جنگ روسیه و اوکراین: آلمان انتظار دارد تصمیم «به زودی» در مورد تحویل تانک به اوکراین اتخاذ شود. زلنسکی قول داد با فساد مبارزه کند – زنده | اوکراین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اتفاقات کلیدی

یک کشتی جنگی روسی مجهز به سلاح های کروز مافوق صوت نسل جدید در تمرینات مشترک با نیروی دریایی چین و آفریقای جنوبی در ماه فوریه شرکت خواهد کرد.آژانس دولتی روسیه، تاس، روز دوشنبه اعلام کرد.

این اولین اشاره رسمی به مشارکت ناوچه “دریاسالار ناوگان اتحاد جماهیر شوروی گورشکوف” بود که مجهز به موشک های زیرکون است.

روسیه می گوید این موشک ها با سرعت 9 برابر سرعت صوت و با برد بیش از 1000 کیلومتر (620 مایل) پرواز می کنند. آنها به همراه خودروی گلاید آوانگارد که در سال 2019 وارد وظیفه رزمی شد، مرکز زرادخانه مافوق صوت آن را تشکیل می دهند.

تاس به نقل از یک منبع دفاعی ناشناس گفت: دریاسالار گورشکوف به نقطه پشتیبانی لجستیکی در طرطوس سوریه خواهد رفت و سپس در تمرینات دریایی مشترک با نیروی دریایی چین و آفریقای جنوبی شرکت خواهد کرد.

روز پنجشنبه، نیروی دفاع ملی آفریقای جنوبی گفت که این رزمایش که از 17 تا 27 فوریه در نزدیکی شهر بندری دوربان و خلیج ریچاردز برگزار می شود، با هدف “تقویت روابط در حال شکوفایی بین آفریقای جنوبی، روسیه و چین” است.

نیروی دفاعی در بیانیه خود افزود: این رزمایش دومین رزمایش سه کشور در آفریقای جنوبی پس از رزمایش در سال 2019 خواهد بود.

گورشکوف در این ماه پس از آنکه رئیس جمهور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه آن را به اقیانوس اطلس فرستاد، تمریناتی را در دریای نروژ برگزار کرد تا به غرب نشان دهد که روسیه در مورد جنگ در اوکراین عقب نشینی نخواهد کرد.

این خبر در حالی منتشر می شود که سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه روز یکشنبه برای سفر به آفریقای جنوبی وارد این کشور شد.

طبق گزارش ها، مراکش تعداد نامعلومی از تانک های جنگی اصلی T-72B را به اوکراین ارسال کرده استبه گفته نیروهای مسلح اوکراین.

ارتش در آخرین به روز رسانی خود اعلام کرد:

یک هفته پیش، مراکش 20 تانک T-72B را به اوکراین فرستاد که در جمهوری چک نوسازی شد.

مراکش در ابتدا این تانک ها را از بلاروس خریداری کرد، اما طبق گزارش ها، در جریان نشست رامشتاین در سال گذشته، متقاعد شد تا تانک ها را به اوکراین بفرستد.

تانک های T-72B در طی تمرینات نظامی در ماه مه 2019، در محل تیراندازی کوکتال در منطقه آلماتی، قزاقستان شلیک کردند.
تانک های T-72B در طی تمرینات نظامی در ماه مه 2019، در محل تیراندازی کوکتال در منطقه آلماتی، قزاقستان شلیک کردند. عکس: پاول میخیف/ رویترز

آلمان به دلیل عدم تامین تانک به اوکراین مورد انتقاد قرار گرفت

فشارهای دیپلماتیک شدیدی بر برلین ایجاد شده است تا تانک های خود را ارسال کند یا حداقل به کشورهایی که آنها را از آلمان خریداری کرده اند اجازه دهد آنها را دوباره صادر کنند. برلین به عنوان تولید کننده تانک های لئوپارد، حق وتوی انتقال آنها را دارد.

