ندیم زهاوی پس از اعتراف به “خطای مالیاتی” برای زندگی سیاسی خود می جنگد | ندیم زهاوی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ندیم زهاوی شنبه شب در حال مبارزه برای نجات حرفه سیاسی خود بود، پس از اینکه سرانجام اعتراف کرد که پس از “خطا” در مورد سهام بحث برانگیز چند میلیون پوندی در شرکت نظرسنجی YouGov، به توافق مالیاتی با شرکت HM Revenue and Customs (HMRC) رسیده است.

به نظر می‌رسد زاهاوی در بیانیه‌ای که به دقت بیان شده بود تأیید می‌کرد که HMRC در تابستان گذشته زمانی که او به عنوان صدراعظم خدمت می‌کرد، تحقیقاتی در مورد امور مالی او انجام داده است. زهاوی، که اکنون رئیس حزب محافظه‌کار است، گفت که سازمان مالیاتی به این نتیجه رسیده است که او یک اشتباه «سهل‌آمیز اما نه عمدی» مرتکب شده است.

وی تصریح کرد: برای اینکه بتوانم روی زندگی خود به عنوان یک کارمند دولتی تمرکز کنم، تصمیم گرفتم موضوع را حل کنم و آنچه را که آنها می گفتند پرداخت کنم که کار درستی بود. کارشناسان مالیاتی گفتند این بیانیه تصدیق ضمنی است که زهاوی جریمه پرداخت کرده است.

این پذیرش سؤالاتی را برای ریشی سوناک در مورد اینکه او در مورد شهرک و زمان می دانسته ایجاد می کند. این در حالی است که نخست‌وزیر پس از جریمه نشدن به دلیل نبستن کمربند ایمنی تحت فشار قرار گرفته است و نمایندگان مجلس نیز از رد کاهش مالیات‌ها و تخصیص بودجه توسط دولت ناراضی هستند. زهاوی در تلاش برای محافظت از سوناک افزود: زمانی که من توسط نخست وزیر منصوب شدم، تمام امور مالیاتی من به روز بود.

امور مالیاتی زاهاوی در تابستان گذشته زمانی که او توسط بوریس جانسون به عنوان صدراعظم منصوب شد، یک روز قبل از اینکه جانسون مجبور به استعفا شود، مورد توجه قرار گرفت. را نظاره گر گزارش داد که کارمندان دولت در تیم اصول اخلاقی و اخلاقی دفتر کابینه به جانسون هشدار داده بودند که “پرچم” HMRC بر فراز زهاوی قبل از انتصاب وی وجود داشته باشد، اما نادیده گرفته شده است.

زاهاوی در مورد قسمتی از سهام YouGov، شرکت نظرسنجی که او یکی از بنیانگذاران آن بود، که توسط یک شرکت جبل الطارق به نام Balshore Investments نگهداری می شد و بین سال های 2006 تا 2018 حدود 27 میلیون پوند فروخته می شد، مورد بررسی قرار گرفت. این توسط Tax Policy Associates تخمین زده شد. او ممکن است از 3.7 میلیون پوند مالیات بر عایدی سرمایه در فروش این سهام اجتناب کرده باشد.

بیانیه روز شنبه بلافاصله پس از پرسش در مورد اینکه آیا زهاوی اظهارات صحیحی را به مقامات و پارلمان در مورد منافع مالی خود ارائه کرده است، درخواست های جدیدی را از ارشدترین کارمند دولتی و کمیسر استاندارد پارلمان بریتانیا برای آغاز تحقیقات جداگانه در مورد این ماجرا مطرح کرد.

زاهاوی هنوز میزان تسویه حساب HMRC را فاش نکرده یا تایید نکرده است که جریمه پرداخت کرده است. الف را دنبال می کند نگهبان گزارش می دهد که او حدود 5 میلیون پوند در رابطه با فروش سهام YouGov پرداخت کرده است.

بر خلاف بنیانگذار YouGov، استفان شکسپیر، زاهاوی هیچ سهمی در YouGov نداشت. با این حال، 42.5 درصد سهام در اختیار سرمایه گذاری Balshore بود، یک تراست فراساحلی تحت کنترل والدین زاهاوی. با رشد ارزش YouGov، Balshore تمام سهام را تا سال 2018 فروخت.

