آیا واقعاً روبات‌ها می‌توانند کمبود نیروی کار برگزیت را برطرف کنند؟ | تورستن بل

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مهاجرت از نظر برگزیت بسیار بزرگ بود، اما شش سال بعد و دو سال پس از پایان حرکت آزاد، چه تاثیری داشته است؟

سطح مهاجرت خالص قطعا کاهش نیافته است، اما گزارش جدید جاناتان پورتس و جان اسپرینگفورد استدلال می‌کند که اگر روی کارگران تمرکز کنید، پایان آزادی جابه‌جایی حدود 330000 نفر در بریتانیا کمتر شده است (460000 اروپایی کمتر، اما 130000 نفر بیشتر). از جای دیگر). این کاهش تقریباً 1 درصدی از نیروی کار است و بسیاری را بر آن داشته تا بگویند که کمبود مهاجرت باعث کمبود نیروی کار در کل اقتصاد اخیر شده است.

این مورد اغراق‌آمیز است (مشکلات استخدام در سراسر اروپا رایج بوده است)، اما تعداد کمتری از کارگران در دسترس به چالش‌های استخدام در بخش‌های کم‌درآمدی که قبلاً به کارگران اتحادیه اروپا متکی بودند (و جایی که نویسندگان نشان می‌دهند کاهش نیروی کار متمرکز است) کمک می‌کنند. اما این یک اشکال در رژیم مهاجرت جدید نیست، این یک ویژگی طراحی است.

سوال مهم این است که در ادامه چه اتفاقی می افتد. در اینجا، یک مطالعه جدید دانمارکی بینش هایی را ارائه می دهد. این نشان می‌دهد که از اواسط دهه 1990، شرکت‌ها تمایل بیشتری به سرمایه‌گذاری روی ربات‌ها برای حمایت از تولید در مکان‌هایی داشتند که نیروی کار ارزان‌تر مهاجر به سختی به دست می‌آمد: افزایش 1 درصدی در سهم مهاجران غیرغربی، احتمال ابتلا به این بیماری را کاهش داد. 7 درصد از روبات ها استفاده می کنند. نویسندگان استدلال می کنند که این به این دلیل است که وقتی شرکت ها می توانند دستمزدهای کمتری به مهاجران بپردازند، به جای استفاده از ماشین آلات این کار را انجام می دهند.

آیا این بدان معناست که بریتانیا در شرف تهاجم ربات است؟ در رژیم مهاجرت جدید باید اتوماسیون بیشتری وجود داشته باشد، اما توجه داشته باشید که این مقاله تنها به بخشی از نحوه واکنش شرکت ها نگاه می کند. برای برخی از بخش‌های متکی به مهاجر با خدمات خودکار یا کارهای کشاورزی که به سختی امکان خودکارسازی آنها وجود دارد، تعداد کمتر مهاجر به معنای روبات‌های درخشان نیست، بلکه به معنای کوچک شدن است.

تورستن بل، مدیر اجرایی بنیاد رزولوشن است. اطلاعات بیشتر را در رزولوشنفنداسیون.org بخوانید

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

نورپردازی های کپنهاگ: نمایش نوری سه هفته ای برای پایتخت دانمارک

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، پایتخت دانمارک سه هفته از شب …