در یک نشست بین‌المللی ویژه روز جمعه در پایگاه نظامی آمریکا در رامشتاین، در جنوب غربی آلمان، برلین سرسختانه از تصمیم‌گیری در مورد دادن تانک‌های لئوپارد 2 به اوکراین خودداری کرد، که منجر به ناامیدی فزاینده کیف و متحدانش شد.

ماتئوش موراویسکی، نخست وزیر لهستان، روز یکشنبه از شکست آلمان در تامین سخت افزار به اوکراین انتقاد کرد.

نگرش آلمان غیرقابل قبول است. تقریبا یک سال از شروع جنگ می گذرد. مردم بی گناه هر روز می میرند.

بمب‌های روسیه در شهرهای اوکراین ویرانی به بار می‌آورند. به اهداف غیرنظامی حمله می شود، زنان و کودکان به قتل می رسند.»

او ادامه داد: سعی می‌کنم حرف‌هایم را بسنجیم، اما به صراحت می‌گویم: اوکراین و اروپا در این جنگ پیروز خواهند شد، با آلمان یا بدون آلمان.

در کیف و ایالات متحده امیدوار بودند که آلمان اجازه دهد پلنگ های متعلق به کشورهایی مانند لهستان و فنلاند دوباره صادر شود. با این حال، بوریس پیستوریوس، وزیر دفاع آلمان، با وجود افزایش انتظارات، گفت: «هنوز نمی‌توانیم بگوییم چه زمانی تصمیم گرفته می‌شود و چه تصمیمی در مورد تانک لئوپارد به میان می‌آید».

موراویسکی گفت که منتظر “یک بیانیه روشن” از برلین است.

بوریس پیستوریوس، وزیر دفاع آلمان، گفت که انتظار دارد به زودی در مورد تحویل تانک به اوکراین تصمیم گیری شود. پیستوریوس روز یکشنبه در مصاحبه ای با تلویزیون ARD آلمان گفت که آلمان تصمیمی عجولانه نخواهد گرفت زیرا دولت باید عوامل زیادی را در نظر بگیرد، از جمله عواقب داخلی برای امنیت جمعیت آلمان.

وزرای خارجه لیتوانی، استونی و لتونی در بیانیه‌ای مشترک روز شنبه از آلمان خواسته بودند «هم اکنون تانک‌های لئوپارد را در اختیار اوکراین قرار دهد».

زلنسکی قول داد با فساد مبارزه کند

رئیس جمهور اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، قول داده است که اوکراین فساد را تحمل نخواهد کرد و قول داده است که تصمیمات کلیدی آتی برای ریشه کن کردن آن در این هفته اتخاذ خواهد کرد.

من می‌خواهم این واضح باشد: هیچ بازگشتی به آنچه در گذشته بود، به شیوه زندگی افراد مختلف نزدیک به نهادهای دولتی یا کسانی که تمام زندگی خود را صرف تعقیب یک صندلی گذرانده‌اند، وجود نخواهد داشت.» آدرس شب

زلنسکی گفت که دولت وی پس از تحقیقات در مورد اتهامات دریافت رشوه، معاون وزیر را برکنار کرد.

زلنسکی گفت که دولت وی پس از تحقیق درباره اتهامات دریافت رشوه، معاون وزیر را برکنار کرد و قول داد که اوکراین فساد را تحمل نخواهد کرد.
زلنسکی گفت که دولت وی پس از تحقیق درباره اتهاماتی که وی رشوه دریافت کرده و قول داده است که اوکراین فساد را تحمل نخواهد کرد، معاون وزیر را برکنار کرد. عکس: سرویس مطبوعاتی ریاست جمهوری اوکراین/ رویترز

وی هویت این مقام را اعلام نکرد، اما گزارش های خبری به نقل از رویترز می گویند که واسیل لوزینسکی معاون موقت وزیر توسعه منطقه ای به اتهام دریافت رشوه بازداشت شده است.

