عکس: Shutterstock

از آن زمان، او روی یادگیری نحوه پردازش احساسات و افکارش در موقعیت‌های پرفشار و پر استرس کار کرده است. من به تلاشم ادامه دادم تا یک گام به جلو بروم، یک چالش دیگر، یک قدم دیگر به جلو. من یاد گرفتم که چگونه شروع کنم به ساختن فرآیندی که گام به گام باشد به جای نتیجه گیری سریع در موقعیت، پرش به نتیجه یا رسیدن به هدف، و واقعاً تمرکز بر مرحله به مرحله، که انجام آن بسیار سخت است. این به کار زیادی نیاز دارد، کار روزانه، که من انجام می‌دهم.»

قهرمانی آزارنکا در اوپن استرالیا در سال 2012 نقطه تعیین‌کننده‌ای در دوران حرفه‌ای او بود، زیرا او به شماره 1 رسید و 26 بازی پیاپی پیروز شد قبل از اینکه سال بعد از عنوان خود دفاع کرد. در طول دومین قهرمانی او در سال 2013، تایم اوت پزشکی در بازی نیمه نهایی او مقابل اسلون استفنز به یک لحظه بحث برانگیز تبدیل شد. این واکنش و عواقب پس از آن، زخم‌های روانی برجای گذاشت که یک دهه طول کشید تا او را از آن جابه‌جا کند.

“این یکی از بدترین چیزهایی بود که من تا به حال در حرفه حرفه ای ام از سر گذرانده ام، نحوه برخورد با من بعد از آن لحظه، نحوه توضیح دادن خودم تا ساعت 10:30 شب چون مردم نمی خواستند من را باور کنند.” او گفت.

او ادامه داد: داشتم به این موضوع فکر می کردم. 10 سال طول کشید تا از پس آن بربیایم. بالاخره از آن گذشته ام.»

ده سال پس از آخرین نیمه نهایی اوپن استرالیا، آزارنکا پس از پیروزی در دور چهارم مقابل ایگا سویاتک، شماره 1 جهان، با برتری 6- بر یلنا اوستاپنکو، قهرمان سابق اوپن فرانسه، با النا ریباکینا قهرمان ویمبلدون روبرو خواهد شد. 2، 6-4 برای رسیدن به دومین نیمه نهایی گرند اسلم.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

وینیسیوس جونیور مورد آزار نژادپرستانه هواداران مایورکا در جریان شکست رئال مادرید | رئال مادرید

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، هواداران مایورکا در جریان پیروزی 1-0 …