زهاوی گفت که پدرش «در ازای مقداری سرمایه و راهنمایی ارزشمند او» سهام گرفت. او افزود که در حالی که HMRC موافقت کرد که پدرش حق سهام داشته باشد، «در مورد تخصیص دقیق اختلاف نظر داشت. آنها به این نتیجه رسیدند که این یک خطای “بی دقت و نه عمدی” بوده است.”

زهاوی گفت که HMRC موافقت کرده است که او هرگز یک ساختار فراساحلی از جمله سرمایه گذاری بالشور راه اندازی نکرده است و “من ذینفع سرمایه گذاری بالشور نیستم”. وقتی شنبه شب از او پرسیده شد، تیم او در مورد اینکه آیا او در گذشته از سرمایه گذاری Balshore سود برده است یا خیر اظهار نظری نکرد.

دن نیدل، یک وکیل مالیاتی و بنیانگذار Tax Policy Associates، گفت: «وقتی برای اولین بار این موضوع را گزارش کردم، او آن را رد کرد، تهدید کرد که از من شکایت خواهد کرد و گفت که تمام امور مالیاتی او درست است. این مایه شرمساری است.»

احزاب اپوزیسیون اکنون خواستار انتشار تمامی مکاتبات زهاوی با HMRC هستند. آنها همچنین خواستار تحقیقات مستقل در مورد اینکه آیا زهاوی اظهارات لازم را به مقامات و مجلس داده است یا خیر.

سایمون کیس، دبیر کابینه، با تماس هایی برای نظارت بر تحقیقات در مورد اینکه آیا زهاوی باید هر گونه پیوند مربوط به YouGov یا Balshore را تحت قوانین وزارتخانه اعلام می کرد یا خیر، مواجه است. دیزی کوپر، معاون رهبر لیبرال دموکرات ها به کیس نامه نوشته و خواستار مداخله او شده است.

کوپر گفت: «زهاوی و همکاران محافظه‌کارش در کابینه با گستاخی سعی می‌کنند این موضوع را زیر فرش بکشند. حقایقی وجود دارد که هنوز باید ثابت شود، بنابراین باید یک تحقیق مستقل برای رسیدن به انتهای این موضوع وجود داشته باشد. مردم بریتانیا پس از سال‌ها رسوایی، اعتماد خود را به وزرای محافظه‌کار برای گفتن حقیقت از دست داده‌اند.

در همین حال، حزب کارگر همچنین به دانیل گرینبرگ، کمیسر جدید پارلمان برای استانداردها نامه نوشت و پرسید که آیا زهاوی باید سرمایه گذاری Balshore را در فهرست عمومی منافع اعضا اعلام می کرد یا خیر.

آنلیس دادز، رئیس حزب کارگر، گفت که اظهارات جدید زهاوی سوالات بیشتری را ایجاد کرد. او گفت: «این بیانیه با دقت بیان شده، حفره‌ای را در روایت‌های قبلی ندیم زهاوی از این ماجرای مبهم ایجاد می‌کند. او اکنون باید تمام مکاتبات با HMRC را منتشر کند تا بتوانیم تصویر کامل را دریافت کنیم. در میانه بزرگترین بحران هزینه زندگی در یک نسل، مردم به درستی شگفت زده خواهند شد که هر کسی می تواند ادعا کند که عدم پرداخت میلیون ها پوند مالیات یک موضوع ساده “بی دقتی” است.

وی افزود: ندیم زهاوی هنوز باید توضیح دهد که از چه زمانی از تحقیقات مطلع شد و اینکه آیا در آن زمان صدراعظم و مسئول سیستم مالیاتی ما بوده است یا خیر.

چندین وزیر ارشد از زهاوی از جمله نخست وزیر دفاع کرده اند. سوناک در سؤالات نخست وزیر در روز چهارشنبه گفت زهاوی “قبلاً به این موضوع به طور کامل پرداخته است و من چیز دیگری نمی توانم اضافه کنم”.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

خریداران بریتانیایی علیرغم فروش، هزینه های خود را مهار می کنند زیرا بحران هزینه های زندگی تلفات می دهد | صنعت خرده فروشی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، خرده فروشان هشدار داده اند …