زلنسکی افزود: من می‌خواهم این سیگنال ما به همه کسانی باشد که اعمال یا رفتارشان اصل عدالت را نقض می‌کند.

اوکراین سابقه طولانی فساد گسترده و حکمرانی متزلزل داشته است، به طوری که سازمان شفافیت بین‌الملل فساد این کشور را در رتبه 122 از 180 کشور جهان قرار داده است که خیلی بهتر از روسیه در سال 2021 نیست.

اتحادیه اروپا پس از اعطای وضعیت نامزدی کیف در سال گذشته، اصلاحات ضد فساد را به یکی از الزامات اصلی خود برای عضویت اوکراین در این اتحادیه تبدیل کرده است.

آلمان مانع ارسال تانک لهستان به اوکراین نخواهد شد

دانیل بافی

دانیل بافی

آلمان گفته است که «مسیر» ارسال تانک‌های لئوپارد توسط لهستان به اوکراین نخواهد ایستاد، که به نظر می‌رسد واضح‌ترین سیگنال تاکنون از برلین مبنی بر اینکه متحدان اروپایی می‌توانند سخت‌افزار ساخت آلمان را تحویل دهند.

از آنالنا بائربوک، وزیر امور خارجه، در مصاحبه ای با شبکه تلویزیونی LCI فرانسه پرسیده شد که اگر لهستان خود را ارسال کند، چه اتفاقی می افتد. تانک لئوپارد 2 بدون تایید آلمان

اولاف شولز، صدراعظم آلمان، در اکتبر 2022 از کنار تانک اصلی نبرد لئوپارد 2 بوندسوهر در Ostenholz عبور می کند.
اولاف شولز، صدراعظم آلمان، در اکتبر 2022 از کنار تانک اصلی نبرد لئوپارد 2 بوندسوهر در Ostenholz عبور می کند. عکس: دیوید هکر/ گتی ایماژ

باربوک پاسخ داد:

فعلاً این سؤال مطرح نشده است، اما اگر از ما می پرسیدند ما مانعی نمی کردیم.»

لهستان اعلام کرد که آماده تحویل 14 تانک لئوپارد به کیف است. ماتئوش موراویسکی، نخست وزیر آلمان گفته بود که اگر آلمان از تامین تانک ها به اوکراین خودداری کند، “ائتلاف کوچکی” از کشورهایی تشکیل خواهیم داد که آماده هستند تا برخی از تجهیزات مدرن و تانک های مدرن خود را اهدا کنند.

خلاصه و خوش آمدید

سلام و خوش آمدید به پوشش زنده آبان نیوز از جنگ در اوکراین. من سامانتا لاک هستم و تمام آخرین پیشرفت‌ها را در چند ساعت آینده برای شما می‌آورم.

آلمان همچنان تحت فشارهای دیپلماتیک سنگینی قرار دارد تا تانک های خود را بفرستد – یا حداقل به کشورهایی که آنها را از آلمان خریداری کرده اند اجازه دهد آنها را دوباره صادر کنند – به اوکراین. برلین به عنوان تولید کننده تانک های لئوپارد، حق وتوی انتقال آنها را دارد.

وزیر دفاع آلمان، بوریس پیستوریوسوی در مصاحبه ای در روز یکشنبه گفت که انتظار دارد به زودی در مورد تحویل تانک به اوکراین تصمیم گیری شود. پیستوریوس گفت که آلمان تصمیمی عجولانه نخواهد گرفت زیرا دولت باید عوامل زیادی را در نظر بگیرد، از جمله عواقب داخلی برای امنیت جمعیت آلمان.

در همین حال، رئیس جمهور اوکراین ولودیمیر زلنسکی او متعهد شده است که اوکراین فساد را تحمل نخواهد کرد و وعده اصلاحات کلیدی آتی برای ریشه کن کردن آن را داده است. اتحادیه اروپا اصلاحات ضد فساد را یکی از الزامات اصلی خود برای عضویت اوکراین در این بلوک قرار داده است.

اگر به تازگی به ما ملحق شده اید، در اینجا تمام آخرین پیشرفت ها آمده است:

  • آلمان مانع ارسال تانک های لئوپارد توسط لهستان به اوکراین نخواهد شدآنالنا بائربوک، وزیر امور خارجه، در آنچه به نظر می رسد واضح ترین سیگنال تاکنون از برلین است، گفت که متحدان اروپایی می توانند سخت افزار ساخت آلمان را تحویل دهند. در مصاحبه ای با شبکه تلویزیونی فرانسوی LCI در پاسخ به این سوال که اگر لهستان تانک های لئوپارد 2 خود را بدون تایید آلمان بفرستد چه اتفاقی می افتد، باربوک از طریق مترجم پاسخ داد: “در حال حاضر این سوال پرسیده نشده است، اما اگر از ما می پرسیدند، ما در آنجا نمی ایستیم. راه.”

  • لهستان اعلام کرد که آماده تحویل 14 تانک لئوپارد به کیف است، اما در اظهاراتی که قبل از مصاحبه آنالنا باربوک، وزیر امور خارجه آلمان انجام شد، منتظر “بیانیه روشن” از برلین است. ماتئوش موراویسکی، نخست وزیر لهستان، از شکست آلمان در تامین تانک به اوکراین انتقاد کرد. نگرش آلمان غیرقابل قبول است. تقریبا یک سال از شروع جنگ می گذرد. مردم بی گناه هر روز می میرند.»

  • بوریس جانسون، نخست‌وزیر سابق بریتانیا در سفری غیرمنتظره به اوکراین سفر کرد، جایی که او گفت که “لحظه دو برابر کردن و دادن تمام ابزار مورد نیاز اوکراینی ها برای تکمیل کار” است. داونینگ استریت گفت ریشی سوناک از سفر بوریس جانسون “حمایت می کند”، علیرغم هشدارهایی مبنی بر اینکه این سفر اقتدار نخست وزیر فعلی را تضعیف می کند.

  • امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه روز یکشنبه گفت امکان ارسال تانک های لکلرک به اوکراین را رد نمی کند. “در مورد Leclercs، من از وزارت دفاع خواسته ام که روی آن کار کند. هیچ چیز مستثنی نیست.

  • روسیه مدعی شد که در منطقه Zaporizhzhia اوکراین پیشرفت هایی داشته است. پس از ماه ها بن بست در منطقه جنوب شرقی، مقامات مستقر در مسکو می گویند که جبهه اکنون “متحرک” است در حالی که ارتش اوکراین گزارش داد که 15 شهرک زیر آتش توپخانه قرار گرفته اند. وزارت دفاع روز یکشنبه گفت: «در جریان عملیات تهاجمی در جهت زاپوریژژیا، یگان‌های منطقه نظامی شرق زمین و مواضع سودمندتری را اشغال کردند».

  • رئیس ارتش نروژ تخمین زده است که 180000 سرباز روسی در جریان درگیری کشته یا زخمی شده اند، در حالی که این رقم برای اوکراینی ها 100000 تلفات نظامی و 30000 غیرنظامی کشته شده است.. ایریک کریستوفرسن، رئیس دفاع نروژ، این ارقام را در مصاحبه با TV2 ارائه کرد، بدون اینکه مشخص کند این اعداد چگونه محاسبه شده اند. ارقام را نمی توان به طور مستقل تأیید کرد.

برای هر گونه به روز رسانی یا بازخوردی که می خواهید به اشتراک بگذارید، لطفاً از طریق ایمیل یا در تماس باشید توییتر.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

وینیسیوس جونیور مورد آزار نژادپرستانه هواداران مایورکا در جریان شکست رئال مادرید | رئال مادرید

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، هواداران مایورکا در جریان پیروزی 1-0 …